Slivky ovocné výpestky predaj odrody aj rezistentné

V posledných rokoch prišli na trh nové väčšinou nemecké odrody sliviek odolné až rezistentné proti šárke. Snažíme sa držať tohoto trendu.

NOVÁ STRÁNKA - lepšie triedenie, ľahší výber, jednoduché objednávanie.

cenník a sortiment

vlastnosti odrôd

APRISALI kríženec marhule a slivky.

Predstavujeme Vám novinku Aprisali, kríženec marhule a slivky (Punus x hybrida). Zdedila arómu oboch rodičov, veľkosť plodu ako slivky, guľatý tvar, šupka je tmavo červenej až modro čiernej farby. Dužina je červená, sladšia, dobre sa oddeľuje od kôstky. Dozrieva v júli. Vzrast je stredne silný, vhodné na formovanie do stien alebo ako solitér. Voči chorobám je odolná, vhodná aj do chladnejších oblastí. Vhodná stredne ťažká až ľahká pôda, mierne kyslá až mierne zásaditá. JE SAMOOPELIVÁ. Vhodné na priamy konzum, prípadne na spracovanie ako kompót, marmeláda. 

HARBELLA TOP NOVINKA.

Slivka Harbella je ďalšou novinkou z Hohenhaimu. Vyniká vynikajúcou chuťou s vysokým obsahom cukru a dlhým obdobím zberu. Plody sú stredne veľké podlhovasto oválne (34g), dužina je pevná a šťavnatá veľmi dobre oddeliteľná od kôstky. Zreje od začiatku do konca septembra, Do úrodnosti sa dostáva skoro a je vysoká a pravidelná. Na šárku a monĺiu je len veľmi málo náchylná, nesadíme ju do extrémnych oblastí, je samoopelivá.

JOFELA NOVINKA

Jofela je novinkou medzi odrodami sliviek. Ako jej názov prezrádza, vznikla krížením s odrodou Jojo a po nej zdedila rezistenciu voči šárke. Po odrode Felsina zdedila vynikajúcu veľmi aromatickú chuť. Zreje zároveň s Domácou slivkou v septembri. plody vydržia dlho na strome, dá sa zberať v niektorých rokoch ešte aj v októbri. Plody sú stredne veľké, podlhovasto oválne s pevnou dužinou od ktorej sa veľmi dobre oddeľuje. Do rodivosti nastupuje skoro a prináša vysoké a dosť často až veľmi vysoké úrody. Kvitne stredne a je samoopelivá. Moníliou býva napádaná veľmi málo.

COLORA novinka jeseň 2014.

JUNA novinka jeseň 2014.

AZURRA novinka jeseň 2014.

TOPPER novinka jeseň 2014.

HAGANTA

Haganta pri zrovnávacich pokusoch v Nemecku vyšla ako najúrodnejšia odroda. Nástup do rodivosti je skorý a prináša pravidelné úrody. Má veľmi veľké plody (50-80g) s výraznou vôňou vysokej tržnej hodnoty, dužina je zlato žltá, pevná, dobre oddeliteľná od kôstky, veľmi dobrej chuti, má vyvážený pomer cukru a kyselín. Zreje koncom augusta a začiatkom septembra. Na šárku citlivá nie je. Strom je stredného vzrastu s vzdušnou korunou, je čiastočne samoopelivá, pre zvýšenie úrodnosti a kvality plodov sa odporúča, aby bola v blízkosti iná slivka ako napr. Jojo, Hanita, Katinka, Čačanská lepotica a iné... Pre svoje vlastnosti je vhodná na intenzívne pestovanie, plody sa dajú použiť na priamy konzum, zaváranie i pálenie. Na pestovanie nemá zvláštne požiadavky.

HAROMA

PLUMTASTIC

Plumtastic má stredne veľké (35g) pretiahnuté plody veľmi dobrej sladkej chuti, šťavnaté, ideálne aj na pálenie. Strom rastie slabo až stredne, je samoopelivá, voči mraźu v kvete veľmi odolná a prináša skoré vysoké a pravidelné úrody. Zreje na úrovni odrôd Tophit a President začiatkom septembra. Je adaptabilná na klimatické podmienky, tolerantná na šárku a je málo napádana voškou listovou a piliarkou slivkovou. Vhodná je pre biologické pestovanie a pre záhradkárov.

TOLEDO TOPSTAR PLUS

Toledo Topstar Plus má v názve Plus, lebo má väčšie plody ako 50g. Zreje začiatkom až v polovici augusta. Vytvára stromy s peknou, štíhlou korunou, intenzívne prináša plody aj na jednoročných výhonkoch. Dužina je zeleno žltá, dobre sa oddeľujúca od kôstky s výbornou chuťou. Po dozretí neopadáva. Na šárku je rezistentná a veľmi odolná voči monilióze. Môže byť dobrou náhradou za slivky trpiace moniliózou.

TOPEND PLUS

Topend Plus je veľmi zaujímavá pre svoju neskorú zrelosť, až koncom septembra až do polovice októbra. Výhodou je dlhá zberová perióda a navyše majú plody dlhú dobu skladovania. Veľmi veľké plody (65g) skoro vôbec nehnijú, sú oválneho až pretiahnutého tvaru. Dužina je žltá, pevná a šťavnatá, dobre sa oddeľuje od kôstky, chuťovo je vynikajúca. Úrodnosť je vysoká a pravidelná. Strom rastie stredne silno, vytvára kvety na jednoročných i viacročných konároch. Je samoopelivá. Voči šárke je tolerantná až rezistentná, moníliou a hrdzou napádaná nie je.

TOPFIVE

Slivka Topfive má primerane veľké plody, veľmi sladké. Prináša pravidelné a vysoké úrody. zreje začiatkom augusta. Dužina je svetlo žltá, pevná, šťavnatá, dobre sa oddeľuje od kôstky. Chuťovo veľmi dobrá. Plody sú veľmi vhodné aj na pálenie. Strom rastie stredne silno. Voči šárka je tolerantná a voči monilióze je veľmi odolná.

TOPKING

Topking je novošlachtenec z Nemeckého Geisenheimu. Proti šárke je tolerantná. Plody sú stredne veľké so sladkou, pevnou a šťavnatou dužinou, vhodné aj na pálenie. Kôstka sa od nej dobre oddeľuje. Je vysoko samoopelivá, čím máva vysoké, skoré a pravidelné úrody a rodí aj na jednoročných výhonkoch. Zreje okolo strede augusta.

VALOR

Slivka Valor je novinka z Kanady, dozrieva na prelome augusta a septembra. Plody sú veľmi veľké (40-60g), pretiahnutého tvaru. Dužina je žlto zelená, jemná, šťavnatá s vysokým obsahom cukrov a kyselín, výbornej chuti. Proti šárke je tolerantná. Je cudzoopelivá, napriek tomu prináša skoré a vysoké úrody. Strom rastie stredne silno s bohatým jednoročným obrastom.

APRIMIRA

Vznikla krížením marhule Orangered a mirabelky von Herrenhausen. Má pevnú dužinu oranžovo žltej farby s typickou marhuľovou arómou. Chuť je korenistá, aromatická, sladká. Jadro je malé a bez problémov sa oddeľuje od dužiny. Plody sú žlto oranžovo, s červeným líčkom, vážia od 35 do 45 g. Strom nemá silný vzrast, jeho konečná výška je 250 - 300 cm. Dozrieva v strede augusta a keďže plody pevne držia na stopke, dajú sa oberať dlhšie obdobie. Do rodivosti nastupuje skoro, rodí bohato a pravidelne. Ako opeľovače sú vhodné slivky. Veľkou výhodou je, že netrpí modernými chorobami ako je šárka a monilióza. Netrpí ani hrdzou a voškami.

BELLAMIRA

Bellamira je veľkoplodá mirabelka, úrodnosť je vysoká, plody po dozretí nepadajú, patrí k neskorším odrodám, je tolerantná na šárku, plody sú vhodné ako stolové ovocie a veľmi vhodné na pálenie.

BYSTRICKÁ

Slivka Bystrická má fialové až červenomodré stredne veľké až väčšie pretiahnuté plody, dužina je zlatožltá, sladká, výborná, dobre oddelitelná od kôstky, bohato rodiaca, zreje v polovici septembra, je silne napádaná šárkou, najlepšie sa jej darí v teplejších oblastiach.

ČAČANSKÁ LEPOTICA

Slivka Čačanská lepotica má tmavomodré veľké atraktívne plody, dužina je zelenožltá, pevná, v období plnej zrelosti veľmi chutná, šťavnatá. Plody sliviek tejto odrody sú dobre oddelitelné od kôstky, bohato a pravidelne rodiaca. Dozrieva v druhej polovici augusta, je odolná voči šárke darí sa jej v chránených, pokiaľ možno v teplejších oblastiach.

ČAČANSKÁ NAJBOLJA

Táto slivka má tmavomodré veľmi veľké oválne plody, dužina je žltozelená, pevná, šťavnatá, dobre oddelitelná od kôstky, vysoká a pravidelná rodivosť. Čačanská najbolja zreje koncom augusta, je odolná voči šárke, darí sa jej v chránených oblastiach.

ELENA

Má stredne veľké oválne plody sladkej a harmonickej chuti, dobre oddelitelné od kôstky, voči šárke je tolerantná, silného vzrastu, samoopelivá, odolnosť voči mrazu je dobrá, zreje koncom septembra, vhodné sú úrodné a vlhké pôdy.GABROVSKÁ
veľké oválne plody veľmi dobrej chuti,dobre odlučitelné od kôstky, voči šárke je stredne odolná, vhodná do teplejších polôh, vzrast má stredný, čiastočne samoopelivá, stredne odolná voči mrazom, dozrieva začiatkom septembra, doporučujeme úrodnú a vlhšiu pôduHANITA
stredne veľké pretiahnuté plody vynikajúcej chuti, dobre odlučitelné od kôstky, tolerantná voči šárke, vhodná pre všetky polohy pre slivky, stredného vzrastu, samoopelivá, odolnosť voči mrazu je vyššia, dozrieva koncom augusta, na pôdu nenáročnáJOJO
veľké pretiahnuté plody harmonickej chuti,dobre oddelitelne od kôstky, voči šárke je rezistentná, vhodná do všetkých pre slivky, stredného vzrastu, samoopelivá, odolnosť voči mrazu je stredná,zreje v polovici augusta, ideálne sú úrodne a vlhké pôdyKATINKA
stredne veľké pretiahnuté plody veľmi dobrej chuti s dobrou odlučitelnosťou od kôstky, proti šárke je veľmi odolná, vzrast stredný, samoopelivá, s vyššou odolnosťou voči mrazom, dozrieva už v polovici júla, vyhovujú jej všetky polohy pre slivky s úrodnou a vlhšou pôdou


PRESENTA
Veľmi neskoro dozrievajúca odroda s vynikajúcou kvalitou plodov.

 

Rastie stredne silno, jednoducho sa tvaruje. Odroda je samoopelivá. Do plodnosti vstupuje skoro, plodí bohato a pravidelne. Plody sú stredne veľké (34-38g), tmavo modré, aromatické. Dužina je pevná, dobre oddeliteľná od kôstky. Chuť je harmonická, podobná Domácej veľkoplodej, má však vyšší obsah cukrov a menej kyselín. Dozrieva veľmi neskoro, cca 12 dní po Domácej veľkoplodej. Odroda je tolerantná na šarku sliviek. Nakoľko je veľmi neskorá, vyžaduje pre pestovanie teplé alebo stredné polohy.


PRESIDENT
Jedna z najneskorších sliviek, dozrieva koncom septembra. plody má veľmi veľké, okrúhle, sladké, aromatickej chuti, dužina je žltá, pevná, veľmi šťavnatá, oddeliteľná od kôstky, odroda je tolerantná voči šárke, cudzoopelivá vyžaduje opeľovača, úrody sú pravidelné a vysoké, vhodná do teplejších až stredných oblastí.

STANLEY
tmavofialové veľké podlhovasté plody,dužina je nažltlá,veľmi šťavnatá,sladká, oddelitelná od kôstky,dozrieva začiatkom septembra, vysoko a pravidelne rodiaca, je odolná voči šárke,darí sa jej v teplejších,chránených poloháchTEGERA
stredne veľké predĺžené plody aromatickej chuti, dobre odlučitelné od kôstky, voči šárke je tolerantná a proti monilióze rezistentná, stredného vzrastu, samoopelivá, dozrieva koncom júla, vhodná do všetkých polôh pre slivkyTIPALA
žlté, stredne veľké pretiahnuté plody harmonickej chuti, dobre oddelitelné od kôstky, stredne odolná voči šárke,
vhodná do stredných polôh, stredného vzrastu, cudzoopelivá, odolnosť voči mrazu je stredná, zreje koncom júla,
ideálne sú úrodné a vlhké pôdy

novinka TOPFIRST
veľmi skoro zrejúca odroda od polovice do konca júla, nepotrebuje opeľovača je samoopelivá, plody vážia asi 40g, dužina je žltá, pevná, šťavnatá, ľahko sa oddeluje od kôstky, pri dozretí nepadá, je tolerantná na šárku


TOPHIT
Jedna z najmodernejších odrôd.

Spolu s odrodou Jojo sa odroda Tophit považuje za plne rezistentnú voči šarke sliviek. Plodí bohato a pravidelne, plody sú stredne veľké až veľké, oválneho tvaru, trhovo atraktívne. Odroda veľmi skoro vstupuje do rodivosti, vhodná je do všetkých pestovateľských polôd a na všetky pestovateľské tvary.


novinka TOPTASTE
Vrchol súčasného sortimentu !!! Ideálna odroda na pálenie !!!

Vďaka svojmu slabému rastu je ideálna pre pestovanie v tvare štíhleho vretena. Je čiastočne samoopelivá, dobre ju opeľujú odrody Čačanská lepotica a Stanley. Do rodivosti vstupuje skoro, rodí bohato a pravidelne. Zber je začiatkom septembra. Plody sú stredne veľké, dosahujú hmotnosť 34-40g, tmavo modrej farby. Dužina je žltá, šťavnatá, vynikajúcej harmonickej a príjemne aromatickej chuti. Silnou stránkou je veľmi vysoký obsah cukrov, údajne najvyšší zo všetkých odrôd súčasného sortimentu! Odroda netrpí hubovými chorobami ani mrazmi, výhodou je tiež jej vysoká odolnosť proti šarke sliviek.
VALJEVKA
modrofialové stredne veľké plody hruškovitého tvaru, dužina je zlatožltá, stredne šťavnatá, sladkokyslá, ľahko odlučitelná od kôstky, dozrieva v prvej polovici septembra, kvalitná a veľmi úrodná, je odolná voči šárke

slivka2

 

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.