Čerešne ovocné stromky predaj nízkokmenné

Patria do skupiny veľkých stromov. Pomaly sa ale začínajú objavovať stromky na pomalšie rastúcich podpníkoch.

cenník a sortiment

ceresna01 

HARDY GIANT novinka jar 2015.

Čerešne Hardy Giant majú veľmi veľké plody hnedo červenej farby s pevnou dužinou, patrí medzi chrupky. Chuť je veľmi sladká, aromatická, veľmi dobrá. Dozrieva v 5. čerešňovom týždni. Do rodivosti sa dostáva skoro a je vysoká, potrebuje opeľovača. Voči mrazu v dreve aj v kvete je dobre odolná. Vzrast je zo začiatku stredne silný, potom slabší, vhodný aj pre menšie tvary do menších záhrad.

APRIKYRA NOVINKA kríženec marhule a čerešne.

Aprikyra je kríženec marhule a čerešne a prináša novú chuť a arómu, ktoré sme tu ešte nemali. Tento druh je samoopelivý, kvitne skoro, ale až po marhuliach, čo je veľmi vhodné pre našu klímu. Vzrast je veľmi slabý, rodí na jedno aj dvoj ročnom dreve. Dozrieva v júli, súčasne so stredne skorými marhuľami. Plody sú okrúhle tmavo fialovo červené s veľkosťou medzi čerešňami a marhuľami. Úrodnosť je skorá, vysoká a pravidelná. Proti monilióze je odolná, ako aj voči mrazu v dreve.

novinka jeseň 2014 BIG STAR.

Big Star je poslednou siedmou novinkou z Talianského šľachtenia z Bologne. Je to neskorá odroda, rodí medzi Kordiou a Reginou. Je to samoopelivá odroda. Plody sú kvalitou podobné ako Lapins , ale sú o dosť väčšie. Väčšina plodov má viac ako 28mm, sladkej chuti a veľmi šťavnaté.  

novinka jeseň 2013 RITA

Je to jedna z najskorších čerešní v sortimente, zreje 8-10dní pred odrodou Burlat. Plody sú tmavo červené s mäkšou dužinou. Strom rastie slabo, rodiť začína veľmi skoro. Kvitne skoro, potrebuje ako opeľovača inú čerešňu kvitnúcu v tom období.

novinka jeseň 2013 SABRINA

Zreje 1 týždeň po odrode Burlat. Plody sú veľké, svietivo červené s dužinou lepšou ako odrody Merchant a Giorgia, porovnateľlné s odrodou Grace Star. Kvety sú SAMOOPELIVÉ, čo poskytuje pravidelné a vysoké úrody.

novinka jeseň 2013 CARMEN

Carmen je cudzo opelivá odroda s veľmi veľkými plodmi 9-13g a 28-33mm srdcovitého tvaru tmavo červenej farby. Dužina je taktiež tmavo červená, pevná, šťavnatá výbornej aromatickej chuti. Zreje 10-12 dní po odrode Burlat. Plody sú vhodné na priamy konzum ale aj spracovanie, sú odolné voči praskaniu. Rodivosť je skorá a vysoká. Vzrast stromu je slabší až stredný, veľmi dobre obrastá plodonosným drevom. Vhodnými opeľovačmi sú prakticky všetky čerešne kvitnúce v tom istom období. Je vhodná pre intenzívne pestovanie na slabých podpníkoch Gisela5, pri suchých stanovištiach na týchto podpníkoch je vhodná dodatočná závlaha. Je odolnejšia k poškodeniu jarnými mrázikmi.

novinka jeseň 2013 CELESTE

Čerešňa Celeste je novo vyšlachtená odroda, vznikla krížením odrôd Van x Newstar. Zreje asi týždeň po odrode Burlat. Plody sú veľmi veľké 10-11g intenzívne červenej farby, sladké s veľmi dobou chuťou, dužina je stredne pevná, vhodné aj na transport. Je SAMOOPELIVÁ. Strom rastie kompaktna a silno. Po vysadení potrebuje v prvých rokoch správny rez.

novinka jeseň 2013 KASANDRA

novinka jeseň 2013 SUNBURST

novinka jeseň 2013 SWEETHEART

Čerešňa Sweetheart dozrieva po Regine v 8 čerešňovom týždni a patrí z noviniek k tomu najlepšiemu. Plody sú veľké (asi 9,5g), silno červené, vynikajúcej chuti. Je SAMOOPELIVÁ, čo prináša veľmi vysoké a pravidelné úrody. Nenáročnosť na pestovateľské podmienky, vysoká kvalita plodov a dlhá skladovacia schopnosť zaručuje tejto odrode vysoké miesto v následujúcom čerešňovom sortimente.

novinka jeseň 2013 SYLVÁNA

novinka jeseň 2013 TAMARA

novinka jeseň 2013 VIGRED


novinka jeseň 2010 SKEENA
Stredne silný až silný vzrast, plody sú veľmi veľké, chrupkavé, tmavo červené až skoro čierne, dužina je pevná, sladkej chuti, je samoopelivá, zreje v 5 - 6 čerešňovom týždni, krátko pred odrodou Regina, rodivosť je skorá a bohatá.

novinka jeseň 2010 SUMGITA CANADA GIANT
Stredne silný vzrast, plody sú veľmi veľké, lesklo červené, dužina je pevná, chrupkavá, vynikajúcej chuti, je samoopelivá, zreje v 4 čerešňovom týždni, rodivosť je skorá a bohatá.

BURLAT
veľké tmavočervené plody srdcovitého tvaru, dužina je tuhšia (polochrupka), červená veľmi šťavnatá, aromatická,veľmi dobrá,rodivosť je stredná, pravidelná, rodí začiatkom júna, kvalitou plodov predstihuje skoré srdcovky, po dažďoch praská, nie je vhodná do chladných a vlhších oblasti, vzhľadom k svojej skorosti nebýva poškodzovaná vrtivkou čerešňovou, je cudzoopelivá.


BUTTNEROVA KOMPAKT
chrupka, stredne veľký až veľký plod, dužina je pevná, šťavnatá, veľmi dobrá, vzrast stromu je veľmi slabý, tvorí kompaktné malé koruny, je cudzoopelivá, vhodná pre teplejšie polohy, v kvete proti mrazu je stredne odolná, na praskanie plodov je odolnosť menšia.


GRANÁT
veľké tmavočervené plody srdcovitého tvaru, dužina je tuhá (chrupka), červená, sladká,
veľmi vysoká a pravidelná rodivosť, rodí koncom júna, proti praskaniu plodov je stredne odolná,
na pôdne a polohové podmienky má stredné nároky, je cudzoopelivá, napádaná vrtivkou čerešňovou.

novinka GRACE STAR
dozrieva 12 až 14 dní po odrode Burlat, plody sú veľmi veľké 28 až 30mm, dužina je stredne pevná s optimálnou chuťou, Obsah cukru a kyselín je vyšší, pri daždivom počasí je odolnosť na praskanie plodov stredná, nástup do rodivosti je veľmi skorý, rodivosť je pravidelná a vysoká, kvitne stredne neskoro, kvety sú samoopelivé.HEDELFINGENSKÁ
veľké až väčšie tmavočervené plody oválneho tvaru, dužina je tuhá(chrupka),hnedočervená sladká, výborná, nástup do rodivosti je slabší, neskoršie je stredná a pravidelná, rodí v polovici júla, při dažďoch plody praskajú, je napádaná vrtivkou čerešňovou, darí sa jej na úrodných pôdach.


KAREŠOVA
stredne veľké tmavočervené srdcové plody,dužina je mäkká(srdcovka),červená,šťavnatá,sladká, veľmi dobrá, vysoká a pravidelná rodivosť,rodí koncom mája až začiatkom júna, proti praskaniu plodov je stredne odolná,nie je napádaná vrtivkou čerešňovou, darí sa jej na chránenejších polohách, je cudzoopelivá.KAŠTANKA
tmavočervená, stredne veľká guľová srdcovka, vynikajúcej sladkej chuti, úrodná, zreje na prelome mája a júna,nie je náročná na stanovište, je cudzoopelivá, plody za vlhka odolávajú praskaniu aj monilióze, uniká vrtivke čerešňovejKORDIA
veľké karmínovočervené srdcové plody, dužina je tuhá (chrupka), červená, šťavnatá, veľmi dobrá,
vysoká a pravidelná rodivosť, zreje v prvej polovici júla, je pomerne odolná voči praskaniu plodov, je napádaná vrtivkou čerešňovou, nie je náročná na stanovište, ale najlepšie sa jej darí v teplejších chránených polohách, je cudzoopelivá, kvet je citlivý na neskoršie jarné mrazíky

LAPINS
jedna z najlepších samoopelivých odrôd s veľkými ( asi 8,5g ), chutnými plodmi
vznikla krížením odrôd Van x Stella
nástup do rodivosti je veľmi skorý s pravidelnými vysokými úrodami
zreje v 6 - 7 čerešňovom týždni, asi ako Kordia, t.j. 15. - 25. júla
táto chrupka je vhodná ako na priamy konzum aj spracovanie
na klimatické podmienky a polohy je nenáročná, hodí sa i do vyšších polôh
voči mrazu, monilióze a na praskanie je stredne odolnáNAPOLEONOVA
plod je stredne veľký až väčší, typickým znakom je svetlá farba šupky, dužina je tuhá,
šťavnatá kyslastosladkej chuti, je cudzoopelivá, vhodná do nižších a teplejších polôh,
nevýhodou je náchylnosť na praskanie plodov a moniliózu za daždivého počasia


REGINA
chrupka, veľké tmavočervené plody, dužina je pevná,
sladká, aromatická, cudzoopelivá, bohato rodiaca, zreje v strede júla
plody sú odolné voči praskaniu, málo citlivá na chorobyRÝCHLICA

RIVAN

srdcovka rodiaca v 1. čerešňovom týždni, patrí medzi najskoršie odrody
je cudzoopelivá, dobre sa opeľuje odrodami Burlat a Karešova

plody sú stredne veľké ( asi 5,1g ), súmerné s mäkšou dužinou sladko navinulej chuti
nebýva poškodzovaná zimnými mrazmi a aj v kvete dosť odoláva jarným mrázikom
je vhodná aj do chladnejších a menej priaznivých podmienok
vďaka skorej rodivosti sa nevyskytuje červivosť plodov


SAM
stredne veľké tmavočervené srdcové plody, dužina je tuhá(chrupka), dobrej kyslastej chuti, dosahuje vysoké a pravidelné úrody,dozrieva v prvej polovici júla, prednosťou je vyššia odolnosť voči nízkym teplotám a praskaniu plodov, je cudzoopelivá.

novinka SWEET EARLY
dozrieva 1 až 2 dni pred odrodou Burlat s pravidelnou úrodou, na to že rodi tak skoro, sú plody veľmi veľké až 28mm, farba plodu je lesklo červená, dužina je menej pevná ako Burlat, chuť je sladká s trochou kyslosti, vrtivkou býva napadnutá stredne až veľmi málo, vzrast stromov je silný, nástup do rodivosti stredne neskorý, na podpníku GiSelA 5 skorší, kvtne stredne skoro, kvety sú samoopelivé.TĚCHLOVAN
veľké tmavo karmínovočervené plody, široko guľového až srdcového tvaru, dužina je tuhá (chrupka), červená,šťavnatá,veľmi dobrej sladkokyslastej chuti, zreje koncom júna, kvalitné plody majú dobrú odolnosť voči praskaniu, dá sa úspešne pestovať vo všetkých čerešňových oblastiach.


VAN
veľké tmavočervené až čierne srdcové plody,dužina je tuhá (chrupka), veľmi šťavnatá, aromatická, zreje v prvej polovici júla, bohato a pravidelne rodí, proti mrazu je relatívne odolná, pri dažďoch stredne praská,
je náchylná na moniliózu a vrtivku čerešňovú, nie je zvlášť náročná, je cudzoopelivá.


VANDA
veľké tmavo karmínovočervené srdcové plody, dužina je tuhá (chrupka), bieložltá, šťavnatá, sladkej výbornej chuti, veľmi úrodná, zreje v prvej polovici júla, je pomerne odolná voči praskaniu plodov a neskorým jarným mrazom, je cudzoopelivá
ceresna02

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.