Hrušky predaj stromkov široký sortiment

Hrušky patria medzi najviac pestované ovocniny. V našom ovocinárstve medzi jadrovinami majú nezastupiteľné miesto. Každý rok pre Vás pripravujeme viacero noviniek.

Neviete si vybrať zo širokej ponuky? Viete však, že chcete hrušku letnú, máslovú, sladkú a do vyšších polôh, prípadne aby to malo nejaké ďalšie iné vlastnosti? Vieme Vám pomôcť. Klinite si na našu novú stránku  zadajte si v sekcii Upresniť v kategórii požadované vlastnosti odrody o ktorú máte záujem, potvrďte upresnenie a zobrazia sa Vám len výpestky s požadovanými vlastnosťami.

NOVÁ STRÁNKA - lepšie triedenie, ľahší výber, jednoduché objednávanie.

cenník a sortiment

JÚNOVÁ nové jar 2015.

Hruška Júnová známa ako Junska lepotica je jedna z najskorších hrušiek, zrejúca v priebehu konca júna, asi 45 dní pred Wiliamsovou. Kvitne stredne skoro, vzrast je stredný, veľmi dobre sa formuje do pyramidálnej koruny, prípadne štíhleho vretena. Plody majú hmotnosť okolo 60g, podlhovasté. Základná farba je svetlo zelená, ktorá na slnečnej strane prechádza do červenej. Skladovanie je problematické, sú to prvé hrušky, treba ich použiť čo najskôr. Dužina je sladká, šťavnatá, veľmi aromatická.

SANTA MARIA nové jar 2015.

Hruška Santa Maria známa aj ako Skorá Morettini je letná odroda zrejúca v priebehu júla, pri chladnom uskladnení vydrží do októbra. Plody sú stredne veľké, pretiahnuté, fľaškového tvaru. Šupka je žlto zelená na slnečnej strane prekrytá atraktívnou svetlou červenou farbou. Pevná a šťavnatá dužina krémovej farby má jemne korenistú, príjemne sladko kyslú vynikajúcu chuť.

novinka jeseň 2013 BENITA

Odroda Benita je kríženec európskej a ázijskej hrušky Nashi. Hrdzavo škoricové plody sú veľmi šťavnaté s jemnou dužinou. Pre opelenie potrebuje inú hrušku, vtedy veľmi bohato rodí. Vzrast je stĺpovitý, takže ju môžeme pestovať aj v menších záhradách, alebo v nádobách na terase. Pre dotváranie tvaru vyžaduje minimálny rez. Pre dosiahnutie dobrých výsledkov je vhodná výživná, vlhká, dobre priepustná pôda, začiatkom leta pre väčšie plody doporučujeme urobiť prebierku plodov. Je ODOLNÁ voči HRDZI HRUŠKOVEJ.

novinka jeseň 2013 CONCORDE

Odroda Concorde prináša veľmi skoré, bohaté a pravidelné úrody. Plody sú veľmi veľké typického hruškového tvaru s atraktívnou žltou farbou pri dozrení. Dužina je jemná, sladká, aromatická a šťavnatá. Zberá sa v septembri, konzumne dozrieva neskoršie. Má lepšiu skladovateľnosť, vydrží až do februára. Vhodná aj do stredných a vyšších polôh.

novinka jeseň 2013 DAVID

David je zimná hruška dlhodobo skladovateľná až do apríla. Zberá sa v polovici októbra. Plody sú stredne veľké po skladovaní žlto zelené s pevnou a šťavnatou dužinou s stredne silnou arómou a sladkastou chuťou. Strom rastie slabo až stredne silno, prináša skoré, stredne veľké a pravidelné úrody pri malej náročnosti na rez.

novinka jeseň 2013 GUTE LUISE

Hruška jesenná Gute Luise má stredne veľké, žlto zelené plody vajcovitého tvaru, dužina je šťavnatá a chuť sladká, jemne korenistá. Zberáme začiatkom až v strede septembra, konzumne dozrieva koncom septembra, skladovať ju môžeme do januára. Vyžaduje vlhké, vápenaté pôdy.

novinka jeseň 2013 HARROW DELIGHT

Hruška Harrow Delight má stredne veľké plody s vyložene sladkou, šťavnatou a aromatickou dužinou. Dozrieva v polovici septembra a je možne ju skladovať pri dobrých podmienkach až do januára. Táto odroda je vhodná na sušenie. Vytvára skôr menšie ale bohato rodiace koruny.

novinka jeseň 2013 HORTENSIA

Hortensia je vysoko úrodná, atraktívna červená jesenná hruška s konzumnou zrelosťou od stredu septembra do konca októbra. Plody sú stredne veľké s šťavnatou dužinou veľmi príjemnou chuťou a arómou. Strom rastie stredne silno a prináša skoré, bohaté a pravidelné úrody.

novinka jeseň 2013 KARINA

Hruška Karina je jesenná odroda červenej farby. Plody sú stredne veľké až veľké pretiahnutého fľaškového tvaru. Dužina je bielo žltá, máslová šťavnatá výbornej sladkej aromatickej chuti. Má vysokú odolnosť voči chrastavitosti. Rast stromu je skôr slabý, dobre obrastá plodonosným drevom. Zreje asi 1 týždeň po odrode Konferencia, vhodná hlavne na priamy konzum.

novinka jeseň 2013 NOJABRSKAJA (NOVEMBRA)

Novembra (synonymum Nojabrskaja) je mimoriadna veľkoplodá a dlhodobo skladovateľná odroda pochádzajúca z Moldavska. Dužina je pevná, šťavnatá, máslova s jemnou arómou. Plody zeleno žltej farby sú typického hruškovitého tvaru zrejúce 10-14 dní po odrode Konferencia. Po zbere pri skladovaní v chladných podmienkach vydrží do mája. Plody po dozrení na strome nepadajú, vydržia až do dosiahnutia konzumnej zrelosti. Počas vegetácie pre dosiahnutie plodov mimoriadnej veľkosti je vhodná prebierka plodov. Strom rastie slabo a tým že rodí na 1-ročnom i viac ročnom dreve dosahuje skoré a vysoké úrody.

novinka jeseň 2013 NORDHAUSER WINTERFORELLE

Táto odroda pre získanie tých najlepších vlastností vyžaduje teplé, otvorené polohy s dobrou humusovou pôdou s dostatkom vlahy. Je to zimná odroda, odporúča sa neskorší zber po polovici októbra a do konzumnej zrelosti sa dostáva v januári až marci. Plod je stredne veľký atraktívnej červenkasto žltej až hnedo červenej farby. Dužina je šťavnatá, sladká výbornej chuti. Strom rastie stredne silno.

novinka jeseň 2013 CHARNEUSKÁ

novinka jeseň 2013 SOLEDANO

Soledano je tmavo červená mutácia odrody Vereinsdechants, ktorej sa hovorí v Rakúsku čo sa týka chuti "Kráľovnou hrušiek". Dužina je krémovej farby, jemná, šťavnatá, rozplývavá, sladkokyslá s delikátnou korenistou arómou. Pre dosiahnutie týchto výnimočných vlastností vyžaduje teplé polohy s dobrou pôdou. Je to neskorá jesenná odroda so zberom v strede októbra s konzumnou zrelosťou od novembra do januára. Mutácie sú podstatne bohatšie rodiace a lepšie vyfarbené ako pôvodná odroda a preto sa odporúča aj do záhrad a pre intenzívne pestovanie.

CONDO

Rast je pomalý až stredne silný, kvet je diploidný, stredne neskorý až neskorý, iba málo chúlostivý voči mrazu. Plody sú stredné až veľké, žlto-zelené, šťavnaté s príjemnou sladkou až sladko-kyslou chuťou. Zber je v septembri a októbri, je to jesenná odroda hrušky. Skladnosť je do januára.

UTA

Rast je pomalý až stredne silný, kvet je bohatý a pravidelný, diploidný. Ako opelovače sú najvhodnejšie Clappova, Williamsova, Konferencia a iné. Plody sú veľké až veľmi veľké, zlato-bronzová farba, veľmi dobrá stolová odroda, stredne šťavnaté so silnou arómou. Zber je v strede októbra a dozretie plodov od novembra do februára, skladnosť na chladných miestach.

MARIANNA

Stredne silný vzrast, plody sú stredne veľké až veľké, pretiahnutého tvaru, svetlo žltej farby prekrytá červenou, dužina je šťavnatá, sladká a pevná, zreje začiatkom až v strede septembra, vydrží do začiatku októbra, rodivosť je skorá a veľmi bohatá.

HARROW SWEET

Stredný až stredne silný vzrast, plody sú stredne veľké, zeleno žltej farby prekrytá mierne ružovou, dužina je šťavnatá a pevná bielej až krémovej farby sladkej, výbornej chuti, zreje začiatkom až v strede septembra, asi 3 týždne po Williamsovej, vydrží do začiatku októbra, rodivosť je skorá a veľmi bohatá.

ASTRA

Zimná odroda, plody sú stredne veľké až veľké, kúžeľovité pretiahle s tmavočerveným líčkom, dužina je nažltlá, šťavnatá, maslová sladkej aromatickej chuti, vzrast je stredne silný, tvorí pyramidálne koruny, rodí veľa a pravidelne, zberáme ju začiatkom októbra, konzumne dozrieva od decembra, vydrží do februára a aj dlhšie, je vysoko odolná voči chrastavitosti, vhodná do teplejších a stredných polôh pre hrušky s úrodnou pôdou a dostatkom vlahy.

BETA

Neskorá zimná odroda plody fľaškového pretiahnutého tvaru sú veľké až väčšie zelenožltej matnej farby, dužina je žltkavá, jemná, stredne šťavnatá sladkej aromatickej chuti, vzrast stredne silný, rodivosť dobrá a pravidelná, zber asi v polovici októbra, konzumne dozrieva v decembri, vydrží do marca, voči hubovým chorobám a nízkym teplotám je stredne odolná, je vhodná do teplých polôh s výživnou pôdou a s dostatkom zásoby pôdnej vlahy.

BOHEMICA

hruška zimná Bohemica
Žlté s červeným líčkom , stredne veľké typicky hruškovitého tvaru, dužina je stredne pevná, zrnitá, stredne šťavnatá, sladká, chutná, pravidelne a bohato rodiaca, zberá sa koncom septembra, konzumne dozrieva v januári, vydrží do marca, nemá špeciálne požiadavky na agrotechniku.

 

 

BOSCOVA FĽAŠA


hruška jesenná Boscova fľaša
Žlté stredné až veľké plody fľaškového tvaru, dužina je belavo žltá, jemná, šťavnatá, sladká, výbornej chuti, pravidelne a bohato rodiaca, vo vlhkých oblastiach je napádaná chrastavitosťou, zberá sa koncom septembra, konzumne dozrieva za 3-4 týždne,vydrží do novembra,v chladiarni aj 4 mesiace,vyžaduje dobré pôdy a teplé polohy.

 

 

CLAPPOVA


hruška letná Clappova
Žltozelené s červeným líčkom, veľké až veľmi veľké baňaté plody, dužina je žltobiela, rozplývavá, sladká,veľmi dobrá, úrody sú veľmi vysoké a pravidelné, chrastavitosťou je napádaná vo vlhších oblastiach, dozrieva v polovici augusta, je menej náročná na klimatické podmienky.

 

 

DEKORA


hruška zimná dekora
Žltozelené prekryté červeným líčkom, veľké plody, hruškového tvaru (270 - 320g ), dužina je nažltlá, jemne zrnitá až maslová, v konzumnej zrelosti silno šťavnatá s aromatickou chuťou, do rodivosti nastupuje už v treťom - štvrtom roku po výsadbe, bohato rodí na krátkom plodonosnom obraste, doteraz nebola zistená náchylnosť na hubové choroby, zberá sa začiatkom októbra, konzumne dozrieva od polovice decembra, pri dobrom skladovaní vydrží až do marca, je vhodná do všetkých polôh na pestovanie hrušiek, dá sa tvarovať do steny a v tvare štíhleho vretena.

TOP

DIANA


hruška jesenná Diana
Zelené s červeným líčkom veľké pretiahnuté plody, dužina je biela, máslova, veľmi šťavnatá, veľmi dobrej chuti, vysoká a pravidelná rodivosť, nie je citlivá na hubové choroby, zberá sa začiatkom septembra, konzumne dozrieva týždeň po zbere, vydrží aj do konca októbra podľa skladovania, nie je príliš náročná na klimatické podmienky.

DICOLOR


hruška zimná Dicolor
Žlté so žiarivo červeným líčkom stredne veľké plody typicky hruškového tvaru, dužina je biela, jemne zrnistá harmonickou chuťou, rodivosť je pravidelná, stredne vysoká, výskyt hubových ochorení nebol zistený, zberá sa v októbri, konzumne dozrieva v decembri, pri dobrom skladovaní vydrží do marca, vhodná do všetkých polôh na pestovanie hrušiek.

DITA

hruška zimná Dita
Zelené veľmi veľké plody typicky hruškového tvaru, dužina je biela , chrumkavá, stredne šťavnatá, príjemnej sladkastej chuti, v plnej zrelosti má maslovú konzistenciu, zberá sa od polovice októbra, konzumne dozrieva koncom decembra, v chladiarni vydrží do konca februára, rodí pravidelne a dobre, zatiaľ nebola zistená náchylnosť na výskyt hubových chorôb a škodcov, vyhovujú jej teplejšie a stredné polohy.

ERIKA


hruška zimná Erika
Žltozelené veľké ( 200 - 220g ) plody s červeným líčkom typicky hruškovitého tvaru, dužina je žltobiela, stredne hrubej konzistencie, šťavnatá veľmi dobrej sladkej chuti, zreje koncom septembra, konzumne dozrieva v decembri, pri dobrom skladovaní vydrží do marca, rodivosť je pravidelná s kvalitnými plodmi, náchylnosť na hubové choroby doteraz neboli zistené, vhodná do všetkých polôh na pestovanie hrušiek.

GROSDEMANGE

Je skorá zimná odroda, veľké plody fľaškového trochu zhranatelého tvaru s hnedočerveným líčkom, belavá dužina je jemná, sladká a šťavnatá, nie je citlivá na otlačenie, bohatá a pravidelná rodivosť, rodí na dlhom dreve, zberáme ju asi v polovici októbra, konzumne dozrieva v decembri až januári, skladovateľnosť do marca, voči mrazu je dosť odolná, ale v chladných polohách má zníženú kvalitu plodov,, na chrastavitosť je málo náchylná, vzrast je stredne bujný, neskoršie slabší, vytvára ihlanovú redšiu korunu.

HARDYHO MÁSLOVKA

hruška jesenná Hardyho máslovka

Zelené s červeným líčkom veľké tupo kúželovité plody, dužina je belavá, šťavnatá, rozplývava, sladká, výbornej chuti, bohato a pravidelne rodiaca, vo vlhkých oblastiach trpí chrastavitosťou, zberá sa od polovice septembra, znáša aj vyššie, ale chránené polohy.

ISOLDA

hruška letná Isolda

Letná odroda, velké plody hruškového nesúmerneho tvaru s výrazným červeným líčkom v dobe zrelosti, dužina je veľmi šťavnatá, jemná, rozplývavá, voňavá, harmonickej chuti, šupká je hladká a tenká, zberá sa začiatkom augusta, konzumne dozrieva asi za 14 dni, skladovatelnosť do dvoch týždňov.

JANA

hruška zimná Jana

Žlté veľmi veľké plody ( 300 - 450g ) baňatého tvaru, dužina je jemne máslová sladkej aromatickej chuti, rodí veľmi dobre, má vyššiu odolnosť voči hubovým chorobám, zberá sa začiatkom októbra, konzumne dozrieva od polovice novembra, skladovateľnosť je do konca januára, je vhodná do všetkých oblastí na pestovanie hrušiek.

KONFERENCIA

hruška jesenná Konferencia

Má žltozelené stredne veľké až veľké pretiahle flaškové plody, dužina je nažltlá, šťavnatá, sladká, veľmi dobrá, veľmi vysoká a pravidelná rodivosť, chrastavitosťou netrpí, zberá sa v druhej polovici septembra, znáša aj vyššie chránené polohy.

LUCASOVA

hruška zimná Lucasova

Má zelenožlté stredne veľké až veľké tupo kúželovité plody, dužina je nažltlá, slabo zrnitá, šťavnatá, dobrej až veľmi dobrej chuti, vysoká a pravidelná rodivosť, je menej odolná voči chrastavitosti, zberá sa v polovici októbra, konzumne dozrieva v polovici novembra, podľa podmienok vydrží do januára aj viac, znáša aj vyššie vlhké polohy.

TOP

NITRA

hruška jesenná Nitra

Nitra má zlatožlté veľké plody s oranžovočerveným líčkom fľaškového tvaru, dužina je bieložltkastá, rozplývavá, aromatickej veľmi dobrej chuti, zreje začiatkom septembra, rodivosť je pravidelná a bohatá, je odolnejšia proti mrazu, hubovými chorobami trpí málo, vhodná je aj do vyššie položených polôh.

PARÍŽANKA

hruška zimná Parížanka

Hruška Parížanka má žltozelené, hrdzavé stredne veľké predĺžené plody, dužina je žltobiela, šťavnatá, rozplývavá, sladká, dobrá, bohato a pravidelne rodiaca, chrastavitosťou netrpí, zberá sa v druhej polovici októbra,vydrží do februára aj viac, darí sa jej v dobrých pôdach a teplých polohách.

VILA

hruška jesenná Vila

Vila má zelenožlté, veľké až väčšie kuželovito pretiahlé plody, dužina je biela, bez zrnitosti, šťavnatá, veľmi dobrá, veľmi bohato a pravidelne rodiaca, chrastavitosťou netrpí, zberá sa koncom septembra, vydrží do konca októbra aj viac, darí sa jej v hruškových polohách.

VONKA

hruška skorá zimná Vonka

Je celoplošne pokrytá hrdzou bronzovej farby, stredne veľké typicky hruškový tvar, dužina je smotanovo biela, pri dozrievaní maslovej konzistencie a mierne aromatickej chuti, rodí pravidelne a veľa, rast je stredne silný, hodí sa na štíhle vreteno, zberá sa začiatkom októbra, konzumne dozrieva v novembri, pri dobrom skladovaní vydrží do januára, na hubové choroby zatiaľ náchylnosť nebola zistená, vhodná do všetkých polôh vhodných na pestovanie hrušiek mimo vlhkých polôh.

WILLAMSOVA

hruška letná Williamsova

Má načervenalé stredné až veľké kúželové plody, dužina je biela, veľmi šťavnatá, aromatická, výborná, bohato a pravidelne rodiaca, vo vlhkých oblastiach trpí chrastavitosťou, zberá sa koncom augusta, vyžaduje teplé chránené polohy.

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.