Spracovanie rakytníka

rakytnik01 Rakytník patrí do skupiny rastlín, ktorý potrebujú k peknej úrode minimálne dve sadenice, samičku a samca. Obsahuje 10násobne viac vitamínu C ako pomaranč

Recept na rakytníkový likér

Pozbierané plody sa naložia do 80% alkoholu, kde sa lúhujú 8 - 14 mesiacov. Takto pripravený macerát sa podľa potreby dosladí zahusteným hroznovým muštom a nechá sa zrieť za optimálnych podmienok v dubových sudoch. Ideálne je konzumovať ho po roku zrenia. Zdravý likér má tmavohnedú farbu, intenzívnu vôňu a medovú príchuť. Pohárik denne stačí ako prevencia pred chorobami.

Rakytníkový olej

Olej z rakytníku má veľké regeneračné schopnosti, je to biogénny stimulátor, ktorý predovšetkým ovplyvňuje rast tkanív pri poškodení kože a sliznice. Má veľké antibakeriálne účinky. Významný je aj obsah vitamínov - najmä A, C a E ako aj ďalších. Pri vnútornom užívaní priaznivo ovplyvňuje činnosť pečene, pankreasu, znižuje sekréciu žalúdočných štiav, podporuje hojenie žalúdočných vredov a vredov dvanástorníka, zlepšuje peristaltiku čriev a veľmi dobre pôsobí aj pri hemeroidoch. V neposlednom rade taktiež výrazne posilňuje imunitný systém najmä u detí. Pri vonkajšej aplikácii je vynikajúci pri popáleninách, ale aj pri omrzlinách a ožarovaní. Zaujímavá je aj schopnosť tlmiť bolesť pri narazeninách. Vhodný ako podorný prostriedok pri liečbe kožných ochorení (ekzémy, alergie ..). Veľký význam má aj v gynekológii napr. pri liečbe erózie poševného hrdla alebo poškodenej sliznice.

Rady a tipy

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.