Jablone široký výber rezistentných odrôd

Jablone patria k nášmu výkvetu medzi jadrovinami. Ponúkame na predaj hlavne veľký výber druhov jabloní tzv. rezistenty, ktoré si vyžadujú malú, alebo žiadnu starostlivosť, čo sa týka postrekov. Predávamé odrody od overených dodávateľov.

NOVÉ OVOCNÉ DRUHY: Tento rok uvádzame tzv. Rodinné stromy, kde na jednom rastie viac druhov a odrôd. Viac sa dozviete TU.

NOVÁ STRÁNKA - lepšie triedenie, ľahší výber, jednoduché objednávanie.

Neviete si vybrať zo širokej ponuky? Viete však, že chcete jablko letné, červené, sladké a rezistentné, prípadne aby to malo nejaké ďalšie iné vlastnosti? Vieme Vám pomôcť. Klinite si na našu novú stránku, zadajte si v sekcii Upresniť v kategórii požadované vlastnosti odrody o ktorú máte záujem, potvrďte upresnenie a zobrazia sa Vám len výpestky s požadovanými vlastnosťami.

cenník a sortiment

GALAWAL nové jeseň 2017.

Najlepšie vyfarbená selekcia jablone Gala.

GALA BROOKFIELD nové jeseň 2017.

Mutácia Gala plne vyfarbená až do tmavo červenej.

JONAGOLD NOVAJO nové jeseň 2017.

Plno vyfarbená selekcia odrody Jonagold.

WEIROUGE nové jeseň 2017.

Jablko s červenou atraktívnou dužinou dozrieva na jeseň so zvýšeným obsahom antioxidantov. 

GALIWA novinka jeseň 2015.

Novinka zo Švajčiarska odroda Galiwa je ideálnou jabloňou pre domáce bio záhrady. Žltkavá dužina týchto lesklých červených jabĺk je vyslovene sladká (sladšia ako populárna odroda Gala), chrumkavá a veľmi šťavnatá. Je vysoko rezistentná voči chrastavitosti a múčnatke. Vzrast je stredne silný, kompaktný. Konzumne dozrieva v septembri, dlho vydrží dozreté na strome, pri dobrých skladovacích podmienkach vydrží do apríla. Do rodivosti sa dostáva skoro, úrody sú vysoké. Vhodná prebierka plodov, aby sme sa vyhli striedavej rodivosti.

GALMAC novinka jeseň 2015.

Nová odroda Galmac vyniká skorou rodivosťou už koncom júla a zo skorých odrôd patrí medzi najsladšie. Cieľom pri krížení bolo dosiahnúť skorú rodivosť a sladšiu chuť ako odrody čo zrejú v tom istom čase. Dôležitý je skorý zber. Vzrast je silný, vhodný je slabšie rastúci podpník. Dozreté stredne veľké plody sú jasnej červenej farby, dužina je chrumkavá, šťavnatá, pevná. Chuť je nadpriemerne harmonická a osviežujúca. Do rodivosti sa dostáva skoro, prináša vysoké úrody. Proti múčnatke vysoko odolná, voči chrastavitosti je stredne odolná. Vhodné sú teplejšie polohy s úrodnou, priepustnou pôdou.

PIROS

letná jabloň pirosJablon Piros vďaka viacerym prednostiam patrí medzi špičkové odrody letného sortimentu jabloní. Vynikajúca chuť, pre letné odrody jabloní nezvyčajná dlhá skladovateľnosť a veľké vyrovnané plody s lesklou šupkou. Piros je proti múčnatke a zimným mrazom  veľmi odolná. Strom rastie slabo, úrody sú vysoké a pravidelné. Zreje na prelome júla a augusta. Chuť je vyrovnaná sladkokyslá.

ENTERPRISE novinka jeseň 2014.

Jabloň Enterprise je jedna z najnovšie vyšľachtených odrôd pôvodom z USA. Plody sú z 80-100% červenej farby, veľmi atraktívne. Dužina je krémovej farby, pevná a šťavnatá, príjemne kyselkavá pri zbere a mierne kyselkavá po skladovaní. Pevná šupka nám umožňuje dlhodobé skladovanie. Rezistentná odroda voči spále a voči mrazom, len veľmi málo náchylná na múčnatku.

REANDA novinka jeseň 2014.

Jabloň Reanda je trojnásobne rezistentná odroda voči chrastavitosti, múčnatke a spále a veľmi odolná voči mrazom v kvete, preto je veľmi vhodná aj do chladnejších oblasti. Plody sú veľké s karmínovo červenou krycou farbou na žltom základe s miernymi pásikmi. Dužina je šťavnatá, príjemne aromatická s vyváženým pomerom cukru a kyselín. Je to veľmi perspektívna jesenná odroda pre ekologické sady. Nevykazuje striedavú rodivosť. Úrodnosť je pravidelná, vysoká. Zberáme ju od stredu septembra do konca, pri skladovaní vydrží od októbra do januára. Vzrast je slabý.

REGLINDIS novinka jeseň 2014.

Jabloň Reglindis je skorá jesenná odroda so zberom začiatkom septembra a vydrží do konca októbra. Má vysokú rezistenciu voči chrastavitosti a toleranciu voči múčnatke a spále. Úrodnosť je pravidelná a vysoká. Základná farba šupky je zeleno žltá, ale je z veľkej časti prekrytá červenou farbou. Plody sú stredne veľké, s jemnou šťavnatou dužinou so sladko kyslou chuťou, má vyvážený pomer cukrov a kyselín. Vzrast je slabý až stredný, vhodný tiež pre štíhle vretená.

REWENA  novinka jeseň 2014.

Jabloň Rewena je päť násobne rezistentná odroda voči chrastavitosti, múčnatke, spále, baktériovej spále a relatívne aj voči mrazu v kvete, čo nám umožňuje ju pestovať aj v chladnejších oblastiach. Dá sa pestovať bez použitia chemických prípravkov. Silno karmínovo červené jablko má aromatickú sladko kyslú chuť, dužina je šťavnatá, stredne pevná. Je to skorá zimná odroda, skladovateľnosť do februára. Vzrast je slabý až stredný, rodí na dlhom dreve. Do rodivosti sa dostáva skoro a rodivosť je pravidelná.

SANTANA aj pre alergikov, novinka jeseň 2014.

TESER novinka jeseň 2014.

Jabloň Teser je jesenné jablko zrelé od polovice septembra a pri dobrom skladovaní vydrží až do Vianoc. Plody sú stredne veľké, žlté z polovice prekryté červenou farbou. Dužina je pevná, šťavnatá, chrumkavá s dobou arómou. Strom rastie stredne silno a prináša skoré a vysoké úrody. Pre svoju rezistenciu na chrastavitosť a tolerantnosť na múčnatku patrí medzi perspektívne odrody pre ekologické sadovníctvo bez chemických postrekov.

Novinka jeseň 2013 JUNO

jablon Juno veľmi skorá odroda rezistentná

Jabloň Juno je veľmi skorá, nenáročná odroda rezistentná na chrastavitoosť a vysoko odolná voči múčnatke. Má stredne veľké až veľké plody plocho guľovité, karmínovo červenej farby, dužina je biela, jemná, šťavnatá, stredne pevná veľmi dobrej harmonickej chuti. Zreje uz koncom júla, je málo náchylná na otlačenie, určená pre konzum hneď po zbere, pri chladnejšom skladovaní vydrží do konca augusta. Rodivosť je skorá, stredne vysoká a pravidelná. Vzrast je stredný až silný, rodí prevažne na dlhších výhonoch. Pestovateľsky aj voľbou polohy je nenáročná, najvhodnejšie podpníky sú M9 a M26.

 

Novinka jeseň 2013 ALLEGRO

Letná jabloň Allegro je rezistentná odroda, múčnatkou netrpí. Vysoká kvalita plodov veľmi dobrej sladšej chuti bez väčších nárokov na polohu a stanovište. Plody sú stredne veľké, kúžeľovité s jasnou červenou farbou, dužina je pevná, veľmi šťavnatá. Zreje začiatkom augusta, zberáme podľa dozrievania v dvoch až troch termínoch, pri dobrom skladovaní vydrží až do polovice septembra. Pri skladovaní je dužina stredne pevná. Rodí skoro, stredne vysoko a pravidelne. Vzrast je stredne silný, dobre obrastá plodonosným drevom. Najvhodnejším podpníkom je M9.

 

Novinka jeseň 2013 HELIODOR

jabloň zimná Heliodor

Zimná jabloň Heliodor je odroda rezistentná na chrastavitosť. Vznikla v Ústave experimentálnej botaniky v Střížoviciach krížením odrôd Golden Delicious x Topaz. Vyniká perfektným vzhľadom plodov, podľa čoho aj dostala názov žltého drahokamu.. Stredné plody, guľovito kúžeľovité, svietivo žlté, hladká šupka, mierne mastná, lesklá, bez hrdzavosti, nažltlá dužina, dosť pevná, krehká, veľmi šťavnatá, sladko navinulá, príjemne aromatická. Strom je stredno až silno vzrastný, stredne neskoro kvitnúci, rozložitá koruna, stredne hustá, priemerne náročná na rez, má dlhú vegetačnú dobu a neskoro sa odlisťuje. Podpníky sú vhodné slabého až stredného vzrastu typu M9, M26 a MM106 v závislosti na stanovišti a spôsobu pestovania. Rodivosť je stredne skorá, stredne vysoká, pravidelná. Zreje začiatkom októbra približne s Golden Delicious, konzumne dozrieva asi 14 dní po zbere, vydrží do marca až apríla. Na chrastavitosť je rezistentná, na múčnatku málo náchylná. Je vhodná pre ekologické pestovanie. 

 

Novinka jeseň 2013 DELBARESTIVALE

Letná jabloň Delbarestivale má vynikajúcu chuť, skôr sladkú a mierne kyselkavú. Môžeme ich zberať od polovice augusta a pri dobrom skladovaní vydržia až do novembra. Plody sú veľké, žlto zelené s lesklým červeným líčkom. Vzrast stromu je stredný, rodivosť je veľmi skorá s bohatou úrodou, vhodná je niekoľko násobná prebierka plodov. Odroda je odolná voči mrazu, na chrastavitosť a múčnatku je stredne odolná.

Novinka jeseň 2013 RETINA

Neskorá letná odroda Retina zrejúca začiatkom septembra má tmavo červené veľké plody výbornej chuti. Vyznačuje sa viac násobnou rezistenciou voči chrastavitosti a roztočom, ale aj veľmi slabou, prakticky zanedbateľnou náchylnosťou na múčnatku, spálu a mrazu v kvete. Preto môžeme túto kvalitatívne vysoko hodnotenú odrodu pestovať aj v ekologických sadoch bez použitia chemických postrekov. Vzrast je silný, rodivosť je na úrovni Golden Delicious a Prima, to znamená veľmi vysoká, o niečo nižšia ako Remo. Dužina je šťavnatá, aromatická, sladko kyslá.

 

Novinka jeseň 2013 BAYA MARISA

Jablká Baya Marisa majú stredne veľké jablká s červenou dužinou s veľmi dobrými chuťovými vlastnosťami. Je to prvá jabloň s červenou dužinou, ktorá má veľlmi dobrú sladkú chuť. Zreje koncom septembra až polovice októbra, skladovateľná do novembra, v dobrých podmienkach až do januára. Vzrast stromu je zo začiatku silný, potom slabne, podpník volíme podľa kvality pôdy a spôsobu pestovania. Vykazuje vysokú odolnosť voči chrastavitosti. Kvety majú aj okrasný charakter, sú krásne lesklo červeno zafarbené.

novinka jeseň 2013 PIFLORA

Skorá zimná odroda jablone Piflora má veľké plody tmavo červenej farby. Vzrast je stredne silný, úrodnosť je skorá a vysoká. Zberáme ju koncom septembra, konzumná zrelosť je od konca októbra do januára, februára.

novinka jeseň 2013 REMO

jesenná jabloň RemoNovo vyšlachtená odroda jablone Remo je prvá päť násobne rezistentná odroda z nemeckého šľachtenia: rezistentná voči chrastavitosti, múčnatka, spále, zimnému mrazu ako aj voči mrazu v kvete. Preto ju môžeme sadiť do ekologických sadov bez použitia chemických postrekov. Zreje začiatkom septembra, vďaka vysokému obsahu kyselín ju môžeme opimálne spracovať až do októbra. Vďaka svojej vysokej kvalite je vhodná na intenzívne pestovanie. Počas slnečných rokov a v južnejších polohách ( polohy vhodné pre vinič) vytvára Remo plody najvyššej kvality. Pre svoj vysoký obsah kyselín je veľmi vhodná aj na pálenie.

 

Novinka jeseň 2013 REGIA

Nová skorá zimná jabloň Regia má rezistenciu voči chrastavitosti, červenej spále a baktériovej spále. Je vhodná pre ekologické pestovanie bez chemických postrekov. Regia má stredne veľké až veľké červené plody s šťavnatou sladkou dužinou, s ľahkým obsahom kyselín. Vzrast stromu je slabý až stredne silný a prináša skoré a pravidelné úrody. Zreje koncom septembra až začiatkom októbra, pri dobrom skladovaní vydrží až do júna.

novinka jeseň 2013 RESI

Jesenná jabloň Resi je rezistentná voči chrastavitosti a len veľmi málo náchylná na múčnatku a spálu, preto je vhodná aj do ekologických sadov. Má len stredne veľké lesklo červené plody, ale zase má vynikajúcu korenistú sladkú chuť s primeraným obsahom kyselín. Zberáme koncom septembra, vydrží do januára až februára. Strom je slabo vzrastný, kvitne stredne skoro až stredne neskoro. Do rodivosti nastupuje skoro, je vysoká a pravidelná. Je veľmi dobrým opeľovačom pre iné odrody.

novinka jeseň 2013 ADMIRÁL

jabloň zimná AdmirálZimná odroda jablone Admirál je rezistentná voči chrastavitosti a odolná voči múčnatke, vhodná do ekologických sadov. Plody sú stredne veľké až veľké s krycou farbou tmavo červenou (70-80% plochy), šupka hladká. Dužina je pevná, šťavnatá, sladko kyslá vynikajúcej chuti. Vzrast je veľmi silný, vyžaduje slabší podpník, úrodnosť je stredná, pravidelná, kvitne stredne neskoro. Zreje začiatkom októbra, pri dobrých skladovacích podmienkach vydrží do konca mája.

 

novinka jeseň 2013 KARNEVAL

skorá zimná jabloň KarnevalJabloň Karneval je skorá zimná odroda zrejúca začiatkom októbra, pri dobrom skladovaní vydrží do februára. Má plody sfarbené do červena so žltými pásikmi. Dužina je jemne šťavnatá a má vynikajúcu lahodnú chuť, jemne kyselkavá, aromatická. Stredne silný vzrast s dobrým rozvetvením, bohato nasadzuje kvetné puky, ktoré rozkvitajú stredne neskoro. Úrodnosť je vysoká a pravidelná, nemá sklon k striedavej rodivosti.

 

novinka jeseň 2013 MERKÚR

jabloň zimná MerkurJabloň Merkúr je neskorá zimná odroda . Plody sú stredne veľké, červenej farby (60-90% plochy). Majú šťavnatú oranžovo žltú dužinu a sladkú aromatickú chuť. Vzrast je slabší, rozložitý, kvitne stredne neskoro. Zreje začiatkom októbra, pri dobrých skladovacích podmienkach vydrží do marca. Nástup do rodivosti je skorý, úrodnosť je stredná. Je rezistentná voči chrastavitosti, múčnatkou trpí veľmi málo, vhodná do ekologických sadov.

 

novinka jeseň 2013 SHALIMAR

jabloň zimná ShalimarZimná odroda jablone Shalimar je rezistentná voči chrastavitosti a odolná voči múčnatke, vhodná do ekologických sadov. Plod je stredne veľký s hladnou šupkou zeleno žltej farby prekrytou z 70-80% oranžovo červeným žíhaním. Dužina je pevná a šťavnatá s vysokým obsahom cukrov a kyselín veľmi dobrej sladko kyslej aromatickej chuti. Vzrast je stredne silný rozložitý, dobre sa rozvetvuje a obrastá rodivým drevom. Kvitnutie je stredne neskoré, zreje neskoro až koncom októbra, konzumne dozrieva v januári, pri dobrých skladovacích podmienkach vydrží do apríla. Má skorý nástup do rodivosti, ktorá je vysoká a pravidelná. Pri pestovaní v teplejších oblastiach má v plodoch vyšší obsah cukru.

 

novinka jeseň 2013 BIOGOLDEN

Zimná odroda jablone Biogolden je rezistentná na chrastavitosť a na múčnatku je náchylná veľmi málo. Plody sú stredne veľké, základná farba šupky je zeleno žltá, zo slnečnej strany s červeným nádychom. Dužina je krehká, stredne šťavnatá sladkej a aromatickej veľmi dobrej chuti. Vzrast je stredne silný. Zberáme ju asi v polovici októbra, konzumne dozrieva v decembri.

novinka jeseň 2013 PILOT

Zimná jabloň Pilot je veľmi málo náchylná na chrastavitosť, múčnatku a spálu, plody sú pri mechanickom zbere, transporte a skladovaní veľmi odolné. Úrodnosť je skorá a vysoká. Pevné, lesklé oranžovo červené stredne veľké plody sa dajú v dobrých skladovacích priestoroch bez problémov skladovať do mája, júna. Svoju špecifickú, silnú arómu vytvárajú až od februára a až do mája veľmi dobrú sladko kyslú chuť. Vzrast je slabý až stredne silný, vhodné pre nižšie tvary.

novinka jeseň 2013 REBELLA

Zimná odroda Rebella je viacnásobne rezistentná odroda na chrastavitosť, múčnatku, červenej spále, baktériovej spále, roztočom, mrazom v dreve aj v kvete. Plody sú veľké červené na žltom podklade s jemnou dužinou sladko kyslej príjemnej aromatickej chuti. Vzrast je stredne silný s dobrým rozvetvením a prináša skoré, veľmi vysoké a pravidelné úrody. Zberáme v septembri, pri dobrom skladovaní vydrží do januára.

novinka jeseň 2013 RED CAP

novinka jeseň 2013 RED DEVIL

novinka jeseň 2013 RED JONAPRINCE

novinka jeseň 2013 RED ELSTAR

GOLDROSIO GOLDEN 1400 KE

Mutácia z jablone Golden Delicious. Rast je silný až stredne silný, kvitne stredne neskoro, plody jabĺk sú zeleno-žlté a pri dozreti žlto-červené, stredné až veľké, sladko-kyslá šťavnatá chuť s arómou, zber a skladnosť ako jablone Golden Delicious. Táto jadrovina je vhodná aj do vyšších polôh.

RUBINFUJI

Mutácia z jablone Fuji, silno rastúca, kvet - diploidný, stredne neskorý, podobný ako Golden Delicious, plody jabĺk sú guľaté, stredné až veľké, rubínovo červené, plod sa začervená nielen na slnečnej strane ale aj v tienistej strane stromu, chuť je veľmi sladká a šťavnatá, zber je koncom októbra až do začiatku novembra. Dozrievanie plodov po obratí je od novembra do konca júna a skladnosť výborná, 7 - 8 mesiacov v chladnom priestore, pivniciach.

AMETYST

jabloň letná AmetystLetná odroda jablone atraktívneho vzhľadu z českého šľachtenia. Výhony dobre obrastajú plodonosným drevom, strom vytvára riedke vzdušné koruny nenáročné na rez. Do plodnosti vstupuje veľmi skoro, rodí stredne a pravidelne. Pred zberom neopadáva, v dobrom stave vydrží asi mesiac. Plody jabĺk sú stredne veľké a aj bez prebierky plodov vyrovnané, purpurovo červenej farby. Dužina je krehká, veľmi šťavnatá, rozplývavá, príjemne aromatická. Odroda Ametyst je rezistentná na chrastavitosť a málo náchylná na múčnatku.

 
 
 

ANGOLD

 
jabloň zimná AngoldŽlté s výrazným červeným líčkom, veľké, guľovitokuželovité plody, veľká úrodnosť, odolná proti chrastavitosti, dužina je veľmi krehká, šťavnatá, sladkokyslá, dozrieva v polovici septembra, skladovateľnosť do konca februára.
 
 
 
 
 
 

BOHEMIA

zimná jabloň BohemiaČervené extra vyfarbené plody, málo náchylná na choroby, vhodná do stredných poloh, mimoriadnej chuti, dozrieva v prvej polovici októbra, skladovateľnosť do polovice marca, darí sa jej v dobrých jabloňových polohách.

 cenník
 

bohemia_gold
 

BOHEMIA GOLD

patrí medzi najnovsie odrody, vznikla ako žltá mutácia odrody Bohemia, vynikajúca chuť, na degustáciach jabĺk sa objavuje vždy na prvých miestach, chrastavitosťou trpí veľmi málo, aj to len v rokoch silného tlaku choroby, zberáme ju asi v polovici septembra, vydrží pri dobrom uskladnení asi do polovice marca, výhodou je, že ju môžeme konzumovať krátko po zbere, ošetrovaniea rez je podobné ako u Rubínu

braeburn

BRAEBURN

červené, veľké mierne pretiahnuté plody, úrodná, stredne náchylná na choroby, dužina je nažltlej farby, šťavnatá a veľmi pevná, zberá sa v prvej polovici októbra, v období zberu sa plody nedajú konzumovať,konzumne dozrieva v januári až februári,skladovateľnosť do mája až júna.vhodná do teplých a stredne vysokýchjabloniarských oblastí 

dalila

DALILA

zelenožlté s červeným líčkom, stredne veľké až veľké plody, veľmi veľká úrodnosť, málo náchylná na choroby, dozrieva v strede až koncom septembra, skladovateľnosť do konca februára, vhodná do všetkých jabloňových oblastí, v chladnejších polohách sa znižuje podiel plodov výberovej akostidelor

DELOR

stredne veľké až veľké, svetložlté s červeným líčkom, dužina je krémovobiela, stredne pevná, šťavnatá, príjemne sladkokyslá, rodivosť je priemerná, vo vyšších oblastiach stredne vysoká, zreje koncom augusta, vydrží do konca roka, pri priemernej ochrane čiastočne trpí chrastavitosťou, vyššiu odolnosť má proti múčnatke, dá sa pestovať aj vo vyšších poloháchdenar

DENÁR

stredne veľký až veľký zelenožltý až žltý plod, šupka je stredne hrubá, hladká, dužina je stredne pevná, žltkastá, šťavnatá, mierne sladká, veľmi vysoké a pravidelné úrody, zreje začiatkom septembra, konzumne dozrieva v októbri, skladovať sa dá do konca decembra, je vhodná do stredných a vyšších polôh, na chrastavitosť je stredne odolná, na múčnatku netrpí vôbec, na dosiahnutie kvalitných plodov je vhodné spraviť prebierku plodov 

DESERT

jesenná až skorá zimná odroda, zberáme ju v septembri, konzumne dozrieva hneď po zbere, podľa skladovania vydrží do decembra, plod je kúželový, sladkej aromatickej chuti, odroda je značne odolná proti chrastavitosti a múčnatke, rodivosť je skorá, pravidelná, veľmi dobrá, vzrast je stredný až silnejší, preto ju pestujeme na slabých až stredných podpníkoch, menšou nevýhodou je stredná odolnosť k otlačeniu, vyžaduje opatrnejší zber

cenník

discovery
 

DISCOVERY

červené, stredne veľké plody, pravidelné úrody, málo náchylná na choroby, dužina je biela, krehká, šťavnatá aromatická veľmi dobrá, dozrieva v polovici augusta, skladovateľnosť 3 týždne, má stredné nároky na podnebie a klimatické podmienky
 

early-goldEARLY GOLD

Jedna z najkvalitnejších letných odrôd. Plody dozrievajú koncom júna,
približne v termíne odrody Priesvitné letné. Od tej sa však Early Gold odlišuje značne väčšími plodmi, pripomínajúcimi tvarom i veľkosťou odrodu Golden Delicious. Chuť je veľmi príjemná, osviežujúca.
ELSTAR

 

stredne veľký s intenzívnym červeným líčkom, dužina je šťavnatá s príjemnou vôňou, rodivosť je stredná až väčšia, nie celkom pravidelná, zreje koncom septembra, vydrží do polovice januára, vyžaduje dobré pôdy a teplé chránené polohy, je citlivá na mrazy

florina

FLORINA

zelenožlté z 2/3 pokryté fialovo až karmínovočerveným líčkom, stredne veľké plody, vysoká úrodnosť, spoľahlivo rezistentná proti chrastavitosti, dužina je krémovožltá, pevná, stredne zrnitá, šťavnatá, sladká, zberá sa začiatkom októbra, skladovateľnosť do konca marca, vyžaduje chránené teplejšie oblasti, inak plody drobnejú

fuji

FUJI

 

zelenožlté s bledočerveným líčkom, stredne veľké plody, pravidelné a vysoké úrody, pri priemernej ochrane má dobrý zdravotný stav, dužina je nažltlá, veľmi pevná, šťavnatá, sladká, vynikajúcej chuti, zberá sa začiatkom októbra, konzumne dozrieva v januári, skladovateľnosť do konca mája, vhodná aj do stredných oblastí

gala

GALA

červené, stredne veľké plody, nadpriemerne úrodná, na choroby stredne náchylná, dužina je silná, žltá, šťavnatá, chutná,dozrieva v druhej polovici septembra, skladovateľnosť do konca februára


gloster
 

GLOSTER

karmínovočervené, veľké vysoko kúželovité plody, vysoké a pravidelné úrody, náchylná na chrastavitosť, dužina je žltozelená, šťavnatá, sladká, dobrá, zberá sa v druhej polovici októbra, konzumne dozrieva v decembri, skladovateľnosť do konca marca, hodí sa len do dobrých ovocinárskych polôh
cenník

golden_del
 

GOLDEN DELICIOUS

zlatožlté, stredne veľké plody, vysoká a pri dobrej starostlivosti pravidelne úrodná, stredne náchylná na choroby, dužina je nažltlá, šťavnatá, sladká, výborná, zberá sa v druhej polovici októbra, skladovateľnosť do februára, vyžaduje úrodné pody a teplejšie oblasti

goldstar

GOLDSTAR

zelenožlté až žlté stredne veľké až veľké plody, mäkšia až stredne pevná dužina sladkastej príjemne aromatickej chuti, úrodnosť je pravidelná a vysoká, nevyžaduje chemickú ochranu proti chrastavitosti a múčnatke, je vhodná do teplých a stredných polôh, vhodná na dlhodobé skladovaniegranny_smith

GRANNY SMITH

stredne veľké až veľké plody zelenej farby, šupka je tenká a hladká, dužina je zelenkastá, pevná, šťavnatá, kyslosladká, vzhľadom na dlhú vegetačnú dobu (180 - 200 dní), sa odporúča pestovať len v najteplejších lokalitách, vhodná je doplnková závlaha a prebierka plodov, zberová zrelosť je až v strede alebo koncom októbra, konzumne dozrieva v januári, vydrží až do apríla.

HANA

Je to letná odroda, stredne až veľké plody, zelenožlté s výrazným červeným líčkom, hladká šupka, zelenobiela dužina, veľmi šťavnatá, navinulá, aromatická,  hneď sa konzumuje.

 

idared

IDARED

 

tmavočervené, veľké plody, vysoké úrody, náchylná na choroby, dužina je biela, jemná, šťavnatá, sladká, dobrá, zberá sa v druhej polovici októbra, konzumne dozrieva v decembri,skladovatelná do apríla, najvhodnejšie sú stredné a vyššie polohy
cenník

james_grieve_red
 

JAMES GRIEVE RED

červené, veľké plody, vysoké a pravidelné úrody, málo náchylná na choroby, dužina je žltobiela, krehká, veľmi šťavnatá, sladká, veľmi dobrá, dozrieva koncom augusta, skladovatelná do polovice októbra, má stredné nároky na podnebie a klimatické podmienky

 

jantar

JANTÁR

 

stredne veľký až veľký plod červenej farby, šupka je stredne hrubá a mastná, dužina je krémova, šťavnatá, jemná, kyslasto sladkej chuti, stabilné nadpriemerné úrody, je vhodná do všetkých oblastí vhodných na pestovanie jabloní, aj vyšších, zberá sa začiatkom októbra, konzumne vydrží až do apríla, proti chorobám vyžaduje bežnú chemickú ochranu, na dosiahnutie kvalitných plodov je vhodná letná prebierka plodov


jolana
 

JOLANA

červené, stredne veľké plody, vysoká rodivosť, rezistentná odroda, dužina je šťavnatá s vyšším obsahom kyselín, dozrieva koncom septembra, skladovatelná do polovice apríla
cenník


jonagold
 

JONAGOLD

zelenožlté s oranžovočerveným líčkom veľké až veľmi veľké plody, veľká úrodnosť, málo náchylná na choroby, dužina je žltá, šťavnatá, vynikajúcej chuti, zberá sa začiatkom októbra, konzumne dozrieva v novembri, skladovatelná do konca apríla, je vhodná do stredne teplých oblastí


 

JONAGOLD v. WILMUTHA
červená variácia Jonagoldu, tie isté vlastnosti ako Jonagold


jonalord
 

JONALORD

stredne veľké až veľké plody tmavooranžovej až atraktívnej červenej farby, šupka je pevná a hladká, dužina je krémovobiela, pevná, šťavnatá, kyslastej chuti, úrody sú veľmi vysoké, proti chrastavitosti má vyššiu odolnosť, proti múčnatke nižšiu, zberová zrelosť je koncom septembra, konzumne dozrieva v januári, vydrží do marca až apríla, vhodná je do stredných a vyšších oblasti, má dobrú odolnosť voči mrazu v kvete i dreve, vhodná je doplnková závlaha najmä v stredných poloháchjonagored
JONAGORED

celočervená rezistentná mutácia Jonagoldu, ostatné vlastnosti ako Jonagold

cenník


julia


JÚLIA

červené, stredne veľké plody, úrodnosť stredná, tolerantná voči chorobám, dužina je krémovožltá, šťavnatá, veľmi dobrej aromatickej chuti, dozrieva v druhej polovici júla, skladovanie do polovice augusta, vhodná do všetkých polôh, kde sa pestujú jablone 

karmina

KARMINA

červené stredne veľké plody, nadpriemernej rodivosti, rezistentná proti chrastavitosti, dužina je biela, krehká, veľmi šťavnatá, aromatická, zberá sa v druhej polovici septembra, vydrží do konca februára


lipno

LIPNO

Skoro zimná nenáročná česká odroda.

Výhony veľmi dobre odbrastajú plodonosným drevom, odroda je nenáročná na rez. Do plodnosti vstupuje stredne skoro, rodí stredne bohato a pravidelne. Plody sú veľké, vyrovnané,  panašovane prekryté krycou karmínovou farbou. Dužina je krémová, veľmi šťavnatá, rozplývavá, veľmi dobrej harmonickej chuti. Skladovanie do marca. Odroda je rezistentná voči chrastavitosti a málo citlivá na múčnatku.
cenník
lotos
LOTOS
Patrí medzi kvalitné zimné odrody s dobrým skladovaním.
Vyznačuje sa atraktívnou žiarivo červenou farbou plodov
a niektorí fajnšmekri ju označujú ako chuťovku medzi jablkami.
Je rezistentná proti chrastavitosti.
 

lunaLUNA
Perspektívna tržná odroda typu Golden Delicious.
Strom vzrastom pripomína odrodu Golden Delicious, je dobrým opeľovačom. Do rodivosti vstupuje skoro, plodí bohato a pravidelne. Plody majú na rozdiel od odrody Golden Delicious menší pomer výšky a šírky, sú guľaté, bez hrdzavitosti. Základná farba je niekedy prekrytá slabým oranžovým líčkom. Dužina je úevná, veľmi šťavnatá, rozplývavá, výrazne aromatická, veľmi dobrej až výbornej chuti. Skladuje sa do apríla, po celú dobu si udržuje dobrú chuť dužiny a pevnosť, nemá sklon k vädnutiu. Odroda je rezistentná voči chrastavitosti a málo náchylná na múčnatku. Nároky na polohu, pôdu a spôsob pestovania má podobné ako u odrody Golden Delicious, ale bez potreby chemickej ochrany proti chrastavitosti. Vhodná je najmä do teplejších a stredných polôh.
melodie 

MELODIE

červené stredne veľké až veľké plody, veľkej a pravidelnej rodivosti, rezistentná voči chorobám, dužina je krémová, stredne pevná, šťavnatá, stredne až viac kyslá, dozrieva v prvej polovici septembra, pri dobrej skladovateľnosti vydrží až do marca, je vhodná do stredných a vyšších oblast.

melrose


MELROSE

tmavočervené veľké plody, strednej rodivosti, stredne až málo náchylná na choroby, dužina je nažltlá, šťavnatá, nasladlá, aromatická, veľmi dobrá, zberá sa v polovici októbra, konzumne dozrieva po vianociach, vydrží do mája, darí sa jej v dobrých jabloňových oblastiach

mio
 

MIO

neskorá letná, stredne veľký plod jemne červenej farby, šupka hladká, mastná, dužina šťavnatá a pevná sladkastej chuti, náročná na tvarovanie a rez, nutná prebierka plodov, zberáme v strede augusta, vydrží do októbra, proti chrastavitosti a múčnatke je dosť odolná, doplnková závlaha je vhodná, hodí sa do nižších a stredných polôh
mutsu
MUTSU

zelenožlté veľké až veľmi veľké plody, dužina je hrubšia, žltkastá, so sladko kyselastou chuťou, nadpriemernej rodivosti, stredne náchylnej na choroby, zberá sa v druhej polovici októbra, konzumne dozrieva v decembri, vydrží do konca apríla, citlivá na neskoré jarné mráziky, vyžaduje teplé oblasti s úrodnými dostatočne vlhkými pôdamicenníknovinka NELA
letná rezistentná odroda
Jabloň Nela je rezistentná na chrastavitosť a len veľmi málo náchylná na múčnatku. Je vhodná do všetkých oblastí vhodných pre jablone. Zreje v auguste, 1-2 tyzdne pred odrodou James Grieve Red. Dozrieva pravidelne, skladovať sa dá podľa podmienok pestovania 1-1,5 mesiaca. Plody sú stredné až veľké prekryté žíhanou červenou farbou s hladkou šupkou. Dužina je zelenobiela, stredne pevná, šťavnatá, slabo aromatická. Do rodivosti sa dostáva skoro a úrody sú vysoké a pravidelné. Vzrast je stredne bujný s dobým obrastom plodonosného dreva.

 ontario

ONTARIO

zelené s červeným líčkom, veľké až veľmi veľké plody, bohato rodiaca, pravidelná rodivosť sa dosiahne rezom, prebierkou plodov a závlahou, málo náchylná na choroby, dužina je nažltlá, šťavnatá, nakyslá, dobrá, zberá sa v druhej polovici októbra, konzumne dozrieva v januári, vydrží do mája, darí sa jej na úrodných podach a v dobrých chránených polohách


orion
ORION
Veľkoplodá zimná odroda vynikajúca výbornou chuťou plodov.
Tvorí široko pyramidálne koruny s pravidelným stredne hustým obrastom. Do rodivosti vstupuje stredne skoro, rodí stredne bohato a pravidelne.plody sú veľké, zeleno-žltej až žltej farby, niekedy s načervenalým líčkom. Dužina je pevná, veľmi šťavnatá, s vysokým harmonickým obsahom cukrov a kyselín, zvláštnej výbornej chuti. Skladuje sa do marca, odporúča sa dodržovať dostatočnú vlhkosť v skladových priestoroch. Odroda je rezistentná na chrastavitosť, múčnatkou netrpí. Najlepšie jej vyhovujú stredné polohy, pre tvarovanie sa odporúča využívať letný rez, nevyžaduje prebierku plodov.
otava
OTAVA

neskorá zimná, plod je stredne veľký žltej farby, šupka je hladká a suchá, dužina je jemná, stredne šťavnatá harmonickej chuti, má stredný vzrast a vysokú úrodnosť, zberáme ju koncom septembra, skladujeme do februára, proti chrastavitosti je rezistentná a múčnatke veľmi odolná, je vhodná prebierka plodov, ako vhodný tvar sa hodí štíhle vreteno, špeciálne požiadavky nemá
pinova

PINOVA

plody sú stredne veľké, základná farba je žltá, prekrytá na 1/2 plodu červenooranžovými širokými pruhmi, dosahuje veľmi vysoké a pravidelné úrody, stredne odolná proti chorobám, dužina je nažltlá, pevná, šťavnatá,veľmi aromatická a chutná, zberá sa koncom septembra,konzumne dozrieva v decembri, vydrží do konca apríla


priesvitne_letne

PRIESVITNÉ LETNÉ

žlté, stredne veľké plody, bohato rodiaca, náchylná na choroby, dužina je biela, šťavnatá, dobrá, dozrieva koncom júla, nedá sa skladovať, nie je náročná na pôdne a klimatické podmienky

prima


PRIMA

tmavočervené stredne veľké až vačšie plody, dobre rodiaca, rezistentná odroda, dužina je mierne nažltlá, jemná, sladko kyslá, zreje začiatkom septembra, vydrží do polovice decembra

cenníkrajka

RAJKA

červené stredne veľké plody, dužina je šťavnatá a chrumkavá krémovej farby harmonickej chuti, rodí bohato a pravidelne, proti hlavným hubovým chorobám ju netreba striekať, v našich podmienkach zreje už v prvej dekáde septembra, čím sa skracuje doba skladovania, nemá zvláštne podmienky na polohu.


red_topaz
RED TOPAZ
Červená mutácia zimnej odrody Topaz.
Vlastnosťami stromu, úrodnosťou a odolnosťou voči chorobám sa nelíši od východzej odrody. Na rozdiel od odrody Topaz sa plody sfarbujú do červena o 10 až 14 dní skôr, vďaka čomu je výsledné sfarbenie rozmyté po celom plode. Dužina je výborná, od východzej odrody sa nelíši. Vzhľadom k skoršiemu vyfarbeniu sa môže zberať o niečo skôr ako Topaz. Ako náhrada odrody Topaz sa hodí najmä do oblastí, kde sa pôvodná odroda vyfarbuje nedostatočne alebo neskoro, čo môže byť príčinou oneskoreného zberu a zhoršenej skladovateľnosti plodov. Intenzívne sfarbenie je tiež výhodou pre jej tržné uplatnenie.
REZISTA
plody pripomínajú Golden Delicious, avšak plody sú stredne až nadpriemerne veľké, farba šupky je žltá niekedy s malým svetlo ružovým líčkom, dužina je žltkavá, stredne zrnitá navinule sladkej chuti, rodivosť je vysoká a pravidelná, kvety sú odolnejšie voči neskorým jarným mrázikom, ale na zimný mráz sú stromy stredne citlivé, do vyšších polôh preto nevhodné, je rezistentná na chrastavitosť, múčnatkou trpí veľmi slabo takže sa dá pestovať bez chemickej ochrany, vhodná pre všetky tvary, najvhodnejšie sú štihlé vretená a steny, zberáme ju v prvej polovici októbra, konzumne dozrieva od januára, vydrží do marca, pri dobrom uskladnení aj dlhšie


rosana
ROSANA

červené stredne veľké až veľké plody, stredne vysoká rodivosť, rezistentná voči chorobám, dužina je biela, veľmi šťavnatá, aromatická, chutná, dozrieva v prvej polovici septembra, skladovatelná do polovice marca, vhodná do stredných a vyšších polôh
cenníkrozela
ROZELA
Zimná, pestovateľsky nenáročná, veľmi úrodná odroda z českého šľachtenia.
Výhony bohato obrastajú plodonosným drevom, celkovo je nenáročná na rez. Do plodnosti vstupuje veľmi skoro, rodí bohato a pravidelne. Plody sú stredne veľké až veľké, červenej farby s výraznými lenticelami. Dužina je stredne pevná až pevná, krehká, šťavnatá, výrazne aromatická, veľmi dobrá. Skladuje sa do konca marca. Odroda je rezistentná voči chrastavitosti, múčnatkou napádaná nebýva. Vhodná je do stredných a vyšších polôh, je nenáročná na pestovanie.
rubinola

RUBINOLA

červené stredne veľké súmerné plody, úrodnejšia ako Rubín, rezistentná odroda, veľmi dobrá chuť, zberá sa v druhej polovici septembra, konzumne vydržia do februára až apríla, nemá špecifické požiadavky na agrotechnikurubin

RUBÍN

červené veľké plody, stredná rodivosť, málo náchylná na choroby, dužina je nažltlá, šťavnatá, sladká výbornej chuti, zberá sa v prvej polovici októbra, konzumne dozrieva v novembri, vydrží do polovice marca, darí sa jej v dobrých jabloňových oblastiach


selena


SELENA

červené stredne veľké až vačšie plody, pravidelné vysoké úrody, rezistentná proti chrastavitosti, dužina je biela, šťavnatá, chutná, dozrieva v strede septembra, vydrží do januára až februára
cenníksirius
SIRIUS
Česká odroda vynikajúca vysokou akosťou dobre skladovateľných plodov.
Vytvára rozložité koruny s dostatočným plodovým obrastom. Do rodivosti vstupuje stredne skoro, plodí stredne bohato a pravidelne. Plody sú stredne veľké až veľké, zeleno-žlté až žlté, výnimočne so slabo oranžovým líčkom. Dužina je pevná, veľmi šťavnatá, rozplývavá, výrazne aromatická, veľmi dobrej až výbornej chuti. Skladuje sa do apríla. Odroda je rezistentná voči chrastavitosti a slabo náchylná na múčnatku. Vhodná je do teplých a stredných polôh.spartan


SPARTAN

karmínovočervené stredne veľké plody, dobrá úrodnosť, náchylná na choroby, dužina je biela, šťavnatá, sladká, veľmi dobrá, zberá sa v druhej polovici septembra,vydrží do januára, vyžaduje úrodné pody v ovocinárskych oblastiach

sampion


ŠAMPIÓN

žlté s červeným líčkom, stredné až veľké plody, pravidelné vysoké úrody, málo odolná voči chorobám, dužina je krémovožltá,sladká,aromatická,veľmi dobrá, zberá sa v polovici septembra, vydrží do decembra, vhodná do stredných a vyšších polôhtopaz


TOPAZ

tmavooranžové pásikaté plody, úrodná, rezistentná proti chrastavitosti, dužina je nažltlá, pevná, chutná, zberá sa začiatkom októbra, vydrží do marcavanda


VANDA

červené stredne veľké až veľké plody, vysoké a pravidelné úrody, rezistentná proti chrastavitosti, dužina je biela, rozplývavá, veľmi šťavnatá, zberá sa začiatkom septembra, vydrží do januára


vista_bela


VISTA BELLA

karmínovočervené líčko, stredne veľké plody, pri dobrom ošetrovaní pravidelné a vysoké úrody, málo odolná proti chorobám, dužina je jemná, šťavnatá, aromatická, veľmi dobrej chuti, zberá sa od polovice júla, náročnejšia na klimatické podmienky.


cenník

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.