Novinky jar 2015

Prichádza nám znovu jar a najvyšší čas pre nové výpestky chystané na jarnú sezónu 2015. Je toho vždy viac než Vám tu dokážeme priblížiť, nakoľko časovo to nestíhame hlavne počas sezóny, keď sa ich objaví najviac.

VALENTÍNSKA AKCIA

ZOZNAM BUDEME POSTUPNE DOPĹŇAŤ.

Marhuľa FARBALY.

Marhuľa Farbaly je TOP novinka z Francúzska. Je to jedna z najneskorších odrôd, dozrieva až v druhej polovici augusta, čím si sezónu marhúľ pekne predĺžime. Plody sú stredne veľké až veľké s oranžovo červeným líčkom na slnečnej strane. Dužina je sladká, pevná, veľmi dobrej chuti. Voči mrazom je odolná a uniká neskorším kvitnutím aj neskorým jarným mrázikom. Rodivosť je vysoká a pravidelná. Pri skoršom zbere dokážeme predĺžiť skladovateľnosť plodov.

Nektarinka ORION.

Nektarinka Orion patrí medzi nové odrody veľmi odolných voči mrazu v dreve a hlavne aj na jar v kvete. Dozrieva až začiatkom septembra, v teplejších oblastiach s dostatkom slnka v druhej polovici augusta. Šupka je hladká červenej farby, dužina je žltá s dobrou oddeliteľnosťou od kôstky. Rodivosť je vysoká a pravidelná. Odroda je samoopelivá, dobre znáša prepravu.

Granátovník HERMIONE veľmi mrazuodolné.

Granátové jablko (Punita granatum) v našich záhradách? Doteraz to určite nebolo možné, ale s novou odrodou Hermione sa to snáď zmení. Tento typ granátového jablka znesie mrazy až do teploty -15 až 20°C. Plody sú veľké, ostro červenej farby so silnou kožovitou šupkou. Tento ker alebo malý strom dokáže narásť do výšky 5 m. Veľmi sladkú šťavu získame jednoducho narezaním nožom pri kalíšku a šťavu vymačkáme.

Olivy CHALKIDIKI najmrazuodolnejšia odroda.

Konečne Olivy aj v našich záhradách. Umožňuje nám to nová odroda Chalkidiki, ktorá je najmrazuodolnejšou odrodou. Sadíme ich aj tak na slnečné chránené stanovište. Výhodou je aj jej samoopelivosť. Plody sú veľké, pretiahnuté zelenej farby. Pôda musí byť priepustná, môže byť aj kamenistá, skôr vápenitá. 

Čerešňa HARDY GIANT.

Čerešne Hardy Giant majú veľmi veľké plody hnedo červenej farby s pevnou dužinou, patrí medzi chrupky. Chuť je veľmi sladká, aromatická, veľmi dobrá. Dozrieva v 5. čerešňovom týždni. Do rodivosti sa dostáva skoro a je vysoká, potrebuje opeľovača. Voči mrazu v dreve aj v kvete je dobre odolná. Vzrast je zo začiatku stredne silný, potom slabší, vhodný aj pre menšie tvary do menších záhrad. 

Orechy CHANDLER.

Orechy Chandler sú novinkou v našom sortimente. Pochádza z Kalifornie. Vďaka svojej chuti je tam najpredávanejšou odrodou. Plody sú veľké, typický polopapierak. Kvitne neskoro, čím sa lepšie vyhne jarným mrázikom, ale nie je moc vhodný do vyšších polôh. Dozrieva v októbri. 

Broskyňa EARLY REDHAVEN.

Broskyňa Early Redhaven je voči odrode Redhaven o 2 týždne skoršia. Stredne veľké plody okolo 130g majú mierne chĺpkatú šupku zo slnečnej strany prekryté červeným líčkom. Dužina je podobná ako u Redhavene. Rodivosť je vysoká, dobre odoláva mrazom. Vzrast je stredne silný. 

 

 


 

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.