Jablone stľpovité

tzv. balleriny, horúca novinka, vhodné do malých záhrad, na balkóny, terasy a pod., veľká väčšina z nich nevyžaduje žiadny rez a ani postreky proti chorobám

Neviete si vybrať zo širokej ponuky? Viete však, že chcete jablone stĺpovité letné, červené a rezistentné, prípadne aby to malo nejaké ďalšie iné vlastnosti? Vieme Vám pomôcť. Klinite si na našu novú stránku , zadajte si v sekcii Upresniť v kategórii požadované vlastnosti odrody o ktorú máte záujem, potvrďte upresnenie a zobrazia sa Vám len výpestky s požadovanými vlastnosťami.

cenník a sortiment

CAMPANILO CINQUE

Najnovšia odroda Campanilo stĺpovitej jablone, Campanilo sú nové odolné a zdravé odrody jabloní, ktoré už viac nie sú náchylné na plesňové ochorenia ako predovšetkým na chrastavistosť a múčnatku. Rast je kompaktný, rovný stĺpovitý bez rozvetvenia, silný a stabilný, kvet je bohato kvitnúci, plody sú cca 8 - 9 cm veľké žlté s červenou farbou, so sladko-kyslou chuťou a arómou, opeľovač - väčšina štandardných odrôd, zber plodov je začiatok až stred októbra, dozrievanie plodov po oberaní - od novembra. skladnosť plodov je od novembra do februára.

RHAPSODIE

Plod - stredne veľký, kúžeľovitý, hladká šupka, zeleno - žltý a až do 50% oranžovo - červený, veľmi šťavnatý, zrelosť - stred septembra, 3 týždne pred Golden Delicious, v normálnom sklade vydrží do decembra, kvitnutie - stredne neskoré, rezistentná voči chrastavitosti, menej citlivá voči múčnatke, stolová odroda.

 

BOLERO

Zelenožlté plody, pevná a šťavnatá dužina, chuť kyslastá pripomínajúca odrodu James Grieve, môžme ich konzumovať od začiatku septembra, na dosiahnutie pravidelných úrod je vhodná prebierka plodov.

 

CAMPANILO PRIMO

Stĺpová jabloň Campanilo Primo má žlto červené stredne veľké plody aromatickej, trochu korenistej chuti, dozrieva v strede augusta, vydrží asi 3 mesiace, vzrast je pravidelne stĺpovitý, opeľuje sa prakticky každou jabloňou, je omnoho menej náchylná na nepravidelné rodenie ako iné odrody, úrody sú bohaté, rezistentné na chcrastavitosť a múčnatku, môžeme ju pestovať v záhradke vo voľnej pôde, ale aj na balkónoch a terasách v nádobach.

 

CAMPANILO SECUNDO

Stĺpová jabloň Campanilo Secundo má červené mramorované stredne veľké plody kyslastej chuti, dozrieva začiatkom septembra, vydrží asi 3 mesiace, vzrast je pravidelne stĺpovitý, opeľuje sa prakticky každou jabloňou, je omnoho menej náchylná na nepravidelné rodenie ako iné odrody, úrody sú bohaté, rezistentné na chrastavitosť a múčnatku, môžeme ju pestovať v záhradke vo voľnej pôde, ale aj na balkónoch a terasách v nádobach.    

 

CAMPANILO TERTIO

Stĺpová jabloň Campanilo Tertio má červené s trochou žltej farby stredne veľké plody aromatickej chuti, dozrieva v strede septembra, vydrží asi 3 mesiace, vzrast je pravidelne stĺpovitý, opeľuje sa prakticky každou jabloňou, je omnoho menej náchylná na nepravidelné rodenie ako iné odrody, úrody sú bohaté, rezistentné na chrastavitosť a múčnatku, môžeme ju pestovať v záhradke vo voľnej pôde, ale aj na balkónoch a terasách v nádobach.    

 

CAMPANILO QUATTRO

Stĺpová jabloň Campanilo Quattro má žlté s trochou rozmytej červenej farby stredne veľké až veľké plody príjemne kyselkavej a korenistej chuti, dozrieva koncom septembra, vydrží asi 4 - 5 mesiacov, vzrast je pravidelne stĺpovitý, opeľuje sa prakticky každou jabloňou, je omnoho menej náchylná na nepravidelné rodenie ako iné odrody, úrody sú bohaté, rezistentné na chrastavitosť a múčnatku, môžeme ju pestovať v záhradke vo voľnej pôde, ale aj na balkónoch a terasách v nádobach.

 

FLAMENCO

Stredne veľké plody červenej farby, dužina je biela, šťavnatá, veľmi chutná, zberáme ju koncom septembra, pri dobrom skladovaní vydrží až do mája, na choroby je stredne odolná.

 

GREENCATS

Odroda stĺpových jabloní Greencats sú čo do tvaru, farby plodu a chuti podobné ako Granny Smith, zelené, veľmi chutné, sladkej korenistej chuti, šťavnaté a pevné. Plody pevne držia na strome, čím sa predlžuje čas zberu. Nie je citlivá  na chrastavitosť, múčnatku a  rakovinu,  na klimatické podmienky  nenáročná.  Vhodná na ekologické pestovanie bez postrekov.  Dozrieva začiatkom septembra.  Odroda je  stredného  vzrastu so skorým tvorením krátkych bočných výhonkov. Dá sa dlho skladovať.

 

CHARLOTTE

 

KORDONA

stredne veľké kúželovité plody žltozelenej farby prekryté červeným líčkom, dužina je stredne pevná, navinulo sladká, vyžaduje polopriepustné pôdy s dostatkom živín, múčnatkou netrpí a na chrastavitosť je rezistentná, je to zimná odroda, zberáme začiatkom októbra, dozrieva v decembri až januári, pri dobrom skladovaní vydrží do marca

 

MAYPOLE

 

PIDI

veľké široko kúželovité plody žltozelenej farby prekrytá z väčšej časti červenou, dužina je stredne pevná, navinulo sladká, vyžaduje polopriepustné pôdy s dostatkom živín, múčnatkou netrpí a na chrastavitosť je rezistentná, je to jesenná odroda, zberáme koncom augusta, dozrieva v októbri, pri dobrom skladovaní vydrží do decembra

 

MOONLIGHT

veľké plody zelenej farby, veľmi dobrej chuti, rezistentná voči múčnatke a chrastavitosti, plody obsahujú antioxidanty, následkom ktorých je dužina neskoro na jeseň červená a má priaznivé účinky na ľudský organizmus,

 

POLKA

stredne veľké červenožlté plody, zelenkastá dužina, stredne tuhá, šťavnatá, jesenná odroda, zberáme koncom septembra, pri dobrom skladovaní vydrží do konca februára, vhodná do všetkých polôh, zvýšená odolnosť na choroby

 

REDCATS

Odroda stĺpových jabloní Redcats sú čo do tvaru, farby plodu a chuti podobné ako Gala, červené, veľmi chutné, sladké s výraznou kyselinkou a pevné. Plody pevne držia na strome, čím sa predlžuje čas zberu. Nie je citlivá na chrastavitosť, múčnatku a rakovinu, na klimatické podmienky nenáročná. Vhodná na ekologické pestovanie bez postrekov. Dozrieva začiatkom septembra. Odroda je slabého vzrastu. Dá sa dlho skladovať.

 

RED LANE

veľké plody bordovo červenej farby, veľmi dobrej chuti, kvety sú krásne dekoratívne ružovo červenej farby, rezistentná voči múčnatke a chrastavitosti, plody obsahujú antioxidanty, následkom ktorých je dužina neskoro na jeseň červená a má priaznivé účinky na ľudský organizmus,

 

 

RED SPRING

Vznikla krížením odrôd Elise x ( Vanda x Bolero ), je podobná červená ako Rondo, ale je chutnejšia, vyrovnanejšia, nepadá, lepšie skladovateľná a nemá striedavú rodivosť.

 

RONDO

stredne veľké až veľké plody zelenožltej farby prekrytá z 1/3 svetločervenou, dužina je nažltlá, pevná, šťavnatá, navinulo sladká veľmi dobrej chuti, vyžaduje polopriepustné pôdy s dostatkom živín, múčnatkou netrpí a na chrastavitosť je rezistentná, zberáme ju koncom septembra, konzumne dozrieva krátko po zbere, pri dobrom skladovaní vydrží do februára, úrodnosť je vysoká, na dosiahnutie pravidelných úrod je vhodná prebierka plodov,

 

SONET

stredne veľké až veľké plody žltozelenej farby prekryté červeným líčkom, dužina je nažltlá, šťavnatá, aromatická, sladko navinulá, vyžaduje polopriepustné pôdy s dostatkom živín, múčnatkou netrpí a na chrastavitosť je rezistentná, vhodná je do všetkých oblastí

 

STARCATS

Odroda stĺpových jabloní Starcats sú čo do tvaru, farby plodu a chuti podobné ako Elstar, jasno červené, veľmi chutné a pevné. Plody pevne držia na strome, čím sa predlžuje čas zberu. Nie je citlivá na chrastavitosť, múčnatku a rakovinu, na klimatické podmienky nenáročná. Vhodná na ekologické pestovanie bez postrekov. Dozrieva na prelome augusta a septembra. Odroda je stredného vzrastu, skoro tvorí krátke bočné výhonky.

 

SUNLIGHT

veľké plody žltej farby prekryté červeným líčkom, veľmi dobrej chuti, rezistentná voči múčnatke a chrastavitosti, plody obsahujú antioxidanty, následkom ktorých je dužina neskoro na jeseň červená a má priaznivé účinky na ľudský organizmus,    

 

WALTZ

tmavočervené plody podobné Red Delicious, dužina je šťavnatá sladkej chuti, zberáme koncom septembra, pri dobrom skladovaní vydrží do konca januára, na dosiahnutie pravidelných úrod je vhodná prebierka plodov

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.