Podpníky pre jablone

Pre bohatú úrodu a správne pestovanie si musíme pre každý stromček vybrať správny podpník.

ponuka podpníkov na predaj

Podpník M27

Podpník M27 je podstatne slabší ako M9. Je vhodný len pre silno rastúce a veľkoplodé odrody na najlepších stanovištiach. Vyžaduje oporu po celý čas pestovania. Vhodným tvarom na pestovanie na podpníku M27 je štíhle vreteno.

Podpník M9

Na podpníkoch M9 stromky dosahujú skorú rodivosť, pravidelnú úrodu a plody vysokej kvality. Je slabo rastúci s plytkým koreňovým systémom a preto vyžaduje dodatočnú závlahu a priepustnú pôdu. Oporu vyžaduje po celý čas pestovania. Je jedným z najviach používaných podpníkov pre jablone. Vhodným tvarom je štíhle vreteno, zákrsky a tvary na drôtenke.

Podpník M26

Podpník M26 je trochu silnejšie rastúci ako M9, preto je vhodný už aj pre odrody so slabým rastom. Je mrazuodolnejší ako M9 a prináša skoré a vysoké úrody s výbornou kvalitou plodov. Opora je nevyhnutná len v prvých rokoch. Hodí sa pre všetky tvary ako M9, ale aj pre štvrťkmene.

Podpník MM106

Je stredne silno rastúci podpník do menej priepustných pôd. Po zakorenení nevyžaduje oporu. Vhodný je najmä do svahovitejších polôh. Stromy na tomto podpníku majú skorý nástup do rodivosti s pravidelnou ročnou úrodou. Plody majú vysokú kvalitu. Je odolný voči voške krvavej. Hodí sa pre stredne vysoké drôtenkové tvary, vretená ale aj voľne rastúce zákrpky.

Podpník MM111

Podpník MM111 je stredne rýchlo rastúci podpník, ktorý našiel využitie hlavne pre stĺpové jablone. Dobre korení a tým v dospelosti nevyžaduje oporu. Veľmi dobre znáša suchšie podmienky.

Podpník A2

Je to silno rastúci podpník, nevyžaduje oporu, veľmi dobre odoláva mrazom, vhodný do svahov s ťažšou suchšou pôdou a pôdy horšej kvality. Drevo veľmi skoro na jeseň vyzrieva. Stromy nastupuju neskoršie do rodivosti.

Podpník jabloňový semenáč

Podpníky tohoto druhu sú veľmi silno rastúce vhodné do väčších záhrad.

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.