Novinky Semo jar 2012

NOVINKY SEMO JAR 2012.

Aj tento rok prichádza firma Semo s veľkou ponukou nových druhov semien, ktore Vás určite zaujmu.

CIBUĽA ŠALOTKA
Allium ascalonicum
PRISMA F1

Odroda červenej šalotky určená len pre množenie semenom. Šalotka má proti cibuli kuchynskej viac silice, viac vitamínu C, cukrov a taktiež viac vody. Je tiež veľmi bohatá na minerály. 

 

 

 

 

 

  

CUKETA
Cucurbita
GAMBIT F1

Veľmi výnosná hybridná cuketa s hladkými štíhlymi plodmi matne tmavozelenej farby. 

 

 

 

 

 

 

 

CVIKLA
Beta vulgaris ssp. vulgaris var. Conditiva
BIKORES

Jasno červená guľatá cvikla, odolná k vybiehaniu do kvetu, vhodná k výrobe farbív a štiav. 

 

 

 

 

 

 

 

HRACH ZÁHRADNÝ
Pisum sativum L. var. Medullare
AVOLA

 

 

 

 

 

 

JAHODA MESAČNÁ
Fragaria sp.
YELLOW WONDER

Odroda produkujúca sladké, veľmi aromatické plody s atraktívnou žltou farbou. V prvom roku plodí až na jeseň. Vhodná pre pestovanie v truhlíkoch či kvetináčoch na balkóne či terase. 

 

 

 

 

 

 

 

KOPOR VOŇAVÝ
Anethum graveolens
MAMUT

Veľmi vzrastná odroda kopru s vysokým výnosom zelenej hmoty. List je tmavo zelený s výrazne korenistou vôňou a chuťou. Vhodný na sušenie i mrazenie. 

 

 

 

 

 

 

 

MRKVA SKORÁ
Daucus carota
JARANA F1

Skorá karotka Nanteského typu. Koreň je stredne dlhý s veľmi dobrým vnútorným a vonkajším sfarbením. Vyrovnaná v tvare koreňa. Nižšie, ale pevné listy sú optimálne pre mechanický zber. 

 

 

 

 

 

  

PAPRIKA ZELENINOVÁ
Capsicum annuum
AMYKA F1

Veľmi skorá odroda stredného vzrastu určená pre zber v technickej zrelosti (smotanovo žltá farba). Plod je menší smotanový hrubostenný ihlan, v botanickej zrelosti červený. Vďaka hybridnému šľachteniu sa u odrody AMYKA podarilo potlačiť výskyt antokyanových škvŕn. Mimo priameho konzumu sú plody veľmi vhodné i na plnenie. 

 

 

 

 

  

PAPRIKA ZELENINOVÁ
Capsicum annuum
OHNIVEC

Intenzita pálivosti zodpovedá i názov tohto baranieho rohu, ktorý naväzuje na odrodu PÁLIVEC. Okrem výrazne ostrejšej chuti sa od tejto odrody odlišuje dlhším plodom, ktorý má v technickej zrelosti svetlo zelenú farbu. Je určený predovšetkým pre sterilizáciu celých plodov a pre konzumáciu čerstvých luskov.  

 

 

 

 

  

PAPRIKA ZELENINOVÁ KÁPIA
Capsicum annuum
RADUZA F1

Paprika typu kapie s tmavo červenými plodmi. Skorá s širším ihlanovitým plodom, vhodná i na zelený zber, určená pre konzumáciu celých plodov, na konzerváciu, na pečenie a plnenie. 

 

 

 

 

 

 

 

RAJČIAK KRÍKOVÝ
Lycopersicon lycopersicum
SEMAPRIM F1

Polo skorá odroda s veľmi pevnými, oválnymi plodmi strednej veľkosti (80 – 90g). Je vynikajúcou surovinou pre výrobu kečupov.
 

RAJČIAK KRÍKOVÝ
Lycopersicon lycopersicum
TEREZA F1

Polo skorá odroda. Rastlina je polo rozložitého vzrastu. Plody sú plocho guľovité, pevné, ideálne pre ručný zber a priamy zber. Váha plodov je 120–140 g. 

 

 

 

 

 

 

 

RAJČIAK KOLÍKOVÝ
Lycopersicon lycopersicum
CORSARO F1

Tyčková hybridná odroda typu „SAN MARZANO“. Plody sú pretiahnuté, oválne, o hmotnosti 130 – 150 g. Je rezistentná k chorobám Verticilium a Fusarium oxysporum rasy 1 a 2.  

 

 

 

 

 

 

 

ŠALÁT HLÁVKOVÝ
Lactuca sativa var. Capitata
BRILANT

Skorý šalát s stredne veľkou, svetlo zelenou hlávkou. Odroda s jemne bublinatými, silnejšími listmi. Vhodný pre pestovanie v vykurovaných skleníkoch a fóliovníkoch. 

 

 

 

 

 

 

 

ŠALÁT HLÁVKOVÝ
Lactuca sativa var. Capitata
CÉZAROS

PROFI ŠALÁT – poloskorý šalát s veľkou, veľmi ťažkou hlávkou. Listy sú hladké, stredne zelené. Odroda do „nepohody“, ktorý vyniká i v sťažených podmienkach studených rýchliareň. 

 

 

 

 

 

 

 

ŠALÁT HLÁVKOVÝ
Lactuca sativa var. Capitata
NEFERIN

Skorá odroda hlávkového šalátu maslového typu pre studené rýchliarne a skoré poľne pestovanie. Listy polo vzpriamené, kruhovitého tvaru, stredne zelenej farby bez antokyanu, stredne tlsté, stredne bublinaté s stredne veľkými až veľkými bublinami, slabo až stredne lesklými a s veľmi slabo až slabo zvlneným okrajom. Hlávka stredne veľká, kruhovitého tvaru, stredne prekrytá, stredne hustá až hustá. Rezistentná k plesni šalátovej (Bremia lactucae). 

 

 

 

 
 
ŠALÁT LISTOVÝ
Lactuca sativa var. Capitata
DUBAGOLD

Polo skorá odroda listového šalátu typu zeleno listý dubáček, vhodná k polnému pestovaniu pre jarné, letné a jesennému zberu. Listy polo vzpriamené až vodorovné, svetlo zelenej farby bez antokyanu, tenké se stredným leskom, strednej bublinatosti, malými až stredne veľkými bublinami, hlboko laločnatou čepelou so silno zvlneným okrajom. Netvorí hlávku, báza hľúbu slabo uzatvorená. Odroda odolná proti vybiehaniu do kvetu za dlhého dňa a rezistentná proti riasam Bremia lactucae NL 1–3, 5, 10, 15, 17 a BL 20.

 

 ŠALÁT RÍMSKY
Lactuca sativa var. Capitata
GELBUS

Neskorá odroda šalátu rímskeho typu, vhodná pre jarné a jesenné pestovanie. Listy sú vzpriamené, vajcovité, svetlo až stredne žltkavé až zelené , bez antokyanu, tlsté, stredne bublinaté, so slabo zvlneným okrajom. Hlávka je otvorená, volná, na rezu elipsovitá. Doba vybiehania do kvetu v podmienkach dlhého dňa stredná až neskorá. Rezistentná k plesni šalátovej a k vírovej mozaike šalátu. 

 

 

 

ŠALÁT ŠPARGĽOVÝ
Lactuca sativa L.var.asparagina
CELTUCE
Zelenina ázijského pôvodu. Šalát špargľový je vhodný pre postupný zber listov a taktiež ku konzumácii a k nakladaniu nahorklej šťavnatej dužinatej stonky, ktorá sa dá i tepelne upravovať.

 

 

 


  

ŠPENÁT SIATY
Spinacea oleracea
FUJI F1

Odroda špenátu orientálneho pôvodu, s veľmi rýchlym rastom a výbornou odolnosťou k vysokým teplotám. Je vhodná k zberu mladých listov, môžeme ju pestovať behom celej vegetačnej sezóny. Je ideálna i pre letné pestovanie vďaka svojej vysokej odolnosti k vybiehaniu. Odroda je odolná proti plesni špenátovej. 

 

 

  

TEKVICA HOKKAIDO
Cucurbita
DELICIAN F1

Typ „HOKKAIDO“. Má guľatejší a mierne väčší plod než nehybridný typ HOKKAIDO. Odlišuje se od nich taktiež vyrovnanejším tvarom plodov a vyšším výnosom.  

 

 

 

  

TEKVICA PLAZIVÁ
Cucurbita
YELLOW BOYS F1

Plody tekvice o hmotnosti 8 – 10 kg sú plocho guľaté, s výrazne oranžovou pokožkou s atraktívnym rebrovaním. Pokožka je dostatočne pevná, ale nie je tvrdá, takže se dobre vykrajuje. Vyniká vysokou tvarovou vyrovnanosťou plodov. Sýto oranžová dužina je vhodná pre kuchynskú úpravu, hlavne je vynikajúca na tekvicové polievky. 

 

 

 

UHORKA NAKLADAČKA
Cucumis sativus
ZSOFI F1

Skorá, hybridná, partenokarpická odroda kompaktného vzrastu. Plody sú štíhle, s bielymi jemnými ostňami, vyrovnaného tvaru, geneticky nehorké. 

 

 

 

 

UHORKA ŠALÁTOVÁ
Cucumis sativus
ORCA F1

Dlhá partenokarpická šalátová uhorka typu „MULTIFRUIT“ so 100% samičích kvetov. Plody sú 40 – 50 cm dlhé, tmavo zelené, geneticky nehorké. 

 

 

 

  

VODNICA
Brassica rapa
TOKYO CROSS F1

Tvorí krásne guľaté biele buľvičky s jemnou, sladkou, chrumkavou bielou dužinou. Skorá odroda s dobrou odolnosťou k vybiehaniu. Môžeme zberať v hociktorej fázi rastu.

Záhradkárske potreby

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.