Papriky

OTVÁRAME 14.2. o 13,00 hod a môžete si uplatniť VALENTÍNSKU AKCIU.

Paprika patrí u nás medzi najviac pestované druhy zeleniny. Preto vám ponúkame široký výber semien papriky, aby ste sa mohli rozhodnúť pre tú správnu odrodu do Vašej záhradky. Je všeobecne známe, že maďarské odrody paprík patria v tomto smere k svetovej špičke. Keď sa povie trebárs Promontor, mnohý pestovatelia na túto odrodu nedajú dopustiť, že nič lepšie nie je. Každý z nás máme takúto najlepšiu odrodu na ktorú sme zvyknutý a nás bude tešiť, keď ju nájdete v našom zozname. Na tejto stránke nenájdete úplne všetky druhy, preto Vám odporúčame preklik na stránky výrobcov.

PONUKA PAPRIKY DUNA-R
PONUKA PAPRIKY ANTHEA.
E-SHOP PAPRIKY SEMO.
E-SHOP PAPRIKY MAĎARSKÉ
PAPRIKOVÉ PLANTY CENNÍK

BERNITA F1 

- najskoršia (vysádzanie už od marca) blocky paprika sladkej chuti.

VAZUL F1

- kalifornská blocky zelená, extrémne úrodná, veľmi dobre znáša slabý slnečný svit.

KADET F1

- nová sladká kápia nenáchylná na praskanie, vhodná na pestovanie aj vonku.

tabulky: veľkosť, skorosť, vhodnosť ....
tabulka_paprikytabulka_papriky_03VM 22 F1
Skorý, indeterminantný hybrid papriky zeleninovej, so strednou intenzitou rastu. Plody majú predĺžený kuželovitý tvar, sú previslé, sladké, žltobiele, v  botanickej zrelosti tmavočervenej farby. Priemerná hmotnosť plodov: 140-150g. S menšou intenzitou zberu vytvára hrubšiu dužinu.

Je určená predovšetkým na rýchlenie, ale úspešne sa môže pestovať aj v intenzívnych poľných podmienkach. Doporučená hustota rastlín pri rýchlení : 5-6 ks/m2, pri poľnom pestovaní 6-7 ks/m2.
 


VM 25 F1

Skorý, indeterminantný hybrid papriky zeleninovej, so silnou intenzitou rastu. Plody majú predĺžený kuželovitý tvar, sú previslé, sladké, žltobiele, v  botanickej zrelosti tmavočervenej farby. Priemerná hmotnosť plodov: 160-170g. S menšou intenzitou zberu vytvára hrubšiu dužinu.
Je určená predovšetkým na rýchlenie, ale úspešne sa môže pestovať aj v intenzívnych poľných podmienkach. Doporučená hustota rastlín pri rýchlení : 4-5 ks/m2, pri poľnom pestovaní 5-6 ks/m2.
 VM 27 F1

Indeterminantný hybrid papriky zeleninovej so silným vzrastom. Plody sú sladké, majú predĺžený kuželovitý tvar, svetlozelenej farby, v botanickej zrelosti tmavočervené. Priemerná hmotnosť plodov: 150-160g.
Napriek skorosti má vysoký úrodový potenciál, a vytvára rovnomerné plody do konca sezóny. Aj v poľných podmienkach udržiava peknú svetlozelenú farbu. Doporučená hustota rastlín: 5-6 ks/m2.VM 44 F1

Indeterminantný hybrid papriky zeleninovej s rýchlou intenzitou rastu. Plody majú predĺžený kuželovitý tvar, sú previslé, svetlozelené, v botanickej zrelosti tmavočervenej farby. Priemerná hmotnosť plodov 150-170g.
Je určená predovšetkým pre rýchlenie, ale aj v poľných podmienkach vytvára rovnomerné, pekné plody. Doporučená hustota rastlín:   5-6 ks/m2.
VM 55 F1

Indeterminantný hybrid papriky zeleninovej s rýchlou intenzitou rastu. Plody majú predĺžený kuželovitý tvar, sú previslé, svetlozelené, v botanickej zrelosti tmavočervenej farby. Priemerná hmotnosť plodov 170-180g.
Je určená predovšetkým pre rýchlenie, ale aj v poľných podmienkach vytvára rovnomerné, pekné plody.                                
 Doporučená hustota rastlín: 4-5 ks/m2.VM 66 F1

Indeterminantný hybrid s rýchlou intenzitou rastu. Plody majú predĺžený kuželovitý tvar, sú previslé, žltozelené, sladké v botanickej zrelosti tmavočervenej farby. Priemerná hmotnosť plodov 170-180g.
Skorá, veľmi úrodná odroda. Je určená predovšetkým na rýchlenie, ale úspešne sa môže pestovať aj v intenzivných poľných podmienkach.
Doporučená hustota rastlín pri rýchlení 5-6 ks/m2, pri poľnom pestovaní 6-7 ks/m2.VM - 99 F1

Skorý, indeterminanstný hybrid papriky zeleninovej, so silnou intenzitou rastu. Plody majú predĺžený kuželovitý tvar, sú previslé, žltozelené, pálivé, v botanickej zrelosti tmavočervenej farby s priemernou hmotnosťou 160-170g. Je doporučená na rýchlenie.
Veľmi úrodná odroda, vytvára rovnomerné, širokoramenné plody do konca sezóny.
Doporučená hustota rastlín: 5-6 ks/m2.
 

PONUKA PAPRIKY DUNA-R
PONUKA PAPRIKY ANTHEA.
E-SHOP PAPRIKY SEMO.
E-SHOP PAPRIKY MAĎARSKÉ
PAPRIKOVÉ PLANTY CENNÍKVM - 110 F1

Indeterminantný hibrid papriky zeleninovej kapijovitého typu so strednou intenzitou rastu. Plody má previslé, sladké, 2-3 komorové, tmavšie zelené, v botanickej zrelosti tmavočervené, lesklé, priemernou hmotnosťou 110-130g.
Doporučuje sa pestovať pri intenzivných poľných podmienkach na spracovateľské účely. Pri pestovaní v skleníkoch a vo fóliových krytoch dosiahne priemernú hmotnosť plodov až 160-170g.
Doporučená hustota rastlín: 6-7 ks/m2.

alma

ALMA

indeterminantná odroda, plody sú jablkovité, pálivé, žltobiele, v botanickej zrelosti červené dĺžka asi 5cm, šírka od 6,5 - 7cm, hrúbka steny od 8,5 - 9mm, váha od 50 - 60g, sú vhodné na priamy konzum, konzervovanie a sterilizovanie pestujeme na poli ale aj v rýchlarniach
amaryllis

AMARYLLIS
stredne skorá, hlavne na rýchlenie plody sú veľmi velké asi 180g dužina je hrubá, sladká rastlina je pevná, kompaktná sadíme 3-4 rastliny na 1m, po jednej rastline


amy

AMY

odroda stredného až nižšieho vzrastu určena pre zber v technickej zrelosti predovšetkým vo fóliach, v južných oblastiach i vo volnej pôde. Plod je bielozelený, hrubostenný ihlan velmi príjemnej šťavnatej chuti, v botanickej zrelosti žiarivo červený. Prvá česká odroda "maďarského" typu. Pri zodpovedajúcej agrotechnike vyniká stabilným vysokým výnosom. Zo 100 m2 môžeme obrať 500 - 800 kg kvalitných plodov v technickej zrelosti.

PONUKA PAPRIKY DUNA-R
PONUKA PAPRIKY ANTHEA.
E-SHOP PAPRIKY SEMO.
E-SHOP PAPRIKY MAĎARSKÉ
PAPRIKOVÉ PLANTY CENNÍK

ANTHEA veľmi skorá, hlavne na rýchlenie dobre znáša chladnejšie podnebie plody sú veľké ( 120 - 210g ) dužina je hrubostenná, jemne až pálivá s veľmi vysokým obsahom vitamínu C pri pestovaní vyžaduje oporu sadíme 3-5 rastlín na 1m, samostatne
BAGOLY F1
AKTUÁLNA PONUKA JE TU.
Indeterminantný hybrid so stredne rýchlou intenzitou rastu je určený na rýchlenie i na poľné pestovanie. Rastliny tvoria mohutnú koreňovú sústavu a veľmi hrubé a pevné vetvenie. Pri rýchlení je doporučené pestovanie na opornej sústave s vyväzovaním a rezom na jednu až dve stonky alebo pri kordóne bez rezu (termín vysádzania je od polovice marca do polovice júla). Optimálna hustota je 4-4,5 ks/m2. Plody majú mierne predĺžený kvadratický tvar, sú previslé, hladké, 3-4 komorové s mimoriadne hrubou dužinou s priemernou hmotnosťou 140-160 g. V trhovej (zberovej) zrelosti sú biele, v botanickej (semennej) zrelosti červené.


BALATON F1 Hybrid je určený na rýchlenie počas celého roka (v každom ročnom období) s možnosťou pestovani i vo voľnej pôde. Má pevnú koreňovú sústavu, aj na menej úrodných pôdach je schopný produkovať pomerne dobré výnosy. Zvláštne požiadavky na pestovanie nemá, vhodná je aj pre menej skúsených pestovateľov. Plody sú svetlozelené, mierne pálivé a pravidelne kapiovité s priemernou hmotnosťou 90-100 g.


BODROG F1
AKTUÁLNA PONUKA JE TU.
Indeterminantný hybrid je určený na poľné pestovanie, ale i na rýchlenie vo vykurovaných aj v nevykurovaných fóliových krytoch počas celého roka (v každom ročnom období). Dobre znášajú nízky slnečný svit, oplodenie kvetov je spoľahlivé aj v zime pri nedostatku svetla. Pre menšiu náročnosť na svetelné podmienky hodí sa i na jesenné a zimné rýchlenie. Najlepšie výsledky dosiahneme vedením na opore s vyväzovaním a rezom na jednu stonku alebo pri kordóne bez rezu. Hybrid je odolný stresu, rastliny tvoria pevnú stonku a vetvenie, plody nie sú náchylné k zdrobnateniu ku koncu plodnosti. Doporučená hustota rastlín pri zimnom rýchlení je 4-4,5 ks/m2, pri jarnom rýchlení 5-5,5 ks/m2, pri neskoršej výsadbe 6-6,5 ks/m2. Plody majú predĺžený kužeľovitý tvar, sú súmerné, previslé, extra veľké, lesklé, výbornej, mierne pálivej chuti. V trhovej zrelosti sú svetlozelené, prípadne zelenobiele, v botanickej (semennej) zrelosti červené s priemernou hmotnosťou 120-140 g. Plody po zbere pomaly zavädujú, dlho zostávajú svieže, dobre znášajú prepravu. Hybrid je chladuvzdorný, rastliny tvoria pevnú koreňovú sústavu a vetvenie, aj na menej úrodných pôdach je schopný spoľahlivo produkovať.california wonder

CALIFORNIA WONDER

stredne skorá odroda je určená na poľné pestovanie, plody má previslé, zelené, so stlačeným vrcholom a hrubou dužinou. V botanickej zrelosti sú červenej farby sladké. Vhodné na priamy konzum.

PONUKA PAPRIKY DUNA-R
PONUKA PAPRIKY ANTHEA.
E-SHOP PAPRIKY SEMO.
E-SHOP PAPRIKY MAĎARSKÉ
PAPRIKOVÉ PLANTY CENNÍK

CAMPONA F1
AKTUÁLNA PONUKA JE TU.
Indeterminantný hybrid je určený na poľné pestovanie ale i rýchlenie vo vykurovaných aj v nevykurovaných fóliových krytoch počas celého roka (v každom ročnom období). Dobre znáša nízky slnečný svit, oplodnenie kvetov je spoľahlivé aj v zime pri nedostatku svetla. Najlepšie výsledky dosiahneme pri pestovaní na opornej sústave s vyväzovaním a rezom na jednu stonku alebo pri kordóne bez rezu. Hybrid je odolný stresu, rastliny tvoria pevné vetvenie, pestovanie je úspešné aj vo voľnej pôde. Má vysoký úrodový potenciál, plody ku koncu plodnosti nie sú náchylné k zdrobnateniu. Doporučená hustota rastlín pri zimnom rýchlení je 4-4,5 ks/m2, pri jarnom rýchlení 5-5,5 ks/m2, pri neskoršej výsadbe 6-6,5 ks/m2. Plody majú predĺžený kužeľovitý tvar, sú súmerné, previslé, extra veľké, lesklé, sladké, s hrubou dužinou. V trhovej zrelosti sú zelenobiele, v botanickej (semennej) zrelosti červené s priemernou hmotnosťou 100-120 g. Plody po zbere pomaly zavädujú, dlho zostávajú svieže, dobre znášajú prepravu. I v menej priaznivých podmienkach pre bieloplodé odrody (studené pôdy) je schopný produkovať spoľahlivé a dobré výnosy.damian

chili DAMIÁN novinka jar 2008
Červené chili papričky určené pre pestovánie na poli, v fóliovníkoch i skleníkoch, stredne dlhé, tenké plody. Rastliny vyžadujú teplo a dostatočnú zásobu živin. Výborne reagujú na kvapkovú závlahu. Vhodné i pre pestovanie v nádobách.

kilianchili KILIÁN
oranžové chili papričky určené na pestovanie na poli, vo fóliovníkoch i skleníkoch, stredne dlhé, tenké plody. Rastliny vyžadujú teplo a dostatečnú zásobu živín. Výborne reagujú na kapkovú závlahu. Vhodné aj na pestovanie v nádobach.


chili_zmes


chili ZMES FARIEB
kolekcia PALETA FARIEB - zmes skorých chili papričiek určených na pestovanie na poli, vo fóliovníkoch i skleníkoch. Zmes poskytuje žlté, oranžové a červené, steedne dlhé, tenké plody. Rastliny vyžadujú teplo a dostatočnú zásobu živín. Výborne reagujú na kapkovú závlahu. Vhodné i na pestovanie v nádobach. Osivo jednotlivých odrôd je vo vrecku farebne odlíšené morením.

 

Indeterminantný hybrid s rýchlou intenzitou rastu, je vhodný na poľné pestovanie, ale predovšetkým je určený na rýchlenie vo vykurovaných i v nevykurovaných fóliových krytoch počas celého roka (v každom ročnom období). Dobre znáša nízky slnečný svit, pre menšiu náročnosť na svetelné podmienky je vhodný i na jesenné a zimné rýchlenie. Má vysoký úrodový potenciál, vyžaduje intenzívne podmienky pestovania. Rastlina vytvára slabšie bočné výhonky, má krátke internódiá, najkrajšie plody prináša na hlavnej stonke. Doporučená hustota rastlín pri zimnom rýchlení je 4ks/m2, pri jarnom rýchlení 5 ks/m2, pri neskoršej výsadbe 6 ks/m2. Najlepšie výsledky dosiahneme pri pestovaní na opornej sústave s vyväzovaním s rezom na jednu stonku, alebo pri kordóne bez rezu. Plody má vzpriamené, veľké, sladké, dlhé, pravidelne kužeľovite s hrubou dužinou. V trhovej zrelosti sú biele, v botanickej (semennej) zrelosti červené s priemernou hmotnosťou 100-120 g. Plody ku koncu plodnosti nie sú náchylné k zdrobnateniu. Počas vegetačnej doby v štádiu vytvárania plodov prihnojovanie dusíkom závisí hlavne od priebehu počasia. Pri vysokých teplotách k tvorbe veľkých plodov potrebuje rastlina nadpriemerné množstvo dusíka (pričom dávame pozor aj na vápnik!). Naopak, pri trvale chladnejšom počasí prihnojujeme s menšími dávkami. V rámci odrôd s plodmi rovnakého typu (predĺžený kužeľovitý tvar)sa vyznačuje najhrubšou dužinou. Výhodou odrody je ľahké pestovanie, produkcia je spoľahlivá, plody sú jednotné, výbornej kvality, vhodné aj na export. Vďaka týmto vlastnostiam jej popularita prudko rastie.

evita

 


EVITA
sladká almapaprika, indeterminantná odroda, plody sú žltobiele s hrubou dužinou (okolo 9mm), v botanickej zrelosti červené, dĺžka asi 5cm, šírka 6,5 - 7cm, váha asi 55g pestujeme vonku, ale aj v rýchlarniach, používa sa na priamy konzum, konzervovanie a sterilizáciu.

 

Indeterminantný hybrid s rýchlou intenzitou rastu je určený na rýchlenie i na poľné pestovanie. Má vysoký úrodový potenciál, vyžaduje intenzívne pestovateľské podmienky. Rastliny tvoria mohutnú koreňovú sústavu a hrubé a pevné vetvenie, hybrid je odolný voči stresu. Veľké a extra veľké plody prináša na hlavnej stonke alebo v jej blízkosti. Pri rýchlení je doporučené pestovanie na opornej sústave s vyväzovaním a rezom na jednu stonku až dve stonky alebo pri kordóne bez rezu (termín výsadby je od marca do polovice júla). Optimálna hustota rastlín je 4,5-5,5 ks/m2, pri poľnom pestovaní 5-6 ks/m2. Plody majú predĺžený kužeľovitý tvar, sú previslé, mimoriadne veľké, mierne pálivé, dobrej chuti s priemernou hmotnosťou 120-150g. V trhovej (zberovej) zrelosti sú zelenobiele, v botanickej (semennej) zrelosti červené.

PONUKA PAPRIKY DUNA-R
PONUKA PAPRIKY ANTHEA.
E-SHOP PAPRIKY SEMO.
E-SHOP PAPRIKY MAĎARSKÉ
PAPRIKOVÉ PLANTY CENNÍK

gelby

 

 

 

 

 
GELBY F1
skorý až poloskorý hybrid stredného až vyššieho vzrastu určený pre pestovánie v skleníkoch a fóliach. Plody sú velké silnostenné kvádre. V technickej zrelosti smotanovo biele, v botanickej žlté. Sú vhodné pre priamy konzum i konzervovanie, predovšetkým v technickej zrelosti, do botanickej zrelosti vyzrievajú dlhšie, cez citrónovo žltou do svetlo žltej až oranžovej barvy. Plody sú velmi šťavnaté, majú vysoký obsah vitamínu C. Odroda GELBYpri pozornej agrotechnike a výžive vyniká vysokým výnosom. V teplejších oblastiach Južnej Moravy a Južného Slovenska je možno ju pestovať i na poli.

GOGOSÁRI F1

Indeterminantný hybrid s rýchlou intenzitou rastu je určený na rýchlenie i na poľné pestovanie. Má vysoký úrodový potenciál, vyžaduje intenzívne pestovateľské podmienky. Rastliny tvoria pevné vetvenie so stredne dlhými internódiami. Pri rýchlení je doporučené pestovanie na opornej sústave s vyväzovaním a rezom na jednu až dve stonky, alebo pri kordóne bez rezu (optimálna hustota rastlín je 4-5 ks/m2). Pri pestovaní vo voľnej pôde sa doporučuje vedenie na opore alebo prihŕňanie pôdy k rastlinám, nakoľko dorastaním veľkého množstva plodov sú rastliny náchylné k poliehaniu. Plody sú tmavozelené, previslé, sploštené (typ rajčinový), sladké, extra veľké s hrubou dužinou s priemernou hmotnosťou 140-180g. V botanickej zrelosti sú červené.


habanero


HABANERO novinka
ZMES FARIEB- kolekcia DUO - zmes okrasných odrôd HABANERO, ktoré sú v technickej zrelosti zelené a v botanickej červené a oranžové. Papričky pripomínajú tvarom "lucerničky", preto majú veľmi dekoratívny vzhľad. Plody veľkosti 4-8 cm sú silno štipľavé a sú rovnako vhodné na konzumáciu. Rastliny sú nižšieho vzrastu, bohato sa vetvia, preto sa hodia do nádob alebo samozavlažovacích truhlíkov. Osivo je namorené farbou zodpovedajúcou zafarbeniu vyzretých plodov.

hamik

 

 
HAMÍK
kolekcia MINI ZAHRÁDKA - lahôdková "baby" paprika s menšími, sýto oranžovými plodmi lahodnej chuti. Plody, ktoré sú takmer bez semien, sa konzumujú i sterilizujú celé, zásadne v botanickej zrelosti. Pri dostatočnom zásobení živinami poskytujú rastliny stredného vzrastu veľký počet plodov. V chladnejších oblastiach je nutné rýchlenie, aby väčšina plodov dozrela do botanickej zrelosti (sýto oranžová farba).HAJDÚ F1
AKTUÁLNA PONUKA JE TU.
Indeterminantný hybrid s rýchlou intenzitou rastu. Je vhodný na rýchlenie i na poľné pestovanie. Rastliny tvoria hrubé a pevné vetvenie s dlhými internódiami. Veľmi veľké a super extra plody prináša na hlavnej stonke alebo v jej blízkosti. Doporučený termín výsadby v mierne vykurovaných rýchliarňiach je od marca, v nevykurovaných rýchliarňiach neskôr – postupne až do konca júla. Najlepšie výsledky dosiahneme pri pestovaní na opornej sústave s vyväzovaním a rezom na 2-3 výhony, alebo pri kordóne bez rezu. Doporučená hustota rastlín pri výsadbe na jar je 4 ks/m2. Plody sú previslé, sladké, mimoriadne veľké, súmerné, kapiovité s hrubou dužinou. V trhovej (zberovej) zrelosti sú biele (mierne zelené), v botanickej (semennej) zrelosti červené s priemernou hmotnosťou 140-180 g.HATTYÚ F1

heidi

HEIDI

poloskorá odroda hlavne na rýchlenie je nízkeho až stredne vysokého rastu dužina je stredne hrubá, sladká, plody sú veľké, priemerne 158g, vhodná na priamy konzum, aj konzervovanie, sadíme 5-7rastlín na 1m, po jednej rastline


PONUKA PAPRIKY DUNA-R
PONUKA PAPRIKY ANTHEA.
E-SHOP PAPRIKY SEMO.
E-SHOP PAPRIKY MAĎARSKÉ
PAPRIKOVÉ PLANTY CENNÍK
HÓ F1
Indeterminantný hybrid so strednou intenzitou rastu určený na pestovanie vo fóliových krytoch. V rámci odrôd rovnakého typu sa vyznačuje najväčšími plodmi. Nepriaznivé podmienky pri pestovaní (veľké kolísanie teplôt, nadmerné hnojenie a závlaha) zapríčiňujú deformácie plodov. Vyžaduje špeciálnu agrotechniku, nevhodný je na klasické pestovanie (vo voľnej pôde). Určený je len pre skúsených záhradkárov, ktorí dopestujú extra veľké plody výbornej kvality. Plody sú biele, sladké a veľké s priemernou hmotnosťou 100-130g. Určené na priamy konzum a konzervárenské spracovanie (na plnenie kapustou). So zberom jednotlivých plodov sa neponáhľajme, nakoľko plody najprv dosiahnu svoju charakteristickú veľkosť (dĺžku a šírku), až potom začne dužina hrubnúť.

HRF F1

Veľmi skorý, indeterminantný hybrid s rýchlou intenzitou rastu je vhodný na poľné pestovanie, ale predovšetkým na rýchlenie. Dobre znáša nízky slnečný svit, oplodnenie kvetov je spoľahlivé aj v zime pri nedostatku svetla. Najkrajšie plody prináša na hlavnej stonke, preto je doporučené pestovanie na opore s vyväzovaním a rezom na jeden výhon. Plody sú zo začiatku vzpriamené, v technickej zrelosti čiastočne previslé až previslé. Sú biele, sladké, veľmi kvalitné a vyrovnané s priemernou hmotnosťou 90-100g. Doporučená hustota rastlín pri zimnom rýchlení je 4, pri jarnom rýchlení 5, pri neskoršej výsadbe 6 ks rastlín/ m2. Je obľúbený, spoľahlivý a kvalitný, v listine registrovaných odrôd je evidovaný (v MR) až neuveriteľných 15 rokov, v rámci odrôd papriky dosiahol „Matuzalemský vek“.

jalahot

JALAHOT F1 novinka jar 2008
paprika typu Jalapeno – nový typ pálivej papriky rozšírený hlavne v Mexiku a USA. Plody sú drobnejšie ale tlstostenné ihlany 7,5 cm dlhé a 3,5 cm široké. V technickej zrelosti sú tmavo zelené, v botanickej červené. Paprika je určena pre pestovanie na poli, v fóliovníkoch i skleníkoch. Rastliny vyžadujú teplo a dostatočnú zásobu živín.
JÁSZ F1

V Maďarskej republike je to prvá odroda s bielymi, mierne pálivými plodmi typu „bogyiszlói“. Indeterminantná odroda so strednou intenzitou rastu je určená na rýchlenie i na poľné pestovanie. Doporučený termín výsadby vo vykurovaných fóliovníkoch je od februára, v nevykurovaných fóliovníkoch neskôr – postupne až do polovice, prípadne do konca júla. Najlepšie výsledky dosiahneme pri pestovaní na opornej sústave s vyväzovaním a rezom na jednu stonku alebo pri kordóne bez rezu. Doporučená hustota rastlín pri skorom jarnom rýchlení je 5 ks/m2, pri neskoršej výsadbe 6 ks/m2. Novinkou je, že hybrid má dobré a spoľahlivé úrody aj pri rýchlení. Je veľmi odolná stresu, v našich klimatických podmienkach oplodenie kvetov je veľmi spoľahlivé, v rámci odrôd s plodmi rovnakého typu patrí medzi najlepšie. Plody má previslé, od konštantnej odrody väčšie, pekné, kónické, tvarovo jednotné, mierne pálivé. V trhovej zrelosti sú biele, v botanickej (semennej) zrelosti červené s priemernou hmotnosťou 80-100g. Pre svoju príjemnú, mierne pálivú chuť je určená na priamy konzum a priemyselné spracovanie (konzervovanie rezov alebo celých plodov plnených kapustou). O túto odrodu prejavia spracovateľské podniky určite veľký záujem.

JULIÁNUSZ F1
 

Indeterminantný hybrid je určený na poľné pestovanie i na rýchlenie vo fóliových krytoch. Má vysoký úrodový potenciál, vyžaduje intenzívne pestovateľské podmienky. Vyznačuje sa rýchlou intenzitou rastu, internódiá má stredne dlhé – veľké a extra veľké plody prináša na hlavnej stonke alebo v jej blízkosti. Doporučený termín výsadby vo vykurovaných fóliovníkoch je od februára, v nevykurovaných fóliovníkoch neskôr – postupne až do konca júla. Doporučená hustota rastlín pri skorom jarnom rýchlení je 4-4,5 ks/m2, neskôr je účelné vysádzať 5-5,5 ks/m2. Najlepšie výsledky dosiahneme pri pestovaní na opornej sústave s vyväzovaním a rezom na 1-2 výhony alebo pri kordóne bez rezu. Rastliny tvoria hrubé a pevné vetvenie, pri poľnom pestovaní je to výhoda. Hybrid je odolný stresu, má dobrú regeneračnú schopnosť, z hľadiska veľkosti a kvality plodov, ako aj úrody dosahuje najlepšie výsledky. Stredne dlhé internódiá vplyvom nadmernej závlahy, prípadne vysokého obsahu N v pôde majú sklon k nežiadúcemu predlžovaniu. Plody má previslé, veľké, sladké, pravidelne kužeľovité s hrubou dužinou. V trhovej zrelosti sú biele (mierne zelené), v botanickej (semennej) zrelosti červené s priemernou hmotnosťou 110-130 g. Plody ku koncu plodnosti nie sú náchylné k zdrobnateniu. Dozrievanie je plynulé, oplodenie kvetov je i v extrémnych podmienkach spoľahlivé. Je skladovateľná, plody po zbere veľmi pomaly zavädajú, dlho zostávajú svieže. Dlho si udržuje dobrú kvalitu plodov po dozretí aj na samotnej rastline. Kvalitné plody spĺňajú aj prísne požiadavky na export.


kameleon


KAMÉLEON
Indeterminantný hybrid (typu HRF) s rýchlou intenzitou rastu je nenáročný na agrotechniku. Rastliny tvoria silné vetvenie, napriek tomu pri pestovaní pod fóliou sa doporučuje vedenie na opore. Vyznačuje sa najlepšou chuťou z celého sortimentu. Plody sú previslé, svetlozelené až žltozelené, pravidelne kapiovité, veľké až extra veľké, vyrovnané, veľmi kvalitné, ľahko oddeliteľné od stopky s priemernou hmotnosťou 90-120 g. Dobre znášajú prepravu, po zbere pomaly zavädujú, veľmi dlho zostávajú svieže. Pri nedostatku svetla sú zelené, kým v lete nadobudnú svetlejší odtieň.

 

 


kecskeszarv

KECZKESZARV

indeterminantná odroda typu baraní roh, štipľavý, svetlozelenej farby, v botanickej zrelosti červenej farby, dĺžka plodov asi 17 - 20cm, šírka 1,5 - 2cm, hrúbka steny asi 1,9mm, 15 - 20g ťažké plody sú vhodné na sterilizáciu, odroda je vhodná hlavne na poľné pestovanie

kvadry
KVADRY F1
polná kvadratická paprika stredného až vyššieho vzrastu. Stredne veliké, ale ťažké plody sú v technickej zrelosti smotanové a v botanickej svetlo červené. Doporučujeme ich oberať v technickej zrelosti, kedy velmi dobre znáša krátkodobé skladovanie i prepravu.


 

 

PONUKA PAPRIKY DUNA-R
PONUKA PAPRIKY ANTHEA.
E-SHOP PAPRIKY SEMO.
E-SHOP PAPRIKY MAĎARSKÉ
PAPRIKOVÉ PLANTY CENNÍK
lungy

 
LUNGY F1
hybrid s dobrým zdravotným stavom. Je vyššieho vzrastu, plody sú dlhšie ihlance, v technickej zrelosti zelené, v botanickej tmavo červené. Plody sú veľmi vhodné aj na sterilizovanie, vtedy sa chovajú ako pravé kápie. Pestovatelia určite ocenia univerzálnosť hybridu ako po stránke pestovateľskej, tak z hľadiska použitia plodov.


lydiaLYDIA
skorá, veľmi úrodná pravá kápia stredného vzrastu, podobného typu ako v Balkánskych krajinách hodne rozšírenej odrody KURTOVSKAJA KAPIA a ZLATEN MEDAJL. V technickej zrelosti sú svetlo zelené, v botanickej zrelosti červené. Plody sú nepálivé, ich pevné steny pri sterilizovaní nemäknú.

MÓR F1

Indeterminantný hybrid papriky zeleninovej s rýchlou intenzitou rastu je určený na poľné pestovanie i celoročné rýchlenie vo vykurovaných aj v nevykurovaných rýchliarňach. Dobre znáša nízky slnečný svit, rastlina s pomerne krátkymi internódiami prináša veľmi veľké a super extra plody na hlavnej stonke alebo v jej blízkosti. Najlepšie výsledky dosiahneme pri pestovaní na opornej sústave s vyväzovaním a rezom na dve stonky alebo pri kordóne bez rezu. Doporučená hustota rastlín pri zimnom rýchlení je 4 ks/m2, pri neskoršej výsadbe 4-4,5 ks/m2.Plody sú previslé, sladké, mimoriadne veľké, pretiahnuto kuželovité. V trhovej (zberovej) zrelosti sú biele, v botanickej (semennej) zrelosti červené. Priemerná hmotnosť plodu je 120-150 g. V tejto kategórii je prvý hybrid, ktorý je vhodný na celoročné rýchlenie (od januára do decembra), pomerne ľahko sa pestuje, vyznačuje sa rýchlou intenzitou rastu, krátkymi internódiami a veľmi veľkými a extra veľkými bielymi plodmi.

orenyORENY F1
poloskorý až poloneskorý hybrid stredného až nižšieho vzrastu určený pre pestovanie v skleníkoch a fóliach. Plody sú väčšie, silnostenné kvádre, v technickej zrelosti tmavo zelené, v botanickej sýto oranžové, šťavnaté, velmi príjemnej chutí. Obsahujú vysoké množstvo vitamínu C. Sú určené pre priamy konzum i konzervovaniev botanickej zrelosti. Dostatečne vyvinuté a vyzreté plody môžeme oberať i v technickej zrelosti. Odroda je rezistentná voči TMV.

ostry

OSTRY F1 novinka
poloskorý nový hybrid vhodný na rýchlenie i polné pestovanie. Postavenie vetiev polovzpriamené, stonka po prvom vetvení stredne dlhá. Plod stredne dlhý až dlhý, stredne široký až široký, na pozdĺžnom reze trojuholníkovitého tvaru, stopková jamka stredne hlboká, apikálny koniec špicatý, povrch slabo zvrásnený, medzikomorové brázdy stredne hlboké, lesk silný, farba pred zrelosťou stredne nazelenalo biela, v zrelosti stredne až tmavo červená, oplodie stredne hrubé, placenta malá až stredne veľká, obsahuje kapsaicín. Chuť mierne štipľavá (pálivý capsaicín sa nachádza len v semenách a placente). Má podobné vlastnosti ako SLÁVY vrátane farby plodov s univerzálnym využitím v technickej aj botanickej zrelosti.
palivec


PÁLIVEC
stredne pálivý, dlhší „kozí" roh, na reze takmer guľatý. Má vyšší vzrast a tmavo zelené listy. Je určený nie len na sterilizáciu, ale aj priamy konzum v technickej i botanickej zrelosti.

PASA F1

Indeterminantný hybrid s rýchlou intenzitou rastu, je určený na rýchlenie i na poľné pestovanie. Rastliny tvoria hrubé a pevné vetvenie s dlhými internódiami. Najlepšie výsledky dosiahneme pri pestovaní na opornej sústave s vyväzovaním a rezom na 1-2 výhony alebo pri kordóne bez rezu. Optimálna hustota rastlín pri rýchlení je 4-5 ks/m2, pri poľnom pestovaní 5-6 ks/m2. Plody sú previslé, sploštené (typ rajčinový), veľké tmavozelené, sladké s hrubou dužinou. V botanickej zrelosti červené s priemernou hmotnosťou 140-180 g. Pri pestovaní vo voľnej pôde doporučujeme použiť opornú sústavu alebo prihrnúť pôdu k rastlinám, nakoľko dorastaním veľkého množstva plodov sú rastliny náchylné k poliehaniu. Proti virózam a bakteriózam je (pri poľnom pestovaní) vysoko tolerantná.

pcr
PCR
klasická oblúbená odroda vhodná pre rýchlenie i polné pestovanie. Plody sú dlhé, rovné alebo prehnuté, tenkostenné, žltozelené v technickej zrelosti, červené v botanickej. Sú aromatické a mierne pálivé, šťavnaté. Je určena pre zber v technickej zrelosti a používaná predovšetkým pre priamy konzum. Citlivo reaguje na zhoršené podmienky, hlavne na pokles teplôt. Vegetačná doba do prvého zberu v technickej zrelosti je 129 dní. Z 100 m2 sa dá obrať 350 - 370 kg plodov v technickej zrelosti.

 

 

Indeterminantný hybrid s rýchlou intenzitou rastu je určený na rýchlenie i na poľné pestovanie. Má vysoký úrodový potenciál, vyžaduje intenzívne pestovateľské podmienky. Rastliny tvoria mohutnú koreňovú sústavu a pevné vetvenie, hybrid je odolný voči stresu. Veľmi veľké a extra veľké plody prináša na hlavnej stonke alebo v jej blízkosti. Pri rýchlení je doporučené pestovanie na opornej sústave s vyväzovaním a rezom na jednu až dve stonky, alebo pri kordóne bez rezu (termín výsadby je od marca do polovice júla). Optimálna hustota rastlín je 4,5-5,5 ks/m2, pri poľnom pestovaní 5-6 ks/m2. Plody majú predĺžený kužeľovitý tvar, sú previslé, mimoriadne veľké, sladké, dobrej chuti s priemernou hmotnosťou 120-140g. V trhovej (zberovej) zrelosti sú zelenobiele, v botanickej (semennej) zrelosti červené.

pyramid
PYRAMID novinka
kolekcia MINI ZAHRÁDKA - okrasná odroda. Kríčková, kompaktná rastlina je veľmi nízkeho vzrastu. Používame ako dekoračnú rastlinu do nádob i na záhony. Štipľavé plody veľkosti 2 cm možno konzumovať, v technickej zrelosti sú svetlo žlté až žlto zelené s fialovými tieňmi, v botanickej sa vyfarbujú do oranžova a červena.

PONUKA PAPRIKY DUNA-R
PONUKA PAPRIKY ANTHEA.
E-SHOP PAPRIKY SEMO.
E-SHOP PAPRIKY MAĎARSKÉ
PAPRIKOVÉ PLANTY CENNÍK

rubika


RUBIKA F1
poloneskorý hybrid strednéhoaž vyššieho vzrastu určenýpre pestovanie v skleníkoch a fóliach, v južných oblastiach i na poli. Plody sú velké silnostenné kvádre, v technickej zrelosti sýto zelené, v botanickej tmavo červené, šťavnaté, nasladlej chuti. Oberáme ju predovšetkým v botanickej zrelosti, v technickej iba vtedy, ak sú dostatečne vyvinuté a vyzrelé (nesmú sa podtrhnúť). Dobre znáša krátkodobé skladovánie a prepravu na velké vzdialenosti.

samaraSAMARA
jedná se o tenký „baraní roh“ (nepálivá Cayennská) vyššieho vzrastu. Je vhodná pre rýchliarne i volnu pôdu. Plody sú v technickej zrelosti zelené, v botanickej tmavo červené. Odroda je vhodná predovšetkým ku sterilizácii celých plodov bez predchodzieho odstraňovania semien. Plody je možno konzervovať samostatne alebo v zmesi s dalšou zeleninou (kapusta, cibulka, mrkva), pokrájené na 3 - 5 cm velké kúsky.


samurai
SAMURAI F1
hybrid vhodný pre pestovániev skleníkoch a fóliach i pre pole. Poloraná, mohutná a pevná rastlina má veliké, tmavo zelené listy. Plody sú predĺžené, hranolovitého tvaru a sú tmavo zelenej farby v technickej zrelosti a červené v botanickej zrelosti. Priemerne sú 12 x 19 cm veliké s velmi dobrým zdravotným stavom. Odroda je rezistentná voči TMV.

saskia

SASKIA F1 novinka jar 2008
Hybrid vyznačujúci sa zvláštnou, hráškovo zelenou farbou plodov. Plody sú velké, obdlžníkového tvaru s tlstou stenou a jemnou chuťou. Rastlina je vysoko adaptabilná na rôzné pestovateľské podmienky. Vzrast rastlin je vyšší, farba plodov v botanickej zrelosti je tmavo červená.

 

 

 

 

 

 

sello

 SELLO F1

Hybrid s rýchlym dozrievaním je určený hlavne na rýchlenie v nevykurovaných fóliovníkoch, plody sú typu TV, sladké s hrubou dužinou a tupo zahroteným vrcholom, priemerná hmotnosť plodu je 110 - 130g


senator
SENATOR
indeterminantná odroda vhodná na rýchlenie a poľné pestovanie, má silný vzrast. plody sú extra veľké (140 - 180g) s hrubou dužinou, kúželovité, chuťovo vynikajúce
superamy

SUPERAMY F1 novinka jar 2008
HTS 6-7g
počet semien v 1g: 130 - 150ks
spon výsadby: 40 x 50cm
termín výsadby: od 15.mája
výsev: okolo 20.februára
Vynikajúci hybrid typu AMY. Je velmi skorá polná odroda so stabilne vysokým výnosom a perfektným zdravotným stavom. Vzrast rastlín je stredný, plody sú široko ihlanovité smotanovej farby určené na zber v technickej zrelosti. Oproti Amy netrpí výskytom anthokyanových škvŕn pri stresoch prostredia, má väčší plod s hrubšou stenou a rastlina je vyššieho vzrastu.slavy


SLÁVY F1
poloskorý hybrid vyššieho vzrastu určený na pestovanie na poli, v chladnejších oblastiac vo fóliovníkoch a sklenníkoch. Plody sú široké ihlance s pevnou, stredne hrubou stenou, v technickej zrelosti svetlo zelené, v botanickej červené. Chuť šťavnatá, sladkastá, pokožka plodov je silnejšia. Sú vhodné na priamý konzum v technickej i botanickej zrelosti vrátane sterilizácie. Je to plastický, univerzální typ so stabilnými úrodami na všestranné použitie.


slovana

SLOVANA F1 novinka jar 2008
Nový hybrid typu SLÁVY s mimoriadnou prispôsobivosťou rôzným podmiienkám prostredia. Rastliny sú vyššie, v priaznivých podmienkách až vysoké. Plody sú široko tupé ihlance zelenej farby s vynikajúcou pevnosťou. V porovnaní s odrodou SLÁVY má SLOVANA ťažšie plody s pevnejšou a silnejšou stenou. Dobre znáša skladovanie a prepravu. 

 

PONUKA PAPRIKY DUNA-R
PONUKA PAPRIKY ANTHEA.
E-SHOP PAPRIKY SEMO.
E-SHOP PAPRIKY MAĎARSKÉ
PAPRIKOVÉ PLANTY CENNÍK

szentesi piacos

SZENTESI PIACOS

indeterminantná odroda je určená na rýchlenie a skoré poľné pestovanie, plody sú typu PCR, previslé, dlhý ihlan, mierne pálivé, korenistej chuti, svetlozelenej farby, v botanickej zrelosti červenej, dĺžka plodu okolo 14cm, šírka asi 5,5cm, hrúbka steny je 4,7mm, váha okolo 80g lahôdkou je plnená kapustou
teoTEO F1 novinka jar 2008
HTS 6-7g
počet semien v 1g: 130 - 150ks
spon výsadby: 40 x 50cm
termín výsadby: od 15.mája
výsev: okolo 20.februára
Hybrid typu LAMYO vhodný pre pestovanie v skleníkoch, fóliovníkoch a pre pole. Poloskorá mohutná a pevná rastlina má velké tmavozelené listy. Plody sú predĺžené, hranolovitého tvaru, tmavo zelené v technickej zrelosti a žlté v botanickej zrelosti. Priemerná veľkosť plodov je 12 x 19cm. Odroda je rezistentná voči TMV.

TUBA
indeterminantná odroda sladkej chuti, s hmotnosťou 130-150g plod vytvára tupý ihlan, žltobielej farby, v botanickej zrelosti červenej, dĺžka plodu do 15cm, šírka od 7,5 - 8cm, hrúbka steny asi 6mm vysádzame do rýchliarni ale aj von, používame na priamy konzum a sterilizáciu

VELENCE F1

Najlepšie výsledky dosiahneme pri rýchlení v nevykurovaných rýchliarňiach. Vhodný je i na poľné pestovanie, ako i na rýchlenie vo fóliových krytoch počas celého roka (v každom ročnom období). Plody sú mierne pálivé, svetlo zelené, kónické, veľké až extra veľké s veľmi dobrým triedením (vysoký podiel trhových plodov) s priemernou hmotnosťou 100-120g. Po zbere pomaly zavädujú, dlho zostávajú svieže.

viharsarok

VIHARSAROK
Indeterminantný hybrid s previslými, kužeľovitými, veľkými plodmi zelenobielej farby. Plody sú mierne pikantné s priemernou hmotnosťou 100-120g. Vhodná na pestovanie v dlhej kultúre. Pre svoju menšiu náročnosť na svetelné podmienky sa hodí i na jesenné, zimné a jarné rýchlenie. Doporučuje sa pestovanie pri opore na jeden alebo dva výhony pri hustote porastu 6-8 ks/m2.zmes_farieb

ZMES FARIEB Zeleninová F1
kolekcia PALETA FARIEB - zmes hrubostenných kvadratických hybridov stredného až vyššího vzrastu určených na pestovanie v skleníkoch a fóliovníkoch. Šťavnaté plody s vysokým obsahom vitamínu C sú určené hlavne na priamy konzum. Pri starostlivej agrotechnike a výžive vynikajú vysokou úrodou. V teplejších oblastiach Južnej Moravy a Južného Slovenska je možno ju pestovať aj na poli. Osivo jednotlivých odrôd je vo vrecku farebne odlíšené morením - hybrid GELBY F1 žlto, ORENY F1 oranžovo a RUBIKA F1 červeno.

PONUKA PAPRIKY DUNA-R
PONUKA PAPRIKY ANTHEA.
E-SHOP PAPRIKY SEMO.
E-SHOP PAPRIKY MAĎARSKÉ
PAPRIKOVÉ PLANTY CENNÍK

 

Záhradkárske potreby

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.