Novinky Semo jar 2018

NOVINKY SEMO JAR 2018.

Ako každý rok, aj tento, vám prinášame prehľad nových semien, ktore dúfame prinesú nové oživenie v sortimente semien od firmy Semo.

TIETO SEMIENKA SI MOŽETE OBJEDNAŤ TU.

Cuketa POSEIDON F1.

- stredne zelená, žíhaná šupka. Zataľ len ako OSIVO PROFI.

Cuketa EMPEROL F1.

- svetlo zelená cuketa. Zataľ len ako OSIVO PROFI.

Cuketa GOLD BALL F1.

- žltá, guľatá cuketa. Zataľ len ako OSIVO PROFI.

 

Petržlen koreňový polo neskorý TROJA.

Troja je nová odroda polo neskorého  koreňového petržlenu. Zdravotný stav je veľmi dobrý. Je vhodný na dlhodobé skladovanie. Vňať má zvýšenú toleranciu voči múčnatke.

 

 

Zeler stopkový MERLIN.

Stopkový zeler Merlin je skorá odroda s dlhými vzpriamenými stopkami. Konzumné časti sú práve vybielené stopky zo stredu rastliny. Je určený pre letný až jesenný zber. Jeho podstatnou prednosťou je i vysoká tolerancia k septorióze a veľká odolnosť k vybiehaniu do kvetu. Doporučujeme hustejší spon 30 x 20 až 25 cm a organické hnojenie. Pri pravidelnej závlahe a prihnojení dusíkom poskytuje vysoké výnosy vybielených a krehkých stopiek. Vysadzujeme v polovici mája, akonáhle pominie riziko prízemných mrázikov. Namrznutie mladých rastlin pri výsadbe zpôsobuje ich vybiehanie.

 

Cibuľka KARMINKA.

Karminka je odroda jarnej cibule vytvárajúca podlhovasté, tupo zakončené cibule, je ideálna pre krájanie na kolečka. Šupka je karmínovo červená a dobre prilieha. Dužina je veľmi jemná, biela, pevná, s karmínovo červeným prefarbením medzi jednotlivými suknicami, výbornej pikantnej chuti. Odroda je strednr skladovatelná. Výnos a intenzita vyfarbenosti sú na svetovej úrovni. Vynikajúca šalátová cibuľa vhodná predovšetkým pre konzum v surovom stave. Pri spracovaní vyššími teplotami dochádza k nežiadúcej zmene farby.

 

 

Facélia FIONA

Facélia Fiona jen jednoročná rastlina s neskorším nástupom do kvitnutia oproti pohánke vratičolistej (jún – júl). Je nenáročná na pestovanie, vhodná na zelené hnojenie, vďaka bohatému koreňovému systému zlepšuje pôdnu štruktúru. Vzhľadom k neskoršiemu nástupu do kvitnutia veľmi dobre doplňuje pohánku vratičolistú Profa ako zdroj potravy pre opeľovače (včely, čmeliaky,.... Môžeme ju vysievať vedľa seba za účelom včelej pastvy a prodĺženie kvitnutia. Vhodný je i výsev oboch zmesi pohánok. Vysievame od apríla, Výsev je 1,5 až 2 gramy na m2. 

 

 

Hrach záhradný JOHAN.

Hrach Johan je moderná, stredne skorá a vysoko výnosná odroda s dlhým, rovným, ostro zakončeným luskom, v ktorom je v priemere 7 – 8 veľkých tmavo zelených zŕn. Rovnako skorú odrodu Radovan predbehla jak výnosom, tak i lepším zdravotným stavom. Je rezistentný k plesni hrachovej, k fuzáriovému vädnutiu a k vírovej mozaike hrachu prenosné semenom PSbMV (Pea Seed-borne Mosaic Virus). Pestovateľsky by mal zberom naväzovať na obľúbenú odrodu Oskar a predĺžiť tak dobu zberu.

 

Kaleráb modrý skorý PURPURAN F1.

Purpuran F1 je hybridný modrý kaleráb, ktorý je asi o 10 dní skorší než Modrava F1. Má mohutnejší habitus a väčšíu guľovitú buľvu s veľmi vysokou odolnosťou k praskaniu, drevnatěniu i zelenaniu. Dužina je veľmi jemná a chutná. Purpuran F1 je predovšetkým určený pre polné pestovanie na jar i na jeseň.

 

 

 

 

Kel ružičkový DANET F1.

Odroda Danet F1 je poloskorý ružičkový kel nižšieho až stredného vzrastu. Vďaka nižšiemu vzrastu je odolnejší k vyvracaniu. Rastliny sú silno olistené s mohutnou vrcholovou ružicou. Zelené až tmavo zelené listy dobre chránia ružičky pred mrazom. Růžičky sú veľmi pevné, na reze žlté, s stredne dlhým a silnejším vnútorným hľúbpm. Ružičky sú na rastline na vrchu menšie a smerom dole se zväčšujú.

 

 

Konopa siata technická DORA.

Konopa siata technická KC Dora je teplomilná letnička vysokého vzrastu vyžadujúca hlinité až hlinito piesčité pôdy. S širokým spektrom využítia od konopného čaju po oleje a masti. Je vysoko rezistentná voči chorobám a škodcom. Má vyššie nároky na zálievku. Psstujeme z priameho výsevu. Upozorňujeme, že pestovanie konopy siatej na výmere nad 100 m2 podlieha ohláseniu príslušným úradom.
Podla nariadenia Europského parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach nám nedovoľuje informovať o účinkoch konopy na Váš organizmus.
Konopa siata má široké spektrum využitia.
Konopný čaj pripravujeme so zmesi sušeného listu a kvetov. Využíváme ich pri nespavosti, bolestiach hlavy, migréne a bolestiach kĺbov.
Konopná masť pôsobí proti zápalovo, jedná sa o prírodné analgetikum, pomáha odstraňovať bolesti svalov a kĺbov. Pri pravidelnom používaní pomáhá takmer so všetkými kožnými problémami, akými sú lupienka, rôzné vyrážky, akné, opary, exémy, bodnutía hmyzom. Dá sa použiť pre vyhladenie pleti a čiastočné vyhladenie vrások.
Konopné semienko má vysoký obsah bielkovin, proteinov a ideálný pomer esenciálných mastných kyselin omega-3 a omega-6. Jeho užívanie má priaznivý vplyv na správnu funkciu metabolizmu. Má blahodárny vplyv na nechty, vlasy a kožu. Semienko je možné pridávať prakticky do všetkých jedál pri varení i pečení a vďaka svojej orieškovej chuti je taktiež chutnou prísadou do studených pokrmov. Konopné semienko je tiež výživným krmením pro exotické vtáctvo.

Paprika baraní roh sladký SPIRALUS.

Spiralus je tenký baraní roh typu Edes Spiral. Plody sú 20 – 25 cm dlhé, v technickej zrelosti smotanovo biele a v botanickej zrelosti červenj farby. Odroda je vhodná hlavne na sterilizáciu celých plodov bez predchádzajúceho odstranenia semien. Spiralus sa veľmi dobre stáča do päť litrových pohárov (nepraská). V porovnaní so svojím maďarským konkurentom má Spiralus mierne vyšší vzrast a dlhšie plody. Pred konzervovaním doporučujeme nechať plody papriky po zbere dva dni zavädnúť. Zvýší sa tým ich odolnosť k praskaniu pri vkladaní do pohárov.

 

 

Paprika HABANERO WHITE.

Paprika Habanero White doplňuje kolekciu Habanero o ďalšiu farbu. Paprika je v technickej zrelosti biela a v botanickej prechádza do bielo ružovej. Je určená pre zber v technickej, bielej zrelosti. Papričky sú 4 – 5 cm veľké a veľmi dekoratívne. Sú silno pálivé SHU 400 000. Rastliny majú vyšší vzrast a bohato sa vetvia.

 

 

 

Petržlen koreňový EFEZ.

Efez je stredne skorá a svojím využitím univerzálna odroda koreňového petržlenu. Jeho korene dú veľmi hladké, vyrovnané, so sviežou farbou. Vďaka výbornému zdravotnému stavu je Efez vhodný k dlhodobému skladovaniu. Výrazná tolerancia k múčnatke i alternáriu robí Efez ideálnu i k celoročnému zväzkovaniu. Pre normálnu veľkosť koreňov doporučujeme štandartný výsev 100 semien na m2, na riedší výsev 80 semien na m2 reaguje vytvorením maxi koreňov vhodných i na sušenie a mrazenie.

 

 

Rajčiak kolíkový cherry TIGRINO.

Odroda Tigrino je veľmi skorý cherry kolíkový rajčiak s mimoriadne chutnými plodmi s priemerom 2 cm a hmotnosti 16 – 20 gramov. Tigrino má pruhované (zebrované) zeleno hnedé plody, na reze sú tmavo červené až červeno hnedé. Vyniká sladkou, aromatickou chuťou. Rajčiak je vhodný pre pestovanie na poli, vo fóliovníku i v sklenníku.

 

 

 

Rajčiak kolíkový cherry JAHODO.

Názov tejto skorej odrody tyčkového rajčiaku vychádza z tvaru a veľkosti jeho plodov. Ten je naozaj jahodový s typickým rebrovaním. Plody o hmotnosti 16 – 20 g sú perfektnej sladkej chuti, ale pritom dlhodobo skladovateľné a veľmi odolné k praskaniu. Jahodo vytvára rozvetvený vijan plodov s násadou 16 a viac plodov v jednom strapci. Je určený predovšetkým k zberu jednotlivých plodov. Jedná sa o výnosný rajčiak, ktorý netrpí predčasným opadom plodov. Vhodný pre pestovanie na poli, vo fóliovníku i v sklenníku.

 

 

Rajčiak kolíkový cherry oválne BLUMKO.

Blumko je polo skorá odroda rajčiaku s plodmi oválneho (slivkového) tvaru o váhe 50 až 80 gramov. Plody sú tolerantné k praskaniu, predčasnému opadu a vhodné k dlhšiemu skladovaniu. Blumko je určené k zberu jednotlivých plodov, môžeme zberať i celé strapce. Plody sú vhodné pre priamy konzum a na šaláty, ale aj na varenie, ako napr. boloňska omáčka. Odroda je tolerantná k pliesni rajčiakovej. Vhodný pre pestovanie na poli, vo fóliovníku i v sklenníku.

 

 

Rajčiak kolíkový obrí PITHAGORA F1.

Odroda Pithagora F1 je rajčiak s obrími plodmi biftekovitého typu dosahujúce hmotnosti 400 až 500 g. Sú vhodné ako pre čerstvý konzum (skvele sa hodia do šalátov či sendvičov), i na pečenie. Odroda je stredne neskorá, vhodná pre pestovanie vo fóliovníkoch, sklenníkoch i polných podmienkách.

 

 

 

Reďkovka celoročná KATRENA F1.

Katrena F1 je skorá hybridná reďkovka vhodná pre celoročné pestovanie s nízkou pevnou vňaťou a jemným korienkom. Mohutná guľovitá bulvička je tmavo červená, dužina je jemná a chrumkavá. Tento hybrid je určený predovšetkým pre skoré polné pestovanie s využitím zakrývania netkanou textiliou a pre jesenné zbery z augustových a septembrových výsevov. Je odolná k vybiehaniu do kvetu a tým pádom vhodná pre letné výsevy.

 

 

Tekvica muškátová LAURA.

Laura je muškátová máslová tekvica s malými hruškovitými plodmi svetlo zelené, neskoršie okrovej farby o hmotnosti 1 – 1,5 kg. Malý semeník je umiestnený len v hlave plodu. V skorej zrelosti je dužina krémovo biela až svetlo žltá, s máslovo orechovou chuťou, obsahuje malé množstvo semien, v plnej zrelosti je jasno oranžová. Dužina je máslovej konzistencie a príjemnej orieškovej chuti. Ďalšou přednosťou tejto odrody je jej skorosť. Násada na rastline je 3 – 5 plodov. Používa sa ku konzervovaniu, surové mladé plody sú vhodné na priamy konzum, rôzné kuchyňské úpravy, je vynikajúca na polievky a vhodná i k príprave šalátov.

Záhradkárske potreby

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.