Ázijská zelenina


azijska_kuchyna_perila
PERILA KROVITÁ
balenie 1g

Perilla frutescens
Perila GREEN + RED - zmes zelenolistej a červenolistej odrody
sadba spon: 20 x 1 - 5cm, HTS 2 - 3g
Jednoročná rastlina, obľubuje otvorené slnečné miesta. Pestujeme ju v blízkosti rajčiakov, nakoľko odpudzuje nevítaný hmyz a naopak priťahuje motýle. Je vhodná do malých záhrad. Vysievame ju na jar, zberáme až do neskorej jesene. V šalátoch má príjemne štipľavú chuť, podávame hlavne k mäsu a rybám.
Výťažky z nej majú antibakteriálne, antiseptické a výrazne antioxidačné účinky. Má schponosť znižovať produkciu histaminu, sú to látky zodpovedné za neprimeranú alergickú reakciu organizmu na vonkajšie vplyvy.

azijska_kuchyna_chryzantema_maiko
CHRYZANTÉMOVKA VENCOVITÁ
balenie 1g
Chrysanthemum coronarium L.
Maiko
sadba spon: 5 - 10 x 4 - 5cm, pre získanie vzrastlých rastlín 30 x 40cm
Jedlá rýchle rastúca a nenáročná odroda. Pre svoj vysoký obsah vitamínov, minerálnych látok a silíc je hodnotnou zeleninou. Upravujeme ju ako šalát, zmiešaný šalát, špenát alebo ako príloha k mäsu. Má jemnú a príjemnú chuť aj vôňu. Dá sa pestovať v rôznych klimatických podmienkach na rôznych pôdach. Prináša úžitok aj ako okrasná rastlina.
Vysievame od jara do neskorého leta priamo na záhon, cez zimu ju pestujeme v kvetináčoch. Pre zber mladých rastlín pri výške 5-10cm nám dorastie za 4-5 týždňov, pre väčšie 15-25cm pestujeme 6-8 týždňov. Po reze vo výške 5-10cm nám rastlina rýchlo regeneruje a môžeme opakovane zberať listy. Väčšie rastliny sa dobre rozkonárujú, bočné výhonky sa dajú tiež použiť v kuchyni. Mladé listy majú mierne chryzantémovú chuť, ktorá sa stáva ďalším rastom intenzívnejšia.

 

azijska_kuchyna_kapusta_cinska_green
KAPUSTA ČÍNSKA
balenie 0,4g
Brassica rapa ssp. chinensis
CASH F1
Green - typ PAK - CHOY
sadba spon: 50 x 30cm, HTS 3 - 5g, v 1g 200 - 300semien
Je vhodná na prípravu čerstvých listových šalátov, ale aj pre tepelné spracovanie. Pre zber mladých listov na čerstvé šaláty môžeme vysievať hustejšie.azijska_kuchyna_mizuna

MIZUNA
balenie 1,6g
Brassica rapa ssp. japonica
Mizuna Early
sadba spon: 40 x 5 - 10cm, HTS 1,5 - 2g
Lahôdková japonská zelenina. Tvorí mnoho výhonkov velmi jemnej chuti vhodných do šalátov, alebo použitelných ako špenát. V kuchyni sa využívajú buď jednotlivé listy, ktoré sa odlamovaním oddelujú od ružice, alebo sa ružice zberajú celé. Listy a mladé kvety sa v kuchyni využívajú ako čerstvý syrový šalát, alebo ako príloha k ostatným jedlám. Listy sú hodnotné predovšetkým pre vysoký obsah vitamínu C, draslíka a vápnika. Nízky obsah cukrov predurčuje túto zeleninu ako vítané spestrenie jedál pre diabetickú a redukčnú diétu.

azijska_kuchyna_mibuna
MIBUNA
balenie 1,6g
Brassica rapa ssp. japonica
Mibuna Early
sadba spon: 40 x 5 - 10cm, HTS 2 - 3g
Typická japonská zelenina s množstvom podlhovastých lístkov na tenkých stonkách prezývané aj "baby leaf". Chuť má delikatesnú, ľahko pikantnú. Vhodná je pre čerstvé zeleninové šaláty alebo na varenie ako príloha. Na pestovanie je nenáročná.


azijska_kuchyna_horcica_komatsuna

KAPUSTA SITINOVÁ (Horčica čínska - listová)
balenie 1,6g
Brassica rapa var. komatsuna
Komatsuna - zelenolistá
sadba spon: 5 - 10 x 2 - 3cm, pre získanie vzrastlých rastlín 30 x 40cm, HTS 2 - 3g

Jednoročná azijská listová zelenina výnimočná svojou pikantnou horčicovou chuťou. Klinovité, mäsité listy sa v skorom štádiu využívajú na šslát, staršie sa upravujú dusením. Rastlina je bohatá na živiny, obsahuje veľa vápnika. Optimálny termín pestovania je pri krátkom dni na jar alebo jeseň. Pre zimné obdobie sa pestuje v hrantíkoch alebo miskách. V lete nám narastie za 20-35 dni v zime 60dni (pre väčšie rastliny v lete 55 dni a 80 dňov v zime). Keď rastlinu zrežeme 2 cm nad povrchom pôdy, rastlina znovu obrastie. V ázijskej kuchyni má rastlina široké uplatnenie, mimo šalátov sa konzervuje sušením, alebo sa nakladá do sójového nálevu.


azijska_kuchyna_horcica_red_giant

KAPUSTA SITINOVÁ (Horčica čínska)
balenie 1,6g
Brassica juncea L. CZERN.
Mustard Red Giant - zelené listy s šervenými rebrami, niekedy sú červené celé listy
sadba spon: 10 x 10cm, pre získanie vzrastlých rastlín 30 x 30cm
Pod označením listová horčica ( alebo "mustard greens" ) sa skrýva veľa typov a odrôd, patriacich k druhu Brassica juncea. Pre svoju výraznú chuť sú v Ázii vysoko cenené. Táto zelenina vytvára velké, mäsité listy, pripomínajúce mangold. Pre zber mladých listov môžeme vysievať počas celej vegetácie. Pre získanie velkých rastlín vysievame až neskoro v lete, jarné výsevy sú náchylné na vybiehanie do kvetov. Listy zberáme už pri 15cm veľkosti. V ázijskej kuchyni sa konzumuje čerstvá, dá sa ľahko podusiť s ryžou, šošovicou, prípadne ju použijeme na ochutenie polievok.


azijska_kuchyna_kvaka_primera

KVAKA

Brassica napus L. var. napobrassica L. Rehb.
Primera
HTS 3 - 5g
Bielomäsá odroda ázijského typu. Vhodná pre priamy konzum, tepelnú úpravu a skladovanie.azijska_kuchyna_uhorka_burpless_tasty_green

UHORKA ŠALÁTOVÁ SKLENÍKOVÁ - HADOVKA
balenie 10s
Cucumis sativus L.
Burpless Tasty Green F1
sadba spon: 120 x 60cm
Nový typ ázijskej tenkej partenokarpickej hadovky s výraznou bradavičnatosťou. Vyniká jemnou a krehkou štruktúrou a výbornou chuťou. Plody sú 20 - 23cm dlhé a 2,5-3cm široké. Vegetačná doba je 58 dní. Nenáročná odroda vhodná pre skleníky a fóliovniky.

 

Záhradkárske potreby

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.