Novinky jeseň 2015

Pomaly ale určite sa blíži jesenná sezóna. Na tejto stránke sa Vám ako tradične budeme snažiť predstaviť nové výpestky, ktoré chystáme.

ZOZNAM BUDEME POSTUPNE DOPĹŇAŤ.

Broskyňa placatá, sendvičová ORIANE.

Nektarinka placatá, sendvičová ORIOLA.

JABLONE Braeburn Fenbra, Jonagold Novajo

Nové vylepšené mutácie populárnych odrôd. Ponuka.

MOSKOVSKOJE OŽERELJE, PREZIDENT, VALJUTA, VASJUGAN - nové ruské odrody stĺpových jabloní rezistentné na bežné choroby.

JOLINA, JOGANTA, HARBELLA - rezistentné nové odrody sliviek voči šárke.

APRISALI Prunus x hybrida

Predstavujeme Vám novinku Aprisali, kríženec marhule a slivky (Punus x hybrida). Zdedila arómu oboch rodičov, veľkosť plodu ako slivky, guľatý tvar, šupka je tmavo červenej až modro čiernej farby. Dužina je červená, sladšia, dobre sa oddeľuje od kôstky. Dozrieva v júli. Vzrast je stredne silný, vhodné na formovanie do stien alebo ako solitér. Voči chorobám je odolná, vhodná aj do chladnejších oblastí. Vhodná stredne ťažká až ľahká pôda, mierne kyslá až mierne zásaditá. JE SAMOOPELIVÁ. Vhodné na priamy konzum, prípadne na spracovanie ako kompót, marmeláda. 

APRIKYRA kríženec marhule a čerešne.

Aprikyra je kríženec marhule a čerešne a prináša novú chuť a arómu, ktoré sme tu ešte nemali. Tento druh je samoopelivý, kvitne skoro, ale až po marhuliach, čo je veľmi vhodné pre našu klímu. Vzrast je veľmi slabý, rodí na jedno aj dvoj ročnom dreve. Dozrieva v júli, súčasne so stredne skorými marhuľami. Plody sú okrúhle tmavo fialovo červené s veľkosťou medzi čerešňami a marhuľami. Úrodnosť je skorá, vysoká a pravidelná. Proti monilióze je odolná, ako aj voči mrazu v dreve.

JABLOŇ GALIWA

Novinka zo Švajčiarska odroda Galiwa je ideálnou jabloňou pre domáce bio záhrady. Žltkavá dužina týchto lesklých červených jabĺk je vyslovene sladká (sladšia ako populárna odroda Gala), chrumkavá a veľmi šťavnatá. Je vysoko rezistentná voči chrastavitosti a múčnatke. Vzrast je stredne silný, kompaktný. Konzumne dozrieva v septembri, dlho vydrží dozreté na strome, pri dobrých skladovacích podmienkach vydrží do apríla. Do rodivosti sa dostáva skoro, úrody sú vysoké. Vhodná prebierka plodov, aby sme sa vyhli striedavej rodivosti.

JABLOŇ GALMAC.

Nová odroda Galmac vyniká skorou rodivosťou už koncom júla a zo skorých odrôd patrí medzi najsladšie. Cieľom pri krížení bolo dosiahnúť skorú rodivosť a sladšiu chuť ako odrody čo zrejú v tom istom čase. Dôležitý je skorý zber. Vzrast je silný, vhodný je slabšie rastúci podpník. Dozreté stredne veľké plody sú jasnej červenej farby, dužina je chrumkavá, šťavnatá, pevná. Chuť je nadpriemerne harmonická a osviežujúca. Do rodivosti sa dostáva skoro, prináša vysoké úrody. Proti múčnatke vysoko odolná, voči chrastavitosti je stredne odolná. Vhodné sú teplejšie polohy s úrodnou, priepustnou pôdou.

Jahody RUMBA

Jahody DIAMANTE

Jahody ELVÍRA

Jahody EVEREST

Jahody FLAIR

Jahody FILICIA

Jahody FLORIN

Jahody FLORINA

Vinič stolový ČARLI

Vinič stolový MELITOPOĽSKIJ KRASNYJ

Vinič stolový PREOBRAŽENIE

Vinič stolový STELA

Vinič stolový a muštový ZAVET

Vinič muštový MARQUETTE

 

 

 


 

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.