Jarabina oskorušová

OSKORUŠA Jarabina oskorušová

cenník a sortiment

oskoruša jarabina ockorušová

Pochádza z oblasti Stredozemného mora, v roku 1993 bola vyhlásená za strom roka. Z ovocinárskeho hľadiska sú zaujímavé jej plody, ktoré po uhniličení získajú veľmi dobrú chuť. Vo Francúzsku, Nemecku a Švajčiarsku sa už v 18. a 19. storočí mušt z oskoruše pridával do jablkového muštu, ktorý sa tým prirodzene vyčistil, zlepšila sa jeho chuť, kvalita a životnosť, a to aj bez použitia iných chemických konzervačných látok. Pri výrobe jablkového vína sa pridáva mušt oskoruše v pomere 3 : 1, alebo 3 : 2. Takto upravené jablkové víno menej zaťažuje žalúdok a črevá, navyše má tiež lepšiu chuť a životnosť. Z jedného stromu sa dá získať 500 – 1200 kg ovocia. Zo 100 kg plodov možno vyrobiť približne 55 l muštu. Známa je tiež výborná oskorušovica, odporúčaná najmä pri žalúdočných problémoch. Zo 100 litrov zákvasu zo zrelých plodov môžeme získať 6 – 8,5 l čistého liehu alebo 13 l 45% oskorušovice, destilátu vysokej kvality, ktorý sa predáva za nadštandardné ceny. Plody obsahujú 14 - 17 % fruktózy a glukózy, môžu ho konzumovať aj diabetici a je vhodné aj pre ľudí trpiacich chorobami tráviaceho ústrojenstva.

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Nové ovocné odrody

Tento rok uvádzame tzv. Rodinné stromy, kde na jednom rastie viac druhov a odrôd. Viac sa dozviete TU.

OTVORENÉ CEZ ZIMU.

V zimnom období od 1.12.2017. do 28.2.2018. si treba nákup vopred dohodnúť na tel.č. 0903 433 033 alebo cez mail kvety@klivia.com

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ OVOCNÝ STROMČEK PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.