Novinky Semo jar 2013

NOVINKY SEMO JAR 2013.

Aj tento rok prichádza firma Semo s veľkou ponukou nových druhov semien, ktore Vás určite zaujmu.

TIETO SEMIENKA SI MOŽETE OBJEDNAŤ TU.

AKSAMIETNICA MEXICKÁ
Tagetes lucida
Aksamietnica mexická - "Tarrragon mexický" - je príjemne aromatická cca 40 cm vysoká letnička. Tradične sa užíva čaj z aksamietnice pre skľudnenie žalúdka, k celkovému uvoľneniu a druhého dňa ako rýchla pomoc po prehýrenej noci. Nálev z celej rastliny se pije pri bolestiach brucha alebo sa pridáva do kúpeľa pri reumatických onemocneniach. Potlačuje paranoidné stavy, využiť ho môžete i pri podávaní silnejších stimulujúcich látok. Pred riadením motorového vozidla mexický tarragonový čaj (ani iné lektvary z nej pripravené) radšej neužívajte, mohol by Vás síce pred jazdou ukľudniť, ale trebárs až moc a možná i navždycky. Kvety i listy, z chemicky neošetrovaných, doma vypestovaných rastlin, môžeme používať čerstvé i sušené. Pridávame ju i do omáčok, polievok, šalátov, používajú sa na mäsové i zeleninové jedla. Kurčata ochutené týmto korením sú vynikajúce a chuťove nedostižné.

 

CUKETA
Cucurbita pepo L.
GOLD RUSH F1
Skorá hybridná odroda s netradične zlatožltými sfarbenými plodmi. Plody sú hladké, valcovité a lahodnej chuti. Rastlina vytvára stredne bujne rastúci kríček s vyrovnanými (jednotnými) plodmi.


CVIKLA
Beta vulgaris ssp. vulgaris var. Conditiva
MONORUBRA
Výnosná odroda s valcovitým tvarom buľvy, vhodná pre všetky spôsoby využitia i pre zimné skladovanie. Výsev priamo na stanovište 3 - 4 cm hlboko. Spon 30x7 cm. V suchom letnom období je potreba zavlažovania.


HRACH ZÁHRADNÝ
Pisum sativum L. var. Medullare
CETRIS
Záhradný hrach Cetris je polo neskorá, drobnozrnná odroda vhodná pre skutočných labužníkov. Rastliny majú pevnú, podklesávajúcu lodyhu, ktorá sa nevetví, listy sú stredne zelené. Lusky sú väčšinou v dvojluskoch, s tupým ukončením. Zrno v technologické zrelosti je malé, tmavé zelené, HTS 115 g. Čerstvé lahodné zrna sú najlepším záhradkárskym využitím. Aj keď má drobné zrno má odroda vysoké výnosy veľmi kvalitnej suroviny, ktorá je vhodná i pre mrazenie a konzervárenské spracovanie - sladko kyslý i slaný nálev. Odroda Cetris je v sortimentu nenahraditeľná, je jednou z mála polo neskorých, drobnozrnných odrôd.


KAPUSTA HLÁVKOVÁ
Brassica oleracea L. convar. (capitata) L. Alef.
KAMENNA GLOWA
Kamenna Glowa je univerzálna neskorá odroda bielej hlávkovej kapusty s veľmi dobrými chuťovými vlastnosťami. Obsahuje mnoho vitamínov, minerálnych látok, vlákniny a cukru potrebného na kvasenie. Vegetačná doba je 130 - 150 dní od výsevu. Guľovité hlávky dorastajú váhy 3 - 6 kg. Veľmi vhodná odroda na priamy konzum, kvasenie i skladovanie.

KAPUSTA HLÁVKOVÁ
Brassica oleracea L. convar. (capitata) L. Alef.
MURDOC F1
Murdoc F1 je veľmi výnosná odroda špicatej hlávkovej kapusty, produkujúcu veľké hlávky stredne zelenej farby. Vhodná pre priamy konzum, priemysel a skladovanie. Zber je cca 85 dní od výsadby.


KAPUSTA HLÁVKOVÁ
Brassica oleracea L. convar. (capitata) L. Alef.
ROXY F1
Roxy F1 je neskorá odroda hybridnej červenej hlávkovej kapusty. Vegetačná doba od výsevu je 160 dní. Hlávky dorastajú hmotnosti 1 - 3,5 kg a sú oválneho tvaru. Potreba jedincov na 1 ha je cca 33 000 kusov. Táto odroda je veľmi vhodná na priamy konzum, čerstvé šaláty a uskladnenie.

KEL KUČERAVÝ
Brassica oleracea L. var. Acephala
WINTERBOR F1
Winterbor F1 je stredne vysoký hybrid kučeravého kelu s tmavozeleným olistením. Veľmi dobre odoláva mrazu. Hodí sa k zberu od septembra do marca. V priebehu zimy listy menej žltnú než u iných odrôd. List je tmavozelený, jemne skučeravený a krehký.


KVAKA
Brassica napus L. var. napobrassica (L.) Rehb.
HELENOR
Helenor je žltomäsá odroda kvaky, ktorá je vhodná pre priamy konzum, tepelnú úpravu i skladovanie. Guľatá buľva je na temene červená. Odolná k víru tabakovej mozaiky. Vegetačná doba od výsevu je 145-160 dní. Vysievame v apríli do sponu 40 x 30 cm. Veľmi vhodná pre pestovanie vo vyšších polohách. Obsahuje veľké množstvo bezdusíkatých látok a vitamíny B a C.MELÓN VODOVÝ
Citrulus Lanatus
PRIMAORANGE F1
Mramorovaná, oranžová dužina.


MRKVA OBYČAJNÁ PRAVÁ
Daucus carota L.
ANINA
Mrkva Anina je poloskorá odroda nanteského typu. Dlhé, valcovité plody s tupým zakončením sa vyznačujú výborným vonkajším i vnútorným vybarvením a hladkým povrchom. Odroda je vhodná pre priamy konzum i dlhodobé skladovanie.


MRKVA OBYČAJNÁ PRAVÁ
Daucus carota L.
FIRE WEDGE F1
Mrkva Fire Wedge F1 je typ KURODA, poloskorá, sladká, výnosná s výraznou farbou, vhodná i do ťažších pôd. Vysievame najskôr v máji, pri skoršom výseve hrozí v prípade nízkych teplôt riziko vybiehania do kvetu. Môžeme ju použíť na čerstvý trh i na priemyslové spracovanie. Veľmi vhodná pre výrobu džúsov, korene obsahujú veľké množstvo šťavy. Je len krátkodobo skladovateľná.MRKVA OBYČAJNÁ PRAVÁ
Daucus carota L.
MARQUETTE
Stredne skorá odroda mrkve typu Nantes pre letné až podzimné zbery. Listy vzpriamené až polo vzpriamené, takmer valcovitý koreň. Dužnina je jemná, výbornej chuti, stredne oranžová, často s tmavším stredom. Hlava na povrchu nezelená a má sklon k antokyanovému zafarbeniu, vnútri zelená stredne.
MRKVA OBYČAJNÁ PRAVÁ
Daucus carota L.
NUTRI-RED
Nutri-Red je tmavo červená, zašpicatená mrkva, dosahuje dĺžky 20 - 25 cm a hrúbky 2 - 3 cm. Vegetačná doba je od výsevu do zberu asi 140 dní. Vyniká všetkými možnými pozitívnymi vlastnosťami ako pre pestovateľov, tak pre spracovateľov. Obsahuje lykopen v rovnakom množstve ako v rajčiakoch. Nutri-red je odpoveďou na prianie po zdravých potravinách, ktoré mimo iného umožňujú viacero zmien v jedálničku.PATIZÓN
Cucurbita pepo
GREENDISC F1
Nová, tmavozelená farba u patizónov. Rastlina je dôsledne kríčkovito rastúca, ani ku koncu vegetácie netvorí predĺžené výhony. Plody sa dajú zberať v mladom štádiu na nakladanie alebo spracovanie podobne ako cukety. Plno vyzreté plody s tvrdou šupkou môžete dlhodobo skladovať a spracovávať v priebehu celej zimy. Výnosná, vysoko adaptabilná a nenáročná odroda.PORTULAKA ZELENINOVÁ
Portulaca oleracea
GREEN PURSLANE
Veľmi rýchlo rastúca rastlina s mnohými liečivými účinkami. Konzumujú sa mladé listy s vysokým obsahom minerálov a vody. Sú vhodné do zeleninových šalátov, ako korenie do polievok alebo k mäsu. Po rozkvitnutí listy dostávajú ostrú chuť. Môžeme ju používať ako špenát. Vysievame priamo na stanovište v apríli až augusta do sponu 20 - 25 x 4 cm. Zberáme od mája do októbra.RAJČIAK KOLÍKOVÝ
Lycopersicon esculentum Mill.
GREEN ZEBRA
Odroda s zaujímavým atraktívnym zafarbením plodov pochádzajúce z USA. Rajčiaky môžeme využiť v studenej kuchyni, ale i k tepelnému spracovaniu. Plody dozrievajú do žíhanej zeleno-žltej farby, dužnina je rovnako zelená. Veľkosť plodov je približne 4 - 6 cm. váha okolo 100 g. Chuť je veľmi pikantná. Doba dozrievania je približne 75 dní.
RAJČIAK KOLÍKOVÝ
Lycopersicon esculentum Mill.
SAN MARZANO GIGANTE 3
Tyčková odroda rajčiaku s pretiahnutými oválnymi plodmi, o hmotnosti 130 - 150 g, určenými ku kuchynskému spracovaniu alebo na výrobu kečupov. Je rezistentný k chorobám Verticilium a Fusarium oxysporum rasy 1 a 2.

RAJČIAK KOLÍKOVÝ
Lycopersicon esculentum Mill.
STRILLO F1
Kolekcia PRE MLSNÉ JAZÝČKY - tyčkové čerešňové rajčiny s plodmi o hmotnosti okolo 15 gramov. Plody sú pevné a odolné k praskaniu, i navzdory tomu ale veľmi chutné a sladké. Výnosný hybrid s dlhými strapcami nesúcimi 15 - 18 plodov. Rajčiaky vhodné pre fóliovníky i polné pestovanie, rezistentní k verticíliu, fuzáriu i háďátkam.
RAJČIAK KOLÍKOVÝ
Lycopersicon esculentum Mill.
YELLOW GAZZI RIBBED
Kolekcia MAXI - veľkoplodé žlté rajčiny s výbornou chuťou. Viac komorové plody biftekového typu dorastajú do hmotnosti 400 - 500 gramov. Tyčkové rajčiny vhodné pre poľné pestovanie i fóliové kryty.

RAJČIAK KRÍKOVÝ
Lycopersicon esculentum Mill.
DARINKA F1
Veľmi skorý hybrid habitusom pripomínajúci staré odrody Aneta, K509, Pionýr F1 apod., ale s pevnými, takmer nepraskajúcimi plodmi vhodnými pre prepravu na dlhšie vzdialenosti. Vyznačuje sa veľmi rýchlou dynamikou zrenia, a preto je určená pre najskoršie zbery na priamy konzum. Pri dobrej agrotechnike (závlaha, výživa a pod.) poskytuje mimoriadne výnosy. Je vhodný i do chladnejších podmienok (skorá-zemiakarská oblasť).
TEKVICA
Cucurbita
DELICA F1
Delica F1 - zelená, typ Hokkaido. Chuť je to prvé, čo labužníci u tejto tekvice oceňujú, niektorí tvrdia, že predčí i klasické oranžové Hokkaido. Plocho guľovité tmavozelené plody s svetlým žíhaním dorastajú do hmotnosti okolo 2 kg. Dužina je jasno oranžová, chutná. Šupka je tuhšia ako u klasického Hokkaida, plody sú ale vďaka nej lepšie skladovateľné.

TEKVICA
Cucurbita
SERPENTINE
Vitálna plazivá tekvica patriaca k typu butternut druhu Cucurbita moschata. Semenník je rovnako ako u klasických krátkych butternutov iba v kyjovite rozšírenej vrcholovej časti plodov. Dlhý ¨krk¨ plodu je tvorený pevnou oranžovou dužinou orieškovej chuti. Plody sú veľmi vhodné na pečenie, varenie a smaženie. Je výborne skladovateľná.

TEKVICA
Cucurbita
YELLOWGIRLS F1
Plody o hmotnosti 6 - 8 kg sú plocho guľaté, s výrazne oranžovou pokožkou s atraktívnym rebrovaním, vďaka svojej veľkosti je veľmi vhodná pre deti na vyrezávanie na HALLOWEEN. Pokožka je dostatočne pevná, ale není tvrdá. Má veľmi vysokú tvarovú vyrovnanosť plodov. Sýto oranžová dužnina je vhodná pre kuchynskú úpravu, hlavne je vynikajúca na dyňové polievky.
UHORKA ŠALÁTOVÁ
Cucumis sativus
AVANTGARDE F1
Kolekcia CHUŤ ASIE - prvý český hybrid ¨burpless¨ typu. Štíhle, ale ostnité plody se vyznačujú pevnou, ale veľmi krehkou štruktúrou a výbornej chuti. Rastlina nie je partenokarpická, pre vývoj plodu potrebuje opeľovače. Je vhodná pre pole a fóliovníky, kam má prístup hmyz.

Záhradkárske potreby

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.