Novinky Semo jar 2016

NOVINKY SEMO JAR 2016.

Ako každý rok, aj tento, vám prinášame prehľad nových semien, ktore dúfame prinesú nové oživenie v sortimente semien od firmy Semo.

TIETO SEMIENKA SI MOŽETE OBJEDNAŤ TU.

Borák lekársky

Borák lekársky je mohutná, rýchlo rastúca medonosná bylinka s riedko zrastlými listami a blankytne modrými kvetmi, použiteľnými do zeleninových šalátov alebo pri sterilizácii uhoriek. Priaznivo pôsobí pri posilnení nervového systému. Je vhodným prostriedkom pri liečbe srdcových chorôb, horúčkach, reumatických bolestiach a pri zápaloch ľadvín. Ako liečivka pôsobí protizápalovo pri príznakoch reumatizmu a pri chorobách z nachladnutia. Borák je veľmi atraktívny pre včely.

 

 

Cesnak medvedí

cesnak medvedí

Cesnak medvedí vysievame na tienisté miesta, najlepšie v blízkosti krov a stromov do kyprej a vlhkej pôdy. Ako rastlina pôvodných lužných lesov vyžaduje dostatočné a pravidelné zalievanie. Pôdu pre pestovanie cesnaku medvedieho nevyhnojujeme. Vysievame od augusta do novembra, výsev musí prejsť zimným obdobím, inak vysiate osivo veľmi zle klíči.  Mladé listy zberáme od druhého roku vegetácie. Ide o vytrvalú, cca 10 - 45 cm vysokú bylinu s podzemnou cibuľou. Listy sú prízemné, stopkové, úzko eliptické až vajcovité, 2 - 5 cm široké. Používa sa ako liečivá rastlina, zelenina alebo sa pestuje pre okrasu. Podporuje chuť k jedlu, tráveniu a tvorbu krvi. V liečiteľstve sa doporučuje pre zníženie krvného tlaku, proti chrípke a astme. Pre použitie v kuchyni sa zbiera vňať na začiatku kvitnutia a využíva sa k ochuteniu polievok, omáčok a mäsa, používame i ako prísadu do čerstvých zeleninových šalátov.

Cibuľa podlhovastá červená Karmínka

cibuľa podlhovastá červená Karmínka

Karmínka je jarná červená podlhovastá cibuľa. Je stredne skorá a tým vhodná na zväzkovanie a predaj. Cibuľa Karmínka je vhodná aj na suchý zber a stredne dlhé skladovanie. Zatiaľ ju vieme ponúknuť ako Voľne vážené osivo pri minimálnom 100 g balení a v Profi balení od 50 000 semien.

 

 

Cibuľa Wellina

cibuľa wellina

Cibuľa Wellina je polo neskorá odroda jarnej cibule typu Rijnsburger. Je vhodná ako pre priame siatie, tak aj pre sadenie zo sadzačky. Má veľmi vysokú odolnosť proti vybiehaniu do kvetu. Cibule majú žltú až žltohnedú farbu suknice. Odroda má výbornu skladovateľnosť. Vieme ju ponúknuť ako Voľne vážené osivo od 500 g a Profi balenie od 50 000 semien.

 

 

Cuketa guľatá Trend F1

cuketa guľatá Trend F1

Trend je prvá partenokarpická cuketa, ktorá nepotrebuje k vývoju plodov oplodnenie. Plody sú guľaté, svetlo zelené, s pevnejšou dužinou, ktorá pri prezrievaní pomaly mäkne. Najlahodnejšie sú mladé plody s priemerom 8 až 10 cm. Vegetačná doba do prvého zberu je 55 – 65 dní. TREND má rozložitejšie a vzrastnejšie kríčky ako klasické cukety. Pestujte ich preto v širšom spone - cca 150 x 100 cm.

 

 

 

Cuketa jedlé kvety

cuketa jedlé kvety

Rastliny týchto cukiet tvoria veľké množstvo samčích kvetov žltej a žlto oranžovej farby s typicky tekvicovitou chuťou. Sú vhodné ku konzumu ako ozdoba zeleninových šalátov alebo ako hlavný chod plnené mäsovou zmesou alebo plnkou a usmažené. Pred podávaním je vždy treba odstrániť horký zelený kvetný kalich a s kvetom zachádzať opatrne, je totiž veľmi krehký.

 

 

 

Cvikla guľatá Red Shine

cvikla guľatá Red Shine

Nová odroda cvikle Red Shine je geneticky jednoklíčková odroda určená na priamy výsev na konečnú vzdialenosť bez jednotenia. Tvar je guľatý, veľkostne aj tvarovo veľmi vyrovnaná. Buľvy obsahujú vyšší obsah cukru, šupka je hladká, dužina je krásne vyfarbená, veľmi atraktívna. Red Shine môžeme vysievať aj skoršie na jar, nie je náchylná na vybiehanie do kvetu. Ponúkame ju ako voľne vážené osivo od 1 kg a ako Profi osivo od 5 000 semien.

 

Cvikla podlhovastá Karkulka

cvikla podlhovastá Karkulka

Cvikla Karkulka je novo vyšľachtená odroda s valcovitým tvarom. Dužina je krásnej červenej farby bez znateľných svetlejších kruhov. Sadíme ju neskoršie, nakoľko je citlivejšia na neskoré jarné mráziky. Dostupné semeno bude zatiaľ ako voľne vážené od 1 kg alebo ako Profi osivo od 5 000 semien.

 

 

Hrach Progress 9

hrach Progress 9

Hrach odroda Progress 9 je skorý, veľkozrnný, s tmavo zelenými strukmi, ktoré sú 8-10 cm dlhé a obsahujú 7-9 zŕn. Vegetačná doba je 60 dní. Odolný k Fuzáriovému vädnutiu.

 

 

 

 

Jahody Florian F1

jahody Florian F1

Jahoda Florian F1 je veľkoplodá stále rodiaca odroda pre amatérskych pestovateľov s krásnymi ružovými kvetmi a plnou, jahodovou chuťou. Ideálne na slnečné letné terasy v závesných košíkoch, kvetináčoch alebo kontajneroch. 

 

 

 

 

Kapucínka jedlé kvety

kapucínka jedlé kvety

Kvety Kapucínky v zmesi farieb od krémovo bielej, cez žltú, oranžovú až po jasne červenú, patria medzi najpopulárnejšie jedlé kvety, majú výrazne pikantnú žeruchovú chuť a vynikajú ako ozdoba zeleninových šalátov. Tinktúra zo semien a pukov je považovaná za prírodné antibiotikum.

 

 

 

Mangold Bright Yellow F1

mangold Bright Yellow F1

Nová odroda Bright Yellow F1 je výnosný krehký hybridný stopkatý mangold, ktorý vytvára svieže zelené listy so šťavnatými žltými stopkami. Používame ho do truhlíkov a veľkých kvetináčov. Listy a stonky môžeme zberať priebežne ako narastajú.

 

 

 

 

Mini sirôtky jedlé kvety

mini sirôtky jedlé plody

Zmes drobnokvetých sirôtok s jedlými kvetmi majú fialové a modro žlté  kvety, ktorým sú prisudzované afrodiziakálne účinky a ich nasladlá chuť a oku lahodiaci vzhľad sú priamo určené k ozdobe a dochuteniu zeleninových mís a chlebíčkov.

 

 

 

 

Mrkva Kardila

mrkva Kardila

Mrkva neskorá Kardila je veľmi výnosná odroda typu Flakee, vhodná na zimné skladovanie. Koreň má valcovitý a v dolnej časti sa zužuje. Farba koreňa je na celom reze intenzívne oranžovo-červená. Odroda je vhodná aj k zamrazovaniu a sušeniu.

 

 

 

 

Mrkva Royal Chantenay 2

mrkva Royal Chantenay 2

Mrkva stredne skorá Royal Chantenay 2 má robustné korene, ktoré sú krátkeho a širokého trojuholnikového tvaru s tupým špicatým zakončením. Zafarbenie koreňovej časti je stredne oranžové, dreň je tmavšia - stredne červená. Hlava koreňa na povrchu a zvnútra nezelená. 

 

 

 

 

Paprika kozí roh Bělorožec

paprika kozí roh Bělorožec

Pri odrode papriky Bělorožec sa jedná o veľmi dlhý (cez 25 cm), rovný kozí roh so silnejšou stenou. V technickej zrelosti smotanovo biely, v botanickej potom svetlo červený. Atraktívne biele plody, ktoré zberáme v  technickej zrelosti, sú určené hlavne na priamy konzum.

 

 

 

 

Paprika Habanero Chocolate

paprika habanero Chocolate

Plody Habanera Chocolate sú hnedo-červenej farby o veľkosti 4 - 7 cm. Papričky sú nepravidelného tvaru, majú veľmi dekoratívny vzhľad, používame ich aj ku konzumu, nakladaniu, sú veľmi silno pálivé. SHU 450 000.

 

 

 

 

Paprika Habanero Orange

paprika habanero Orange

Paprika Habanero Orange je v technickej zrelosti zelená a v botanickej oranžová. Papričky sú veľmi dekoratívne, tvarom pripomínajú „lucerničky“ veľké 4 – 7 cm a môžeme ju použiť ku konzumu aj konzervácii, sú však veľmi silno pálive. Rastliny majú nižší vzrast, bohato sa vetvia, preto sa hodia pre pestovanie do nádob alebo samozavlažovacích truhlíkov. SHU 600 000.  

 

 

 

Paprika Habanero Red

paprika štipľavá Habanero Red

Paprika Habanero Red je v technickej zrelosti zelená a v botanickej červená. Papričky sú veľmi dekoratívne, tvarom pripomínajú „lucerničky“ veľké 4 – 7 cm a môžeme ju použiť ku konzumu aj konzervácii, sú však veľmi silno pálivé. Rastliny majú nižší vzrast, bohato sa vetvia, preto sa hodia pre pestovanie do nádob alebo samozavlažovacích truhlíkov. SHU 300 000.  

 

 

 

Patizón žltý Sunseance F1

patizón žltý Sunseance F1

Sunseance F1 je nový žltý hybridný patizón vyznačujúci sa kompaktnejším vzrastom. Plody majú dlhšie stopky, čo zjednodušuje ich zber. Sú tvarovo vyrovnané a žlto vyfarbené aj pri kvetnom vrchole, na rozdiel od iných odrôd. Ide o skorý hybrid, ktorý prvé úrody prináša už 60 dní po výseve.

 

 

Šalát listový typu Batavia Dark Roden

šalát listový typu Batavia Dark Roden

Šalát listový Dark Roden je nová odroda šalátu typu Batávia s tmavo červenými listami. Tvorí voľnú hlávku hrubo skučeravených listov s hmotnosťou nad 400 g. Vyznačuje sa výborným zdravotným stavom. Ponúkať ho budeme v záhradnom balení, ako Profi osivo a voľne vážené osivo.

 

 

Tekvica Hokkaido oranžové Amoro F1

tekvica hokkaido oranžové Amoro F1

Amoro F1 je nové oranžové Hokkaido s plocho guľovitým , mierne zašpicateným plodom. výhodou tejto odrody je kríčkový vzrast, čo umožňuje zvýšiť zahustenie porastu a tým zvýšenie vyššieho výnosu z plochy. Ponúkať ho budeme v Profi balení od 100 semien.

 

 

Tekvica Hokkaido Grey Queen

tekvica hokkaido Grey Queen

Grey Queen je tekvica typu Hokkaido so svetlo šedou šupkou a  pevnou,  sýto oranžovou dužinou s vysokým obsahom karoténu a veľmi dobrou skladovateľnosťou. Po krátkodobom skladovaní dochádza procesom dozrievania ku zvýraznenej chuti.  Je určená pre kuchynské spracovanie.  Využitie ako u štandartného Hokkaida, hlavne na prípravu tekvicovej  polievky, tekvicového pyré a na pečenie a zapekanie.

 

 

 

Uhorka nakladačka Anya F1

uhorka nakladačka Anya F1

Uhorka Anya F1 je ďalšia partenokarpická odroda nakladačiek s hrubou bradavičnatosťou. Veľmi výnosná, vhodná pre intenzívny spôsob pestovania, plody začínajú už za prvým listom, sú atraktívne a vyrovnané, svetlo zelené, geneticky nehorké. Sú o niečo kratšie než u odrody Dafne F1.

 

 

 

Uhorka šalátová Ofelie F1

uhorka šalátová Ofelie F1

Nová šalátová uhorka Ofelie F1 je veľmi skorá odroda so stredne zelenými plodmi sladkej chuti, geneticky nehorké. Perfektná odroda pre zber „baby“ uhoriek (dĺžka cca 10 cm).

Záhradkárske potreby

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.