Vrúbľovanie

Ponúkame Vám materiál pre nový spôsob vrúbľovania. Je možné ho využiť u rajčiakov, uhoriek a melónov. Pri tomto spôsobe vrúbľovania sú sadenice podnoží a vrúbľované rastliny celkom prerezané. Následne je koreňová časť podnože a nadzemná časť vrúbľovanej rastliny spojená plastovou tyčinkou z inertného materiálu. Na fixáciu spoja sa u melónov a uhoriek používa plastový klips. Prednosťou tohoto spôsobu vrúbľovania je rýchlosť vlastného vrúbľovania a vysoká ujímatelnosť navrúbľovaných sadeníc. Ďalšie otázky Vám radi zodpovieme. Ponúkané podnože sú vhodné aj pre ostatné spôsoby vrúbľovania.

PONUKA A CENNIKY PODNOŽI NA VRÚBĽOVANIE.

SAMURAI
(Lagenaria siceralia)
Podnož pre dyňu (melón) červený. Rezistentná k fuzáriovému vädnutiu. Hrubý hypokotyl umožňuje jednoduché vrúbľovanie. Navrúbľované rastliny majú dynamický rast po celú dobu vegetácie.

MK-T401
(Lycospersicon esculentum)
Podnož pre rajčiaky. Vysoká tolerancia k bakteriálnemu vädnutiu, fuzáriovému vädnutiu (rasa 2) a verticíliovému vädnutiu. Rezistentná  k fuzáriovému vädnutiu (rasa 1), fuzárium crown rot (J-3), virusu tabakovej mozaiky a háďatkam

SM - TYKEV FÍKOLISTÁ
(Cucurbita ficifolia C.Bouche)
Podnož  pre  uhorky
s  mohutným  kořenovým  systémom. Má  velmi  dobrú afinitu k  väčššine pestovaných odrod. Všetky skleníkové  uhorky firmy SEMO boli  na  afinitu  otestované.  Rezistentná  k  fuzáriovému   vädnutiu. Vrúbľovance vykazujú vysokú toleranciu k chladu a menej  vyrovnanej závlahe.

AX 98-1030  F1
(Cucurbita ficifolia C.Bouche)
Podnož pod uhorky. Nový hybrid  tekvice figolistej s veľmi dobrou afinitou a vysokou rezistenciou voči fuzáriovému vädnutiu.

SPRINTER F1
Podnož pod uhorky a melóny. Nový mezidruhový hybrid Cucurbita maxima a Cucurbita moschata. V porovnání s tekvicou figolistou má tenšiu a dužinatejšiu stonku, čo zvyšuje úspešnosť  vrúbľovania. Navrúbľovaná rastlina  dobre odoláva fuzáriovému vädnutiu aj stresom prostredia.

Tyčinky na vrúbľovanie
Plastové tyčinky z inertného materiálu, ktoré spájajú koreňovu časť podnože a nadzemnú časť vrúbľovanej rastliny.  Na jednorázovu aplikáciu.

Klipsy na vrúbľovanie
Slúžia k fixácii vrúbľovaného spoja u melónov a uhoriek. U rajčiakov se nepoužívajú. Je možné ich používať opakovane.

Záhradkárske potreby

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.