Broskyne ovocné stromky predaj Prunus Persica

Aj pre svoju dosť veľkú náročnosť na pestovanie, majú pevné miesto medzi ovocnými druhmi. V poslednom období predstavujeme viacero noviniek, ktoré sú odolné voči kučeravosti listov, hlavnej chorobe broskýň.

SKLADOM BROSKYNE ODOLNÉ VOČI KUČERAVOSTI: JAYHAVEN, AVALON PRIDE, REVITA, BENEDICTE.

Neviete si vybrať zo širokej ponuky? Viete však, že chcete broskyňu rodiacu v lete, aby išla od kôstky a aby bola odolná voči kučeravosti, prípadne aby to malo nejaké ďalšie iné vlastnosti? Vieme Vám pomôcť. Klinite si na našu novú stránku Ekostrom, zadajte si v sekcii Upresniť v kategórii požadované vlastnosti odrody o ktorú máte záujem, potvrďte upresnenie a zobrazia sa Vám len výpestky s požadovanými vlastnosťami.

NOVÁ STRÁNKA - lepšie triedenie, ľahší výber, jednoduché objednávanie.

cenník a sortiment

EARLY REDHAVEN nové jar 2015.

Broskyňa Early Redhaven je voči odrode Redhaven o 2 týždne skoršia. Stredne veľké plody okolo 130g majú mierne chĺpkatú šupku zo slnečnej strany prekryté červeným líčkom. Dužina je podobná ako u Redhavene. Rodivosť je vysoká, dobre odoláva mrazom. Vzrast je stredne silný.

AVALON PRIDE novinka.

Avalon Pride je nová odroda broskyne z USA, ktorá má vysokú rezistenciu voči kučeravosti listov broskýň. Dozrieva skoršie, asi koncom júla, ale záleží tiež na stanovišti. Stredne veľké až veľké plody majú veľké červené líčko. Svetlo žltá dužina je veľmi dobrej chuti a môže sem tam ulpievať na kôstke. Je veľmi dobre mrazu odolná a môžeme ju vysádzať aj do úplne okrajových oblastí.

FRUTERIA novinka.

Nová broskyňa Fruteria je výsledkom dlhodobého šľachtenia. Aj pri silných tlakoch na choroby odoláva voči kučeravosti listov, zatiaľ u nej nebola táto choroba zistená. Má plnú sladkú broskyňovú chuť, šupka je z prevažnej časti červená. Patrí medzi bielo mäsité broskyne. Zreje koncom júla, kôstka je dobre oddeliteľná od dužiny. Vzrast je stredne silný, kvitne neskoro. Je samoopelivá.

JAYHAVEN novinka

Je žltomäsá odroda broskyne, ktorá sa v odrodových skúškach vo Viedni ukázala ako najhodnotnejšia odroda. Zreje 1 týždeň po odrode Redhaven, ktorej sa vzhľadom a chuťou podobá. Pri 5 ročnom skúmaní vykazovala o 10% vyššiu úrodu ako Redhaven, väčšie a ťažšie plody a viac výberových plodov na trh. Veľni nízka až skoro žiadna náchylnosť na kučeravosť listov a plodovú moniliózu, vysoké úrody a kvalita plodov ju predurčujú na pestovanie v záhradkach a do Bio sadov. Kôstka je dobre odlúčiteľná od dužiny.

PRISCILLA novinka

Priscilla je bielomäsá odroda veľmi bohato kvitnúca. Kvety sú dobre odolné voči mrazu. Plody sú veľmi atraktívne zafarbené a má mimoriadny pomer cukor - šťava s intenzívnou korenistou arómou. Zreje 8 dni po Redhavene. Od kôstky sa oddeľuje len mierne. Strom rastie stredne silno, dobre sa rozvetvuje a je odolný voči chorobám.

ROYAL GLORY novinka

Zreje 2 dni pred Redhavenom a má veľké predpoklady túto odrodu nahradiť. Royal Glory má veľmi veľké plody intenzívne tmavo červenej farby s oranžovou pevnou dužinou, veľmi dobre sa oddeľujúcou od kôstky. Je veľmi sladká, chuťovo vynikajúca, vhodná na skladovanie a transport. Vhodná do teplých a stredných oblastí. Nenasádza tak husto kvety ako Redhaven, preto nie je nutná prebierka plodov. Na kučeravosť listov je dosť odolná.

VISTARICH novinka

Odroda zreje krátko po Redhavene a má plody vynikajúcej kvality. Sú veľmi veľké, tmavo červené s oranžovou dužinou, chuťovo veľmi dobrá, sladká, prakticky bez ochlpenia. Nie je tak napadaná živočíšnymi škodcami a moníliou ako Rich Lady. Oproti nej rastie slabšie, ale má vyššie úrody a je odolnejšia voči hubovým chorobám, čo ju radí medzi adeptov na pestovanie v Bio záhradkách.

SPRING LADY novinka.

Spring Lady je novo vyšľachtená odroda dozrievajúca asi v polovici júla, jeden týždeň pred odrodou Dixired. Jej plody sú veľmi atraktívne vyfarbené, veľké a s veľmi dobrou chuťou. Dužina je žltá a pevná. V kvete je veľmi mrazu odolná, preto je vhodná aj do nie veľmi vhodných oblastí na pestovanie broskýň. Ako ostatné skoré odrody neoddeľuje sa dobre od kôstky, ale uľpieva iba zriedkavo.

 

BENEDICTE novinka

Odolná voči kučeravosti listov, pár lístkov čo ju napadne stačí odtrhnúť, bujný vzrast, vysoko úrodná, samoopelivá, zreje koncom augusta až začiatkom septembra, plody sú červené veľké (120 - 140 g), dužina je biela až zelenkavá, šťavnatá, dobre sa oddeľuje od kôstky, ideálna ako stolové ovocie a na spracovanie.

REVITA novinka

Odolná voči kučeravosti listov, pár lístkov čo ju napadne stačí odtrhnúť, bujný vzrast, vysoko úrodná a pravidelná, uvádzaná ako samoopelivá, ale vhodnejšie je mať opeľovača, zreje v strede až koncom augusta, plody sú veľké žlto zelené, zo slnečnej strany tmavo červené, dužina je krémovo biela, šťavnatá, sladká, dobre sa oddeľuje od kôstky, ideálna ako stolové ovocie a na spracovanie.

BURBANK JULY ELBERTA

Žltooranžová prekrytá karmínovočerveným líčkom, stredne veľké až veľké guľové plody, dužina je žltooranžová, šťavnatá, chutná, kôstka je dobre oddelitelná od dužiny, zreje v polovici augusta, vysoko úrodná, vyžaduje teplejšie oblasti

CRESTHAVEN

Žiarivo červené líčko, stredné až veľké plody, dužina je žltá, sladká, aromatická, lahodná, ide dobre od kôstky, zreje začiatkom septembra, úroda je vysoká a pravidelná, je stredne náchylná na kučeravosť listov, je mrazuodolnejšia ako iné druhy.

FAIRHAVEN

Sýtokarmínové líčko, stredne veľké až väčšie plody, dužina je oranžová, tuhá, aromatická, dobre oddelitelná od kôstky, zreje v prvej polovici augusta, vysoko úrodná, je pomerne odolná voči hubovým chorobám, darí sa jej v broskyňových oblastiach

FENIX

Atraktívne tmavočervené plody, dužina je žltooranžová, tuhá nasladlá, šťavnatá, neoddelitelná od kôstky, dozrieva v prvej polovici júla.

FLAMINGO

Jasne červenej farby, stredne veľké, symetrické plody, dužina je žltá, šťavnatá, harmonickej a sladkokyslej chuti, dobre oddelitelná od kôstky, dozrieva v polovici augusta, veľmi dobrá a pravidelná rodivosť, je veľmi odolná proti mrazom, glejotokom netrpí, stredne náchylná na kučeravosť.

LUNA

Šupka je prekrytá červeným líčkom, stredne veľké plody s šťavnatou zelenobielou dužinou aromatickej chuti, zlá odlučiteľnosť od kôstky, dozrieva už začiatkom júla, pravidelne bohato rodí, je nenáročná na stanovište, vhodná i do okrajových oblastí, vhodných na pestovanie broskýň, pretože kvetné púčiky majú vyššiu odolnosť proti neskorým mrazom

RADOSŤ

Krémovožltá na polovici líčka žiarivo červenej farby, veľké plody, dužina je žltá, tuhá, šťavnatá, veľmi dobrej chuti, oddeliteľná od kôstky, dozrieva v polovici augusta, nadpriemerná úrodnosť, je veľmi odolná proti mrazom, glejotokom netrpí, stredne náchylná na kučeravosť.

REDHAVEN

Karmínovočervené líčko, stredne veľké až veľké plody, dužina je žltá, pri kôstke načervenalá, chutná, dobre oddeliteľná od kôstky, dozrieva začiatkom augusta, vysoká a pravidelná úroda, je našou nalplastickejšou odrodou, väčšia odolnosť voči chorobám a zimným mrazom.

SUNHAVEN

Rozmité červené líčko, veľké, vysoko guľové plody, dužina je krémovožltá, jemná,šťavnatá, nasladlá, horšia odlučiteľnosť od kôstky, dozrieva koncom júla, vysoká a pravidelná rodivosť, je málo náročná na stanovište, prirodzene odolná proti mrazom a chorobám.

SYMPHONIE novinka

Veľkoplodá odroda ( priemerná hmotnosť plodu 170-200g ) s pevnou dužinou veľmi dobrej chuti, šupka je prekrytá žiarivo červeným líčkom, kôstka sa dobre oddeluje od dužiny, dozrieva koncom augusta asi 20dní po odrode Redhaven, úrodnosť je vysoká a pravidelná, je dostatočne mrazuodolná v kvete i dreve, vhodná aj do okrajových oblastí vhodných na pestovanie broskýň.

NEKTARINKY

FANTASIA

Stredne veľké plody žltej farby s červeným líčkom, dužina je žltá, šťavnatá, sladká, zreje od polovice do konca augusta, vysoká rodivosť, je samoopelivá.

FLAVORTOP

Veľké plody tmavočervenej farby s zlatožltou dužinou, šťavnatá, sladká, silný vzrast, bohato rodiaca, dozrieva na prelome júla a augusta.

HARCO

Veľké oválne plody prekryté po celej ploche červeným líčkom, dužina je žltá veľmi chutná dobre oddelitelná od kôstky, dozrieva 5 - 7 dni po odrode Redhaven, úroda je pravidelná a bohatá, velmi odolná k jarným a zimným mrazom, vhodná aj do vyšších polôh, ale najkvalitnejšie ovocie je z najlepších polôh pre pestovanie broskýň, využíva sa hlavne ako kvalitné stolové ovocie.

TENA

Stredne veľké plody pokryté z veľkej časti tmavo červeným líčkom, dužina je žltá veľmi šťavnatá čiastočne odlučitelná od kôstky, chuť je aromatická, veľmi dobrá, dozrieva koncom júla, rodivosť je veľká a pravidelná, stredne odolná na mráz a kučeravosť.

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.