Novinky Semo jar 2015

NOVINKY SEMO JAR 2015.

Na nadchádzajúcu sezónu nám semenárska firma Semo ponúka veľa nových odrôd, ktoré nám rozšíria už i tak veľmi bohatú ponuku.

TIETO SEMIENKA SI MOŽETE OBJEDNAŤ TU.

BROKOLICA ATLANTIS F1.

Atlantis F1 je polo skorá odroda brokolice pre letný až jesenný zber s jemnými ružicami. Tmavo zelené vypuklé ružice dosahujú hmotnosť okolo 0,5 kg. Doporučujeme hlavne pre priamy konzum.

 

 

 

 

CIBUĽA LILIA.

cibula lilia f1

Lilia je ružovo červená odroda jarnej cibule, srdcovitého tvaru, u koreňa užšia, veľmi dobre skladovatelná, určená predovšetkým pre konzumáciu ako jemná šalátová cibuľa.

 

 

 

 

CIBUĽA SEČKA KAJ.

Cibuľa sečka Kaj je polo skorá odroda s mohutnou vňaťou určená na celoročné pestovanie. Vybielená časť stonky je veľmi dlhá (10 – 12 cm). Tmavé olistenie a ostrý kontrast s vybielenou  stonkou je základom špičkového úspechu pri zväzkovaní.

 

 

 

 

CUKETA BUSH BABY F1.

Hybridná cuketa Bush Baby F1 má veľmi kompaktný habitus kríka. Atraktívne mladé „baby plody“ sú svetlo zelené s krémovo zelenými pásikmi. Plody sú pekne vyrovnané. Pri zbere na „baby plody“ má jemná dužina delikátnu chuť. „Baby plody“ sú vhodné predovšetkým pre pečenie a grilovanie napoly rozkrojených plodov, prerastlé plody sa môžu spracovávať bežne ako cukety.

 

 

 

CUKETA SUNSTRIPE F1.

Hybridná cuketa Sunstripe F1 má stredne vzrastný habitus kríka.. Atraktívne výnimočne žiarivé žlté plody so zlatým žíhaním si udržujú štíhly tvar i pri prerastaní. Doporučujeme zbierať mladé atraktívne plody pre použitie na grilovanie a pečenie, odrastenejšie plody môžeme spracovávať ako bežné cukety.

 

 

 

KVAKA BRORA.

Odroda kvaky so sladkými chutnými koreňmi s vysokým podielom kvalitných koreňov s atraktívnou tmavo fialovou šupkou a krémovo bielou dužinou. Má veľmi málo škvŕn. Má pomerne lahodnú chuť a relatívne nízky obsah sušiny. Ľahko sa varí.

 

 

 

 

MANGOLD RHUBARB CHARD.

Jasná atraktívna farba listov, vhodné i pre baby listy. Skorá odroda, od výsevu do zberu približne 55 dní, pre baby listy iba 25 dní. Má tmavo červené stonky a sýto zelené listy, ktoré sú veľké a zvlnené, rastlina je robustná a rýchlo rastie. Listy a stonky sa dajú zberať priebežne ako narastajú.

 

 

 

 

MANGOLD ZMES FARIEB.

Zmes farebných odrôd hľúbovitého mangoldu veľmi odolných k vybiehaniu do kvetu. Táto špenátová zelenina poskytuje, vzhľadom k neustálemu dorastaniu, možnosť pravidelného zberu listov pre ďalšie spracovanie.

 

 

 

 

MRKVA JOLANA F1.

Jolana F1 je polo skorá odroda mrkvy typu Nantes s vysokou odolnosťou k Alternárióze. Má väčšie valcovité korene  s veľmi hladkým povrchom, perfektne vyfarbené. Vňať je vyššia, pevná. Veľmi vhodná odroda pre mechanizovaný zber.

 

 

 

 

PAPRIKA JABLINA F1.

Jablčková paprika patrí u nás k menej pestovaným typom. Jablina F1 je sladká odroda. Zberáme predovšetkým v technickej zrelosti, kedy je dužina ich smotanových plodov veľmi šťavnatá. Konzumujeme za surova alebo používame na plnenie a následnú sterilizáciu.

 

 

 

 

PAPRIKA PÁLINDA F1.

Pálinda F1 je mierne pálivá jablčková paprika určená pre priamy konzum, prípadne k plneniu a sterilizácii. SHU 2 000 - 3 000.

 

 

 

 

PAPRIKA TRINIDAD MORUGA SCORPION RED.

Od februára 2012 najštipľavejšia paprika na svete. Vyznačuje se zvraštenými, turbanovitými plodmi s typickou výraznou špičkou 40-50 x 20-30mm. Plod je v technickej zrelosti zelený v botanickej zrelosti červený. Neskorá odroda. SHU 1 200 000.

 

 

 

 

PAPRIKA TRINIDAD MORUGA SCORPION YELLOW.

Od februára 2012 najštipľavejšia paprika na svete. Vyznačuje se zvraštenými, turbanovitými plodmi s typickou výraznou špičkou 40-50 x 20-30mm. Plod je v technickej zrelosti zelený v botanickej zrelosti sa vyfarbuje do sýtej citrónovo žltej farby. Neskorá odroda. SHU 1 200 000.

 

 

 

 

PATIZON PATINOVA.

Jedná sa o vylepšenú staršiu osvedčenú odrodu Patina. Ide o výnosnú odrodu kríčkovitého rastu, ku koncu vegetácie môže tvoriť kratšie šľahuňe. Plod je biely, diskovitý, s pevnou bielou, kompaktnou dužinou. Optimálna veľkosť pri zbere je 10-15 cm.

 

 

 

 

PATIZON SNOWDISC F1.

Skorá hybridná odroda patizónu s kríčkovitým vzrastom, stredne vetviaca. Atraktívny a vyrovnaný plod je snehovo biely, plocho diskovitý, kompaktná jemná dužina je smotanovo biela. Pri pravidelných zberoch vyniká vysokou násadou kvalitných mladých plodov. Má veľmi dobrý zdravotný stav. Je vhodná pre bežné kuchynské využitie i konzerváciu mladých plodov do sladko kyslého nálevu. V kombinácii s ostatnými farebnými odrodami patizónov je veľmi atraktívnou oblohou. Vegetačná doba je 65 dní do prvého zberu. Zberáme od poloviny júla do septembra.

RAJČIAK KOLÍKOVÝ CHERRY VALDO.


Valdo F1 je tyčková cherry rajčina. Veľmi skorá odroda s ďatlovými (oválno hranatými) plodmi červenej farby a vynikajúcej chuti. Hmotnosť plodov je 20 – 25 g, skladovateľnosť dobrá, pevnosť stredná. Olistenie je riedke. Vhodná je pre skleníky, fóliovníky i na pole. Vyžaduje pravidelnú zálievku a dostatok živín.

 

 

 

RAJČIAK KOLÍKOVÝ CHERRY MINI.

Skorá odroda. Drobné čerešňové plody o hmotnosti 18 – 22 g sú vysoko odolné k praskaniu.

 

 

 

 

RAJČIAK KOLÍKOVÝ CHERRY BIBI.

Má “srdiečkové“ čerešňové plody s špičkou. Zelené plody majú jemné, tmavšie líčko, v zrelosti ale vyfarbujú do jednotnej červenej farby. Odroda je extrémne skorá s dlhými strapcami plodov.

 

 

 

 

REĎKEV ŽLTÁ LUTEA.

Lutea je skorá až stredne skorá letná reďkev pretiahnutého tvaru s matnou žltou buľvičkou. Určená k priamemu konzumu, je krátkodobo skladovatelná (do 1 mesiaca). Odroda je odolná proti hubovitosti dužiny, pestovateľsky nenáročná. Doporučený výsevný spon 20 × 6 cm.

 

 

 

 

TEKVICA MUŠKÁTOVÁ MOSCATA DI PROVENZA.

Moscata di Provenza má veľké, plocho guľovité a rebrovité plody o váhe 8-10kg. Šupka je tmavo zelená, plne vyzretá je jasno oranžová. Dužina je žltohnedá, chutná. Dobre vyzretý plod je vďaka voskovej vrstvičke dobre skladovatelný. Tradičná, pôvodne  francúzska odroda, ktorá nesklame chuťou ani výnosom.

 

 

 

TEKVICA typ HOKKAIDO SOLOR F1.

Solor F1 je tmavo oranžová tekvica s tuhou tmavou dužinou, typu Hokkaido. Plody majú tmavo oranžovú až takmer červenú šupku, tvarovo i veľkostne veľmi vyrovnané. Má o 2 až 3 mesiace dlhšiu skladovatelnosť než Uchiki-Kuri, je o 20 – 30 % výnosnejšia a v porovnaní s klasickým Hokkaidom podstatne dlhšiu skladovateľnosť. Optimálne skladovanie je v suchu pri teplote 12 až 22 °C.

 

 

 

TEKVICA typ HOKKAIDO ZMES FARIEB.

Zmes farebných odrôd Hokkaida (oranžová, modrá, zelená). Plody sú veľmi vhodné pre tepelné úpravy, predovšetkým na pečenie, varenie a smaženie. Osivo jednotlivých odrôd je v sáčku farebne odlíšené morením.

 

 

 

 

UHORKA NAKLADAČKA DAFNE F1.

Naša prvá partenokarpická uhorka s hrubou bradavičnatosťou. Veľmi výnosná odroda určená pre intenzívny spôsob pestovania. Vhodná pre polné pestovanie i do fóliovníkov na jarné i jesenné prirýchlovanie.

 

 

 

 

VODNICA (OKRÚHLICA) PURPLE TOP WHITE GLOBE.

Skorá, od výsevu do zberu 50 – 60dní, priemer koreňa 10 - 12cm, biely koreň s fialovým límčekom. Mladé listy se môžu variť ako kapusta alebo použiť do  zeleninovej polievky. Koreň je vynikajúca surovina pre nakladanie a varenie.

Záhradkárske potreby

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.