Ázijské hrušky nashi predaj jablko hruška

Ázijské hrušky sú pre nás ešte malou neznámou, ale v poslednom čase sa dosť odrôd rozšírilo aj u nás a aj dopyt je čoraz väčší.

Neviete si vybrať zo širokej ponuky? Viete však, že chcete ázijskú hrušku letnú, sladkú a s veľkými plodmi, prípadne aby to malo nejaké ďalšie iné vlastnosti? Vieme Vám pomôcť. Klinite si na našu novú stránku, zadajte si v sekcii Upresniť v kategórii požadované vlastnosti odrody o ktorú máte záujem, potvrďte upresnenie a zobrazia sa Vám len výpestky s požadovanými vlastnosťami.

PONUKA cenník a sortiment

Ázijské hrušky patria na celom svete medzi najšťavnatejšie ovocie. Pochádzajú z Číny a Japonska.

Od svojho vzniku sa vyšľachtilo vyše 1000 druhov hlavne z druhov Pyrus pyrifolia a Pyrus ussuriensis, predtým známe ako jablkohrušky.
V japončine Nashi znamená hruška,
Sha li v čínštine piesok hruška. Stromy sú bujného vzrastu a prakticky vôbec ich nenapádajú choroby a škodcovia.Niektoré druhy môžu kvitnúť skôr ako hrušky, čo pri neskorších mrázikoch môže byť problém.Stromy rodia veľmi bohato. Potrebujú plné slnko, pôdu s dobrým odtokom vody a najideálnejšie je pH 6-6,5. Všade tam, kde sa darí obyčajným hruškám, darí sa aj ázijskym. Dajú sa tiež pestovať na kordónoch, alebo ako živý plot. Vzdialenosť medzi stromkami asi 2,5 m. Na dosiahnutie kvalitných plodov, musíme pri bohatej násade kvetov vyjednotiť plody po jednom so vzdialenosťou minimálne 15 cm od seba. Keby sme to neurobili, narástli by veľmi malé plody a navyše by sme ohrozili úrodu na ďalší rok. Väčšina druhov je samoopelivá a tie ktoré nie sú, nám stačí na opelenie aj obyčajná hruška. Niektoré druhy môžu v špecifických podmienkach zmeniť svoju chuť, arómu a podobne.Najlepšie chutia plody, ktoré dozrejú na strome. Dužina je veľmi šťavnatá, pevná, bielej farby s vôňou a príchuťou hrušiek, pričom každá odroda má svoju charakteristickú arómu. Keď ich chceme skladovať, musia sa oberať tesne pred dozretím.V chladničke vydržia asi 4 týždne.Na dozretie musíme dávať pozor, lebo ázijské hrušky aj po prezretí neopadávajú. Majú potom veľmi nepríjemnú aromatickú chuť.

hosui

HOSUI
Je červenohnedej farby s veľmi dobrou chuťou.
Zreje koncom augusta, plody vydržia strome 2 mesiace.
Plod má jemnú vínovú vôňu, dužina je sladká a šťavnatá, s nízkou kyselosťou. Strom je silného vzrastu. Na dosiahnutie atraktívnych plodov vyžaduje prebierku plodov.


chojuro

CHOJURO
Je to jedna z starších odrôd.Šupka je hrubšia červenohnedej farby, dužina je biela, podľa podmienok maslová až zrnitá, jemne aromatická. Plody sú strednej veľkosti. Zreje v strede septembra, na strome vydrží do 5 mesiacov.

KIKOSUI
Šupka je žltozelenej farby, dužina je šťavnatá, chrumkavá a sladká.
Strom je silného vzrastu s plodmi strednej veľkosti.
Ovocie zreje začiatkom septembra a na strome vydrží až 5 mesiacov.


KOSUI

kumoi


KUMOI
špecifická chuť, extra šťavnaté plody,
netrpí chorobami ani škodcami


LARGE KOREAN
Obrovské plody s červenohnedou šupkou, dužina je biela, šťavnatá, sladká s charakteristickou arómou.
Ovocie zreje neskoršie, začiatkom októbra a drží na strome do piatich mesiacov. Na choroby je vysoko rezistentná.


MAN SAM GIL
nitaka
NIITAKA
niiseiki


NIJISSEIKI
( Twentieth Century )
Plody sú strednej veľkosti, strom je bujného vzrastu. Šupka je tenká, svetlo žltozelená, dužina je pevná, biela, šťavnatá, chrumkavá, sladká, jemne aromatická.
Ovocie zreje koncom augusta, vydrží na strome 3-5 mesiacov. Je to najviac pestovaná odroda na svete.

NUTIIKA


olympicOLYMPIC

SHINKO
Šupka je žltozelenej farby s červenohnedým líčkom, dužina je biela, supersladká, s charakteristickou vôňou. Kvet je samoopelivý. Je vhodná do teplejších podmienok. Úrodnosť je vysoká, na získanie ukážkových plodov je potrebná prebierka plodov. Ovocie zreje koncom septembra, na strome vydrží 2-3 mesiace. Na choroby je vysoko odolná.


SHIN LI
Dužina je pevná, biela, sladká s korenistou príchuťou, skoro škoricovou. Plody sú vyrovnané, veľké žltozelené s červenohnedými fľakmi tvarovo podobné ploskej zemeguli. Úrodnosť je vysoká, strom je vzrastný. Zreje začiatkom októbra, na strome vydrží 3-4 mesiace.


shiinseki


SHINSEIKI
Plody majú hladkú šupku žltej farby, veľké, dužina je biela, šťavnatá, sladká. Ovocie zreje koncom augusta, vydrží na strome 3-5 mesiacov. Odolná na choroby.

SEURI
Šupka je tmavooranžová, dužina je biela, chutná, chrumkavá s marhuľovou príchuťou. Plody tejto čínskej odrody sú veľké, guľaté, sladké. Je to skoro kvitnúca odroda, citlivejšia na neskoré jarné mráziky. Zreje koncom septembra a vydrží na strome 1 mesiac.


tseliTSE - LI
YA LI
Je veľmi obľúbená, má tvar klasickej hrušky. Šupka je jemná zelenej farby, dužina je jemne kyslá.Kvitne veľmi skoro a na opelenie potrebuje podobne skorú odrodu napr. Seuri. Stromy sú vzrastné, bohato rodiace, veľmi odolné Ovocie zreje začiatkom septembra a vydrží na strome až 5 mesiacov.


yoinashi


YOINASHI
Má veľmi jemnú dužinu, ako maslový cukrík, špinavobielej farby, šťavnatá. Šupka je zlatohnedá. Plody sú veľmi veľké a aby sa nám nezlomili konáre, musíme ich pri prebierke nechávať v strede koruny. Ovocie zreje v strede septembra, vydrží na strome 3 mesiace.

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.