Marhule predaj ovocné výpestky Persica armeniaca

v poslednom období boli vyšlachtené nové odrody, ktoré sa uplatnia aj vo vyšších polohách.

SKLADOM MARHULE REZISTENTNÉ ODRODY VOČI ŠÁRKE: SEFORA, JENGAT, ELGAT, DIGAT, NINJA, ANEGAT, CONGAT, SAMOURAI.

NOVÁ STRÁNKA - lepšie triedenie, ľahší výber, jednoduché objednávanie.

cenník a sortiment

vlastnosti odrôd

APRISALI kríženec marhule a slivky.

Predstavujeme Vám novinku Aprisali, kríženec marhule a slivky (Punus x hybrida). Zdedila arómu oboch rodičov, veľkosť plodu ako slivky, guľatý tvar, šupka je tmavo červenej až modro čiernej farby. Dužina je červená, sladšia, dobre sa oddeľuje od kôstky. Dozrieva v júli. Vzrast je stredne silný, vhodné na formovanie do stien alebo ako solitér. Voči chorobám je odolná, vhodná aj do chladnejších oblastí. Vhodná stredne ťažká až ľahká pôda, mierne kyslá až mierne zásaditá. JE SAMOOPELIVÁ. Vhodné na priamy konzum, prípadne na spracovanie ako kompót, marmeláda. 

FARBALY TOP NOVÉ

Marhuľa Farbaly je TOP novinka z Francúzska. Je to jedna z najneskorších odrôd, dozrieva až v druhej polovici augusta, čím si sezónu marhúľ pekne predĺžime. Plody sú stredne veľké až veľké s oranžovo červeným líčkom na slnečnej strane. Dužina je sladká, pevná, veľmi dobrej chuti. Voči mrazom je odolná a uniká neskorším kvitnutím aj neskorým jarným mrázikom. Rodivosť je vysoká a pravidelná. Pri skoršom zbere dokážeme predĺžiť skladovateľnosť plodov.

APRIKYRA NOVINKA kríženec marhule a čerešne

Aprikyra je kríženec marhule a čerešne a prináša novú chuť a arómu, ktoré sme tu ešte nemali. Tento druh je samoopelivý, kvitne skoro, ale až po marhuliach, čo je veľmi vhodné pre našu klímu. Vzrast je veľmi slabý, rodí na jedno aj dvoj ročnom dreve. Dozrieva v júli, súčasne so stredne skorými marhuľami. Plody sú okrúhle tmavo fialovo červené s veľkosťou medzi čerešňami a marhuľami. Úrodnosť je skorá, vysoká a pravidelná. Proti monilióze je odolná, ako aj voči mrazu v dreve.

HILDE TOP NOVINKA.

Novinka medzi marhuľami Hilde patrí medzi rezistentné odrody voči šárke, moníliózou býva napádaná veľmi málo. Vyniká vysokou mrazuodolnosťou aj v predjarnom období a preto je vhodná aj do nie vhodných oblastí na pestovanie marhúľ. Dozrieva okolo polovice júla, záleží aj na stanovišti. Plody sú veľké až veľmi veľké, dužina je šťavnatá veľmi aromatickej chuti. Do rodivosti má skorý nástup a rodí spoľahlivo. Dobre znáša rez, preto ju môžeme pestovať aj v menších záhradách a to aj v tvare stĺpovom alebo ako štíhle vreteno.

ANEGAT NOVÉ TOP.

Anegat je nová odroda marhule. Dozrieva v tom obdobi ako Bergeron, takže asi v druhej polovici júla. Plody má však asi o 30% väčšie ako Bergeron s lesklým oranžovo červeným sfarbením. Chuťovo je podobná Bergeronu, ale má vyššie úrody. Anegat je samoopelivá odroda marhule a jej veľkou výhodou je rezistencia na šárku a vysoká odolnosť na mrazy. Moníliozou zatiaľ napádaná nebola, zatiaľ sa ukazuje vynikajúco.

CONGAT NOVÉ TOP. Znovu v predaju na jeseň 2017.

Congat dozrieva aso o jeden mesiac neskor ako Bergeron, takže asi v polovici augusta. Je to jedna z najneskorších odrôd a o dosť nám predĺži zberateľskú sezónu. Plod je veľký s lesklým oranžovo červeným sfarbením, veľmi dobrej chuti. Congat nie je samoopelivá odroda marhule, preto je vhodné k nej vysádzať iné marhule. Veľkou výhodou je rezistencia na šárku a vysoká odolnosť na mrazy. Moníliozou zatiaľ napádaná nebola, zatiaľ sa ukazuje vynikajúco. 

BERGEVAL NOVÉ

Vznikla krížením odrôd Bergeron x Orangered. Má väčšie plody ako Orangered jasno červeno oranžovej farby vynikajúcej chuti. Je samoopelivá, jej neskorším kvitnutím uniká neskorým jarným mrázikom. Zreje ako Goldrich, asi týždeň pred marhuľou Maďarskou. Nie je citlivá na otlačenie, vďaka čomu je vhodná na prepravu a skladovanie.Je úrodnejšia ako Orangered.

BERGAROUGE NOVÉ

Vznikla krížením odrôd Bergeron x Orangered. Je to veľmi perspektívna odroda s veľkými oranžovými atraktývnymi plodmi s červeným lesklým líčkom veľmi dobrej chuti.. Rodí v období ako Maďarská, je len čiastočne samoopelivá. Rast má silnejší a vytvára kvetné puky aj na jednoročných výhonkoch.

FRISSON NOVÉ

Rodí 8-10 dní po odrode Bergeron asi začiatkom augusta, čím si môžeme sezónu marhúľ o dosť predĺžiť. Kvitne neskoro, čím uniká jarný neskorým mrazíkom a je samoopelivá. Plody sú veľkosťou podobné ako Bergeron, sú sladšie. Strom ma silnejší rast.

TARDICOT NOVÉ

Je to mutácia Bergeronu, od ktorej má lepšiu pevnosť dužiny a tým je aj lepšie skladovanie, čo umožňuje predĺženie marhuľovej sezóny. Je jedna z najneskorších odrôd, zreje začiatkom augusta. Chuťovo sa vyrovnáva odrode Maďarská a Bergeron. Proti mrazom v čase kvitnutia patrí medzi najodolnešie odrody marhúľ. Je samoopelivá.

VERTIGE NOVÉ

Zreje zarovno s odrodou Bergeron, prípadne trochu neskôr. Oproti Bergeronu má vyšší obsah cukru a pevnejšiu dužinu. Strom rastie trochu silnejšie, čím má skoršiu a vyššiu úrodnosť ako spomínaná odroda. Kvitne neskoro čím uniká neskorým jarným mrazom a je samoopelivá.

CLARINA

Rezistentná na šárku, na moniliózu výhonkov a kvetov stredne odolná, po napadnutí rýchlo regeneruje, mimoriadne mrazu odolná odroda, takže vhodná do všetkých oblasti, veľké až veľmi veľké žltkavo oranžové plody s úplne miernym ochlpením, mierne lesklá, dužina je veľmi šťavnatá, aromatická, porovnateľná s odrodou Orangered, zreje začiatkom augusta po odrode Kuresia, skorý nástup do rodivosti s vysokými úrodami.

MINO

Rezistentná voči šárke, moníliozou výhonkov a kvetov napádaná veľmi málo, mimoriadne mrazu odolná odroda, takže vhodná do všetkých oblasti, veľké až veľmi veľké oranžovo až krvavo červené plody s úplne miernym ochlpením, dužina je veľmi šťavnatá, aromatická, nie je múčnatá, zreje 14 dní pred odrodou Clarina, skorý nástup do rodivosti s vysokými úrodami výnimočnej kvality.

AURORA

Stredne veľký až veľký plod, oranžový s červeným líčkom, dužina je pevná a šťavnatá  aromatickej, kyselkavej chuti, veľmi skorá odroda, dozrieva v polovici júna, rodivosť je vysoká, nevýhodou je rýchle mäknutie plodov, vhodná pre teplejšie a stredné oblasti, kvet je cudzoopelivý, dá sa pestovať v tvare vretena.

BARBORA

Oranžové s bledočerveným líčkom, veľké až veľmi veľké plody, dužina je jemná bledoružová, tuhá, veľmi dobrej chuti, ľahko odlučiteľná od kôstky, stredná rodivosť, dozrieva v polovici júla, zdravotný stav stromov je veľmi dobrý, patrí k mrazuodolnejším odrodám.

BERGERON

Oranžovožlté so svetlo červeným líčkom, stredne veľké plody, dužina je oranžová pevná, šťavnatá, nasladlá,aromatická, vysoká a pravidelná rodivosť, dozrieva koncom júla, netrpí chorobami ani škodcami, nemá zvláštne nároky na stanovištné podmienky.

BIG RED

Veľkoplodá odroda červenej farby, rodí pred Veľkopavlovickou, kvalitou plodu sa podobá odrode Pinkcot, nie je samoopelivá, kvitne skoro až stredne skoro, dobrými opelovačmi pre ne sú Pinkcot, Sylvercot, Goldrich, Aurora, Spring Blush a iné skoro kvitnúce odrody, sama je veľmi dobrým. opeľovačom.

GOLDRICH

Spoľahlivo rodiaca s vysokou mrazuodolnosťou, plody sú veľmi veľké žltooranžovej farby aromatickej dobrej chuti, dužina je oranžová, pevná, stredne šťavnatá, dobre odlučitelná od kôstky, vhodná pre priamy konzum i spracovanie, dobre znáša transport, vzrast je stredne bujný, zreje okolo polovice júla, pár dní pred Veľkopavlovickou, je deklarovaná vyššia tolerancia proti šárke.

HARGRAND

Nová neskorá odroda pochádzajúca z Kanady, plody sú veľmi velké (65 - 85g) matne oranžové s načervenalým líčkom, dužina je oranžová, pevná, dobre odlúčitelná od kôstky, odolná proti mrazu v dobe kvitnutia, aj voči chorobám.

HAROGEM

Stredne veľké plody rubínovo oranžovo červenej farby, dužina je tuhá, oranžová, stredne šťavnatá, dá sa dobre transportovať, chuť je navinulo sladká, aromatická, dobre sa oddeluje od kôstky, zreje veľmi neskoro koncom júla, výborná odolnosť voči mrazom v kvete aj dreve zásluhou čoho je vysoko úrodná, vhodná je prebierka plodov.

KAROLA

Žlté s karmínovo červeným líčkom stredne veľké plody, dužina je pevná, oranžová, dobre oddelitelná od kôstky, úrodná, dozrieva v prvej polovici júla, stredná mrazuodolnosť.

KIOTO

Veľkoplodá, veľmi atraktívna, červeno sfarbená a spoľahlivo rodiaca odroda. Vytvára kompaktné rozložité koruny tvoriace predčasný obrast. Odroda je poloskorá, samoopelivá, veľmi mrazuodolná v období kvitnutia. Kvitnutie je veľmi intenzívne. Do plodnosti vstupuje skoro, rodí bohato a pravidelne, vyznačuje sa veľmi vysokými úrodami. Plody sú veľmi veľké, dosahujú veľkosť AAA až AAAA. Intenzívne žiarivo červené sfarbenie pokrýva celý povrch plodu. Dužina je veľmi pevná, dobre oddeliteľná od kôstky. Chuť je dobra, harmonická. Plody veľmi dobre znášajú prepravu a skladovanie. Odroda je vhodná pre priamy konzum, výnimočne vhodná je však vďaka 14% cukornatosti aj na spracovanie. Odroda je odolná k chorobám a vďaka dlhej perióde kvitnutia spoľahlivo rodí. Vhodná je aj do okrajových oblastí.

KURESIA

Stredne veľké plody oranžovo červenej farby výbornej chuti, dozrieva stredne neskoro koncom júla, dá sa transportovať a dlhšie skladovať, kvety sú samosprašné, kvitne veľmi neskoro, vzrast je stredný, dobre rodí na jednoročnom dreve, rezistentná voči šárke.

LEDANA

Nová odroda s vysokou mrazuodolnosťou kvetných púčikov, má silný vzrast, vyžaduje pravidelný letný rez, je čiastočne cudzosprašná, plody sú stredne veľké ( asi 35g ) oranžové s červeným líčkom, dužina sladko navinulá, šťavnatá, ľahko odlúčitelná od kôstky, zreje 12-15 dní pred Veľkopavlovickou, plody sú vhodné hlavne na priamy konzum.

LEJUNA

Stredne bujný vzrast, plod je menší, čiastočne samoopelivá, dozrieva začiatkom júla, chuť je stredne kyslá, je mrazuodolná, odlúčitelnosť od kôstky je dobrá, zdravotný stav je dobrý, vhodná do všetkých polôh pre marhule, vhodný je zmladzovací rez.

LESKORA

Bledooranžové vajcovité stredne veľké plody, dužina je bledooranžová, stredne pevná, šťavnatá, dobrej chuti, dobre oddeliteľná od kôstky, vysoko úrodná, zreje začiatkom júla, dobre odoláva jarným mrazom, zdravotný stav stromov je veľmi dobrý, nemá špeciálne požiadavky na stanovište.

MAĎARSKÁ

Oranžovožlté s červeným líčkom, veľké plody, dužina je oranžovožltá, šťavnatá, chutná, dobre oddeliteľná od kôstky, bohato a pravidelne rodí dozrieva v polovici júla, je citlivá na mráz v kvete, neznáša výkyvy klimatických podmienok.

MINARET

Stredne veľké guľaté plody s oranžovou rozplývavou dužinou veľmi dobrej chuti, bujný vzrast, zberá sa 7 dní po odrode Veľkopavlovická, pravidelná a vysoká úrodnosť, sttredná odolnosť voči chorobám, vhodné pre priamy konzum a spracovanie.

ORANGERED (BHART)

Nová rezistentná odroda vyšlachtená v USA, velké až veľmi velké plody ( asi 60g ) pomarančovej farby prekryté červeným líčkom, pevná, chutná dužina pomarančovej farby dobre odlučitelná od kôstky, zreje od konca júna do polovice júla, vhodná na priamy konzum aj spracovanie.

PINKCOT

Veľkoplodá, veľmi skorá, atraktívna a spoľahlivo plodiaca odroda. Stredne silno rastúce stormy sú jednoducho tvarovateľné, v plodnosti sa koruna rozkladá a vytvára predčasný obrast. Odroda je čiastočne samoopelivá, veľmi mrazuodolná v dreve aj v dobe kvitnutia. Kvitnutie je veľmi intenzívne. Do rodivosti vstupuje skoro, plodí veľmi bohato a pravidelne. Je potrebné každoročne vykonávať prebierku plodov, nakoľko odroda patrí medzi najúrodnejšie skoré odrody. Dozrieva v druhom marhuľovom týždni, 5-6 dní pred odrodou Orangered. Plody sú veľmi veľké (veľkosti AAA-AAAA), v dobrých podmienkach a po prebierke dosahujú až 80g. Farba šupky je žlto-oranžová, na 50% prekrytá intenzívnou červeňou. Dužina je veľmi pevná, dobre oddeliteľná od kôstky, dobre znáša prepravu. Chuť je dobra, harmonická, plody dosahujú 11% cukornatosť. Odroda je odolná voči chorobám, spoľahlivo rodí aj v rokoch s neskorými jarnými mrazmi. Vhodná je aj do okrajových oblastí.

SYLRED

Veľké plody oranžovej farby veľmi dobrej chuti, odolná voči mrazom v kvete i dreve, dozrieva stredne skoro.

SYLVERCOT

Veľkoplodá, veľmi skorá, spoľahlivo plodiaca francúzska odroda. Je dostatočne odolná na mrazy a choroby, vyniká atraktívnou červenou farbou plodov. Rodivosť je veľmi vysoká, skorá a pravidelná, plody nevyžadujú prebierku. Plody sú veľmi veľké (veľkosť AAA), v dobrých podmienkach dosahujú hmotnosť až 70g. Oranžová dužina je dobre oddeliteľná od kôstky, chuť je dobra, harmonická. Plody dozrievajú v druhom marhuľovom týždni, dobre znášajú prepravu, doba ich skladovania je až 2 týždne. Odroda je vhodná aj do okrajových oblastí pestovania.

SPRING BLUSH

Stredne veľké až veľké plody s červeným líčkom, dužina je dobre oddelitelná od kôstky, ide o jednu z najskorších odrôd, napriek tomu kvitne neskoršie a dlhšie, čím má zvýšenú odolnosť voči jarným mrazíkom, rodivosť je bohatá a pravidelná.

TSUNAMI.

Marhuľa Tsunami je najskoršia odroda v sortimente marhúľ. Zreje v druhej polovici júna, niekedy aj skôr. Vzhľadom ku skorosti však kvitne neskoro, čím uniká neskorým jarným mrázikom. Je čiastočne samoopelivá, ale pre zvýšenie úrody a veľkosť plodov je vhodný opeľovač (pri veľkej úrode je vhodná prebierka plodov). Plody sú veľké, z veľkej časti červené, dužina je pevná, šťavnatá, výbornej chuti, veľmi dobre znášajú prepravu. Nástup do rodivosti je veľmi skorý, úrodnosť je vysoká a pravidelná. Vzrast je stredne silný.

VEECOT

Žiarivo červené stredné plody, dužina je oranžová, pevná, menej šťavnatá, chuť priemerná, dobre oddelitelná od kôstky, dobre a pravidelne rodiaca, dozrieva koncom júla, je pomerne odolná proti monilióze,menej vhodná do chladných lokalít.

VEGAMA

Menšie plody, spoľahlivé úrody, dozrieva koncom júla, zvýšená mrazuodolnosť.

VEHARDA

Stredne veľké plody dobrej chuti, úrodná,dozrieva koncom júla, zvýšená mrazuodolnosť.

VELBORA

Oranžové s červeným líčkom, veľké plody, dužina je oranžová,tuhá, sladkokyslá, oddelitelná od kôstky, dozrieva koncom júla, má zvýšenú mrazuodolnosť.

VELITA

Stredný vzrast, plod je stredne veľký aromatickej chuti, veľmi dobre odlúčitelný od kôstky, samoopelivá, dozrieva začiatkom júla, vysokej mrazuodolnosti, zdravotný stav je dobrý, vhodná do všetkých polôh pre marhule.

VEĽKOPAVLOVICKÁ

Sýtooranžové s načervenalým líčkom, veľké plody, dužina je oranžová,šťavnatá, pevná, aromatická, dobre oddelitelná od kôstky, bohato a pravidelne rodiaca, dozrieva v polovici júla, neznáša výkyvy klimatických podmienok.

VEMINA

Stredný vzrast, plod je stredne veľký sladkej chuti, veľmi dobre odlúčitelný od kôstky, dozrieva po polovici júla, vyššej mrazuodolnosti, zdravotný stav je veľmi dobrý, vhodná do všetkých polôh pre marhule.

VESELKA

Slabší vzrast, plod je veľký, stredne sladkej chuti, veľmi dobre odlúčiteľný od kôstky, samoopelivá, dozrieva začiatkom júla, mrazuodolnosť je dobrá, zdravotný stav je veľmi dobrý, vhodná do všetkých polôh pre marhule.

VESNA

Stredne bujný vzrast, veľký plod sladkokyslej chuti, dobre odlúčitelný od kôstky, čiastočne samoopelivá, dozrieva začiatkom júla, vysoko mrazuodolná, zdravotný stav je veľmi dobrý, vhodná do všetkých poloh pre marhule.

VESZPRIMA

Žltooranžové s bledočerveným líčkom, stredne veľké plody, dužina je oranžová, jemná, pevná, veľmi dobrej chuti, velmi ľahko oddelitelná od kôstky, bohato rodiaca,dozrieva v druhej polovici júla, je mrazuodolnejšia, hodí sa do všetkých polôh vhodných na pestovanie.

VESTAR

Svetlooranžové s bledočerveným líčkom stredne veľké až veľké plody, dužina je oranžová, tuhá, stredne šťavnatá, dobrej aromatickej chuti, čiastočne priľnavá ku kôstke, veľmi bohato rodiaca, dozrieva v druhej polovici júla, zdravotný stav stromov je dobrý.

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.