Semená ďatelinoviny krmoviny

Z týchto semien Vám vieme ponúknuť Viku siatu, Ďatelinu plazivú a lúčnu, Lucernu siatu a rôzne iné, ako aj rôzne kŕmne zmesi všetko od firmy Barenbrug.

cenník krmovín

Vika siata

Vicia sativa.
Viku je možné používať na účely zeleného hnojenia a na ročnú produkciu na proteíny bohatého krmiva. Vďaka svojmu rýchlemu vzchádzaniu a rastu zabezpečuje dobrú pôdnu štruktúru a kontrolu nad burinou. Viku je možné pestovať na všetkých druhoch pôdy. Avšak v prípade piesčitých pôd vyžaduje strednú úroveň pH. V období krátko po zasiati ľahko podľahne suchu, čo môže vážne ohroziť jej uchytenie sa. Viku je možné siať v zmesiach s talianskymi alebo trvácimi odrodami mätonohu, alebo obilninami.
NITRA - Typ rýchlo rastúcej jarnej viky, veľmi dobre prispôsobenej na rast počas krátkych dní. Vďaka tomu táto odroda poskytuje výrazne lepšiu a predĺženú jesennú produkciu, v porovnaní s inými odrodami. Vysoká úroveň proteínov.

Lucerna siata

Medicago sativa.
Lucerna je rastlina vyznačujúca sa hlbokým koreňovým systémom, s výbornou odolnosťou voči suchu. Počas letného obdobia dokáže produkovať nadpriemerné výnosy sušiny bohatej na proteíny. Avšak úspech pri jej pestovaní do značnej miery závisí od pôdnych podmienok, úrovne agrotechniky a technike zberu.

Veľmi dôležitá z tohto hľadiska je pH hodnota pôdy, ktorá by mala byť vyššia ako 5,7 u piesčitých pôd a vyššia ako 6,2 u ílovitých pôd. Navyše, príslušná pôda by sa mala vyznačovať dostatočným obsahom vápna. Lucerna preferuje skôr ťažšie ako ľahšie (piesčité) pôdy, pričom by sa pôda nemala vyznačovať žiadnou poruchou, ktorá by mohla brániť nízkemu koseniu rastlín. Ak ešte nebola lucerna na danom poli nikdy v minulosti pestovaná, pred sejbou je nevyhnutné ošetriť semená nitrogénnymi (Rhizobium) baktériami. V opačnom prípade sa lucerne nepodarí zafi xovať v koreňoch vzdušný dusík.

Spoločnosť Barenbrug je jednou z najväčších európskych šľachtiteľských spoločností lucerny so šľachtiteľskými stanicami vo Francúzsku a Rumunsku. Pri šľachtení nových odrôd sa pracovníci spoločnosti Barenbrug zameriavajú na nasledovné hlavné vlastnosti: výnos sušiny, proteínová úroveň, stráviteľnosť, odolnosť voči chorobám, odolnosť voči poľahnutiu, trvanlivosť a rytmus rastu. Na trh je možné ponúknuť veľký sortiment odrôd, z ktorých sme pre Slovenskú republiku vybrali tie najlepšie s prihliadnutím na miestne podmienky:

SANDITI - Odroda s výbornou mrazuvzdornosťou. Veľmi dobre sa prispôsobuje kontinentálnej klíme a má výbornú rezistenciu voči poliehaniu. Sanditi je tolerantná ku skorým kosbám pred kvitnutím, čoho efektom je vysoká chutnosť. V štátnych skúškach vo Francúzku, Švajčiarsku a Nemecku dosiahla najvyššiu produkciu sušiny.
Základné vlastnosti:
Zimné obdobie vegetačného kľudu: 5,2
Tolerancia na skoré kosby
Vysoká produkcia sušiny
Dobrá chutnosť
Vysoký obsah proteínov
Odolnosť voči poliehaniu

DERBY - Veľmi spoľahlivá odroda, ktorá sa dokáže adaptovať na rôzne podmienky. Produkuje veľký ročný výnos dobre stráviteľnej sušiny s výnimočnou produkciou predovšetkým počas letného obdobia.
Základné vlastnosti:
Zimné obdobie vegetačného kľudu: 4,5
Vysoký výnos sušiny
Vysoká produkcia sušiny
Výborná schopnosť a rýchlosť počiatočného rastu
Vysoký obsah proteínov
Dobrá odolnosť voči poliehaniu

Ďatelina plazivá

Trifolium repens.
Ďatelina plazivá rastie na pastvinách a úhoroch. Jej korene dokážu preniknúť do zeme až do hĺbky 1 metra, čo ju robí menej náchylnou na sucho. Ďatelina fi xuje vzdušný dusík v pôde, ktorý sa neskôr stáva dostupným pre trávnaté rastliny. V rámci svojho šľachtiteľského programu ďateliny plazivej spoločnosť Barenbrug kladie dôraz na nasledovné hlavné vlastnosti: úrodnosť, vytrvalosť, odolnosť voči zime, odolnosť voči chorobám a rýchle obrastanie.

Výhody ďateliny:

Ďatelina fixuje 80 – 150 kg dusíka na hektár ročne, ktorý môžu následne využívať trávnaté rastliny.
Ďatelina si zachováva stabilnú kŕmnu kvalitu počas celého vegetačného obdobia.
Vzhľadom na lepšiu chutnosť zmesi trávy a ďateliny bude príjem sušiny dobytkom vyšší.
TTP zložené z trávy a ďateliny budú produkovať vyšší výnos sušiny v prípade ich použitia u systémov s nízkym prísunom dusíka.

ALICE - Odroda s veľkými listami, vybraná špeciálne za účelom vysokých výnosov a lepšieho spásania vzhľadom na veľkosť listov. Odroda ALICE sa vyznačuje najlepším jarným rastom spomedzi všetkých ostatných odrôd tejto kategórie, vďaka čomu prináša výnimočné výnosy počas prvej jarnej kosby. ALICE je veľmi agresívna odroda, ktorá odoláva intenzívnym systémom pastvinného hospodárstva. Vzhľadom na jej dobrú odolnosť voči zime a výnimočnú konkurencieschopnosť, táto odroda dokáže v TTP vydržať dlhé obdobia.

Obsah:

Cenník osív ďatelinovín

Cenník osív ďatelinovín. Aktuálna ponuka a ceny. POPISY DRUHOV A PESTOVANIE.  druh odroda  Lucerna siata Medicago sativa  Derby  Lucerna siata Medicago sativa  Marshall  Lucerna siata Medicago sativa  Gea  Lucerna siata Medicago sativa  Gea  Lucerna siata Medicago ...

Celý článok ...

Záhradkárske potreby

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.