Novinky Semo jar 2014

NOVINKY SEMO JAR 2014.

Na nastávajúcu sezónu nám firma Semo pripravila znovu kopu noviniek, ktoré na tejto stránke predstavujeme.

AKCIA. Štvrtok 20.februára 2014.

Zľava 50% na všetky paprikové semená na osobný odber aj zásielky.

TIETO SEMIENKA SI MOŽETE OBJEDNAŤ TU.

Bazalka svätá THULSI

Bazalka svätá je trvalka citlivá na mráz, pestovaná u nás ako letnička. V Ázii je posvätnou rastlinou. Vyžaduje ľahšie, priepustné pôdy s dobrou zásobou živín. Má vyššie nároky na teplo, vyberte preto chránenú, výhrevnú lokalitu. Listy a kvety sú výborné do pokrmov z mäsa, taktiež k dochuteniu octov a olejov.

 

 

 

Brokolica výhonková QUARANTINA

Výhonková, obrastajúca brokolica – vytvára množstvo menších, riedkych ružíc. Zberáme postupne a používame do šalátov alebo polievok. Vyžaduje dostatočnú zásobu živín v pôde a výdatnú zálievku.

 

 

 

 

Cuketa guľatá TREND F1

Trend je prvá partenokarpická cuketa, ktorá nepotrebuje k vývoju plodov oplodnenie. Plody sú guľaté, svetlo zelené, s pevnejšou dužinou, ktorá pri prezrievaní pomaly mäkne. Najlahodnejšie sú mladé plody s priemerom 8 až 10 cm. Vegetačná doba do prvého zberu je 55 – 65 dní. TREND má rozložitejšie a vzrastnejšie kríčky ako klasické cukety. Pestujte ich preto v širšom spone - cca 150 x 100 cm.

 

 

 

Fazuľa kríčková zelená SATELIT

Odroda zelenej kríčkovej fazuľky francúzskeho provenience. Doplňuje u nás velice obľúbenú odrodu GUSTY. SATELIT má extra štíhle lusky s priemerom iba 6,5 mm. Je veľmi skorá s rýchlym nástupom do plodnosti a koncentrovanými zbermi. Doporučujeme ju aj pre opakované výsevy. Vďaka svojej skorosti a schopnosti plodiť až do prvých mrazov má výborné uplatnenie i ako následná kultúra po zbere skorých zelenín.

 

 

 

Hrach záhradný TWINSET

Stredne neskorá odroda s väčším zrnom a dlhším, tupým luskom. Vďaka dlhému a rovnému lusku (cca 9 cm) je TWINSET ideálna odroda pre ručný i kombajnový zber. Je rezistentný k múčnatke i k fuzáriovému vädnutiu a dosahuje špičkových výnosov. TWINSET je prvá odroda v sortimente SEMO rezistentná k virusu PSbMV (Pea Seed-borne Mosaic Virus).

 

 

Kel hlávkový BLISTRA F1

Neskorý hybrid pre letné až jesenné zbery, kel vhodný pre priamu spotrebu a krátkodobé skladovanie. Výnosná a vyrovnaná odroda s guľatou hlávkou a krehkou vnútornou štruktúrou. Rastliny sú odolné proti praskaniu hlávok a vyvracaniu hľúbov.

 

 

 

 

Karfiol SNOW LADY

Polo neskorá odroda vhodná predovšetkým k pestovaniu pre jesenné zbery, kedy je menšie nebezpečie rozšírenia bakteriálnych chorôb. Rastliny sú bohato olistené, listy sú tmavo zelené, zvlnené. Ružica je listami výborne krytá. Odroda je vysoko odolná proti žltnutiu, prerastaniu i mechovitosti ružice. Vegetačná doba od výsevu je 125 dní, od výsadby 95 dní.

 

 

 

Mrkva skorá FLYAWAY F1

Skorá karotka Nanteského typu významne odolná k poškodeniu pochmúrnatkou. Koreň je cca 30 cm dlhý, mohutnejší s tupým zakončením.

 

 

 

 

Paprika kápia RADMILA F1

Typ kápie s plochším plodom. RADMILA je vhodná aj pre zber v zelenej zrelosti, prioritou je ale zber plne vyzretých červených plodov. Zberáme na priamy konzum i na sterilizáciu. Plochý plod je veľmi vhodný na tepelnú úpravu – smaženie alebo grilovanie celých plodov.

 

 

 

 

Paprika čínska NAGA MORICH

Jedna z najpálivejších papričiek súčasnosti s pálivosťou vyššou než 1 milión SHU. Odroda patriaca k druhu Capsicum chinense pochádza zo severovýchodnej Indie a Bangladéša. Má nízky, rozložitý rast a výborne se hodí k pestovaniu v samozavlažovacích hrantíkoch. Plody sú tenkostenné, pretiahnuté, zrejúce zo svetlo zelenej do červenej farby.

Paštrnák siaty ALBION F1

Hybridný paštrnák anglickej provenience. Koreň je biely a nežltne ani pri dlhodobom skladovaní. Má výrazne repovitý tvar a je vhodný na priamy konzum i priemyslové spracovanie. Veľmi výnosný hybrid s vegetačnou dobou cca 190 dní.

 

 

 

 

Rajčiak kolíkový DATLO

Plody ďatlového tvaru zrejú do sýto červenej farby, majú hmotnosť 16 – 20 g, sú atraktívne na vzhľad a veľmi chutné.

 

 

 

 

Rajčiak kolíkový MINI

Skorá odroda. Drobné čerešňové plody o hmotnosti 18 – 22 g sú vysoko odolné k praskaniu.

 

 

 

 

Rajčiak kolíkový BIBI

Má “srdiečkové“ čerešňové plody s špičkou. Zelené plody majú jemné, tmavšie líčko, v zrelosti ale vyfarbujú do jednotnej červenej farby. Odroda je extrémne skorá s dlhými strapcami plodov.

 

 

 

 

Reďkovka celoročná KVINTARA F1

Veľmi skorá univerzálna „celoročná“ reďkovka vhodná pre jarné, letné i jesenné pestovanie. Guľaté buľvičky sú mohutné, tvarovo i veľkostne vysoko vyrovnané.

 

 

 

 

Šalát hlávkový FARAON

Skorý poľný šalát s vysokou odolnosťou proti vybiehaniu. Je určený pre jarnú výsadbu i výsev do 20. apríla alebo pre jesenné pestovanie s výsevom v júli. Tvorí väčšie, žlto zelené hlávky a môžeme ho označiť za nevybiehajúci žltý KRÁĽ MÁJA.

 

 

 

 

Šalát hlávkový MARATON

Skorý poľný šalát s vysokou odolnosťou proti vybiehaniu. Je určený pre jarnú výsadbu i výsev do 30. apríla. Vynikajúci je pre jesenné pestovanie s výsevom v júli. Tvorí veľké, žlto zelené hlávky s bublinatými listami vynikajúcej chuti. Môžeme ho označiť za skorý nevybiehajúci Melnický Máj..

 

 

 

 

Tekvica olejná ESO

Naša nová veľmi výnosná odroda tekvice olejnej s plazivým habitom. Semená bez šupky tejto tekvice sú väčšie a majú tmavšiu farbu než u odrody APETIT. Odroda se vyznačuje vyrovnaným zrením plodov.

 

 

 

 

Tekvica typu ACORN TABLE KING

Odroda u nás nového typu ACORN s menšími, výrazne rebrovitými a špicatými plodmi. Môžete zberať mladé a krehké plody a spracovať ich ako cukety. Majú výrazne sladšiu chuť a maslovú konzistenciu. Vyzreté plody s pevnou šupkou sú výborne skladovateľné. Vyžaduje slnečnú polohu a bohaté, dobre vyhnojené pôdy.

 

 

Tekvica veľkoplodá BLUE KURI (BLUE HOKKAIDO)

Známejšie ako BLUE HOKKAIDO - „modré Hokkaido“. Šedo modré plody o hmotnosti 1,5 kg sú mierne plochšie než u tradičného oranžového Hokkaida. Kvalitou dužiny i jej chuťou sa ale oranžovému bratrovi vyrovnajú. Plody sú dobre skladovateľné, skladujte ich ale pri teplote nad 10°C. Odroda vykazuje vďaka svojej farbe značnú toleranciu k virózam, ktoré spôsobujú na oranžových plodoch klasického Hokkaida tmavo zelené škvrny.

 

 

 

Vodnica OASIS F1

Polo skorá hybridná vodnica odolná proti chorobám. Korene sú guľaté s bielou šupkou a kvalitnou snehovo bielou dužinou.

 

 

 

 

Kapusta hlávková JUNA F1

Veľmi skorý hybrid vhodný k pestovaniu pre najskoršie zbery. Má nízku rastlinu na krátkom vonkajšom hľúbe so strednými, tmavo zelenými listami. Hlávka je vajcovitá, dobre uzatvorená, stredne hustá so stredným vnútorným hľúbom, pri zrení sa zagulaťuje. Nie je náchylná k prerastaniu. Hmotnosť hlávky je 600 - 900 g, vegetačná doba od výsevu 110 - 115 dní, od výsadby 80 - 85 dní. Z 100 m2 môžeme zozbierať 420 - 450 kg kapusty. Hybrid je odolný k praskaniu i predčasnému vybiehaniu do kvetu.

 

 

Kapusta hlávková PORTOZA F1

Neskorá kruhárenská kapusta, ktorá sa dá i dlhodobo skladovať. Mierne vajcovité tvrdé hlávky dosahujú hmotnosť 3 – 5 kg. Majú malý vnútorný a vyšší vonkajší hľúb. Vydrží dlho na poli, dobre znáša slabé mráziky a sú odolné k zahnívaniu, nepraskajú. PORTOZA je málo napádaná triasnenkami. Výborná univerzálna odroda pre priemysel i dlhodobé skladovanie.

 

 

 

Žerucha MEGA

Žerucha s výrazne väčšími lístkami v porovnaní so známou odrodou DÁNSKA. Používa se predovšetkým pre rýchlenie v hrantíkoch s substrátom alebo v miskách s vatou. Zber pri teplote 20°C asi za 14 dní.

Záhradkárske potreby

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.