Jahody stálerodiace veľkoplodé sadenice odolné predaj

V minulých rokoch sme uviedli ako novinku ťahavé jahody. Minulý rok sme ich vyskúšali a boli sme prekvapený ich rastom a úrodou do neskorých jesenných dní.

Aktuálne informácie ohľadne našich výpestkov a tovaru si múžete pozrieť aj na našej Facebook stránke.

Aktuálny sortiment jahôd SKLADOM s cenami, obrázkami a popismi.

Fragaria x ananassa MURANO  stále rodiaca NOVÉ.

MURANO je stále rodiaca (remontantná) odroda jahody plodiaca od 1. Júna do konca októbra s 3 týždňovou vegetačnou pauzou v polovičke Júla. Plody sú svetlo červené, lesklé, strednej veľkosti, veľmi aromatickej chuti. Slad a kyslosť sú rovnomerne vyvážené. Je vhodná na skladovateľské a expedičné využitie. Jej najväčšou prednosťou v porovnaní s akoukoľvek inou dostupnou stáloplodiacou odrodou bežne dostupnou na trhu je celková rezistencia voči väčšine fungicídnych (hubových) ochorení ako je napr. Fytoftora, botrytída, pleseň sivá, odhnívanie krčku. Vďaka tomu nepotrebuje permanentnú Fungicídnu a Insekticídnu clonu počas vegetačného obdobia čo je veľké plus či už z ekonomického ako aj biologického hľadiska. 

Fragaria x ananassa APRICA  skoré NOVÉ.

Jahoda Aprica je skorá veľkoplodá odroda s rezistenciou voči mrazom a vysokou odolnosťou voči chorobám. Dozrieva 4 dni po odrode Clery koncom mája. Plody sú veľmi atraktívne, kónického a pravidelného tvaru, veľkosť plodu je dôsledne (konsistentne) veľká počas celej sezóny zberu. Plody sú pevné a dobre skladovateľné. Výrazná a konzistentná farba, aj na menej slnečnom resp. svetlom stanovisku a aj pri nižšej teplote.Vysoká odolnosť voči dažďu. Výborná chuť s dobrým vyvážením medzi sladkým a kyslím. Štruktúra rastliny a kvety rastliny zjednodušujú zber.

Fragaria x ananassa CLERY veľmi skoré NOVÉ.

Jahoda Clery je veľmi skorá kvalitná odroda dozrievajúca koncom mája, týždeň pred odrodou Elsanta. Plody sú kónického tvaru, dužina je sladká, pevná, farba stredne červená, vhodné na dlhodobejšie skladovanie. Plody sú väčšieho vzrastu, rodí hojne. Rastlina je tolerantná voči chorobám, vhodná aj do ťažkých pôd, veľmi zaujímavá odroda z hľadiska skorosti a výnimočnej kvality ovocia.
 

Fragaria x ananassa RIA stále rodiaca NOVÉ.

Stále rodiaca odroda Ria pochádza z Nórska. Plody má stredné až veľké, jasnočervené, šťavnaté, chuť je sladká, aromatická. Odroda je mrazu odolná, vhodná aj do chladnejších oblastí. Voči hubovým chorobám je dobre odolná. Poskytuje vysoké úrody, vyžaduje veľa živín a vlahy. Po dvoch rokoch sa rodivosť znižuje.

Fragaria x ananassa CUPID NOVÉ.

Jahoda Cupid je neskorá a vysoko odolná odroda voči všetkým hlavným chorobám jahôd. Má žiarivo červené a lesklé plody s vysokým obsahom cukrov. Vďaka tomuto má vynikajúcu chuť. Dozrieva podobne ako Florence, neskoršie, od polovici júna. Tvar plodov je rovnomerne kužeľovité, plody sú veľmi veľké až 30 - 35 g, odolné aj voči otláčaniu dažďom, dobre znášajú prepravu. Odroda Cupid je veľmi bohato rodiaca. Vzrast rastliny je mohutný. Voči mrazu je stredne odolná, lepšie sa jej darí na teplejších stanovištiach. 

Fragaria x ananassa EVIE 2 stále rodiaca.

Odroda jahody Evie 2 patrí medzi špičku stále rodiacich jahôd. Je schopná rodiť ako jediná aj pri letných teplotách nad 30 stupňov Celzia. Má veľké plody, guľatého tvaru. Plody sú šťavnaté, chuť sladká. Na jednej rastline je možné nazbierať až 2 kg jahôd.

Fragaria x ananassa SYMPHONY.

Nová anglická odroda jahôd Symphony patrím medzi neskoršie raz rodiace jahody. Plody sú stredne veľké až veľké, stredne pevné až pevné s vynikajúcou trvanlivosťou a veľmi príjemnou chuťou. Tvarové rozdiely medzi prvými a ďalšími plodmi sú malé. Odroda je bohato rodiaca a odolná proti chorobám koreňov, čím sa hodí aj pre neskúsených záhradkárov. Na múčnatku je stredne náchylná. Je veľmi plastická čo sa týka prispôsobivosti na stanovište a je vhodná aj do vyšších a severnejších polôh.

Fragaria x ananassa Rumba NOVÉ.

Novinka Rumba má vysokú odolnosť na všetky známe choroby jahôd. Dozrieva veľmi skoro, patrí medzi najskoršie raz rodiace odrody. Plody sú veľké, šťavnaté, sladké atraktívneho kúžeľovitého tvaru. Vhodná je aj do chladnejších oblastí (pestuje sa aj v Škandinávii) a kde je viac zrážok. Pomaly vytláča odrodu Honeoye, od ktorej má vyššie úrody. Pri zakrytí netkanou textíliou alebo pri tunelovom pestovaní dozrieva ešte o 4-7 dní skôr.

Fragaria x ananassa Diamante letné stále rodiace NOVĚ.

Letné stále rodiace jahody Diamante nám prinášajú skvelú úrodu prakticky celé leto od júna do septembra. Je to novinka z Kalifornského šľachtenia a predpovedajú jej veľkú budúcnosť. Sadíme ich vo voľnej zemi na vzdialenosť 30-40 cm a rady od seba 80-100 cm pre ich silný vzrast. Veľmi dobre sa im darí aj v nádobách na balkónoch, terasách a pod. Plody sú veľmi veľké, sladké s pevnou dužinou. Počas vegetácie vyžaduje bohatú zásobu živín. Voči plesniam a virózam má vysokú odolnosť.

Fragaria x ananassa Florina stále rodiaca NOVÉ.

Nová stále rodiaca odroda Florina pochádza z Holandska. Je to najskoršie rodiaca remontantná odroda, dokáže priniesť úrodu už v máji a júni zo zimných kvetov. Je to veľmi úrodná odroda, podobná ako Elsanta. Má silno žiarivé červené plody. Vzrast je veľmi silný. Po vysadení odstraňujeme vzniknuté kvety, necháme ju dobre zakoreniť. Plody sú pevné s dobrou trvanlivosťou. Vysádzame ju do dobrej pôdy.   

Fragaria x ananassa Florin stále rodiaca NOVÉ.

Florin je stále rodiaca odroda, prináša úrodu atraktívnych plodov od začiatku leta do prvých mrazov. Plody sú podobné ako Elsanta, veľké, lesklej červenej farby, veľmi dobrej chuti. Rodivosť je vysoká. Vzrast je silný, na pôdu je nenáročná, môže byť aj ťažká, ale priepustná. V lete pri vysokých teplotách nevynecháva úrodu. Pri sadení oproti iným odrodám ju nesadíme moc hlboko. 

Fragaria x ananassa Flair NOVÉ.

Jahody Flair je novo vyšľachtená odroda z Holandska. Je to veľmi skorá odroda, dozrieva 5-7 dní pred odrodou Honeoye. Plody sú atraktívne kúžeľovito podlhovasté, jasno červenej farby, veľmi dobrej chuti. Je tolerantná ku koreňovým chorobám a aj voči pliesňam. Na pôdu nie je náročná, znesie aj ťažkú pôdu, ale priepustnú. Sadíme v radoch 25-30 cm od seba a rady 1 m. Po vysadení nahodené kvety odstraňujeme.  Je vhodná aj na prirýchľovanie pod netkanou bielou textíliou alebo v tuneloch. V Škandinávii a v Nemecku už nahradila iné skoré odrody. 

Fragaria x ananassa Filicia NOVÉ.

Filicia je novšia odroda holandského šľachtenia s neskorším zberom, s jasno červenými plodmi výbornej chuti. Rastliny majú silný vzrast, sadíme ich do ťažšej , ale priepustnej pôdy. sadíme ich od seba aspoň 25-30 cm a do radov aspoň 1 m od seba pre silný rast rastlín. Sadíme ich do teplejších oblastí, na mrazy v kvete nie je náchylná. Podľa doterajších zistení nie je háklivá na pôdne choroby. To isté platí aj na plesne. Plody sú pevné, pri rannom zbere vydržia dlhšie. 

Fragaria x ananassa Everest stále rodiaca NOVÉ

Stále rodiaca odroda jahôd Everest má vysoké výnosy pevných a krásnych plodov prvotriednej kvality. Voči pliesňam je tolerantná. Patrí medzi nové odrody pestované hlavne v Anglicku. Od jej uvedenia na trh v roku 1998 dáva konzistentné výsledky a jej dopyt sa neustále zvyšuje. Na začiatku sa počítalo s úrodou 1 kg jahôd na rastlinu, teraz sa to zvýšilo na 1,5 kg. Plody sú veľké, s pevnou dužinou, šťavnaté s výbornou chuťou. Vysádzame ju skôr, aby do zimy stačila dobre zakoreniť pre dobré prezimovanie. Sadíme ju v teplejších oblastiach. Vysádzame ju do ľahšej, priepustnej a výživnej pôdy. Vysádzame ich čo možno najhlbšie tak, aby sme krčok úplne nezadusili.

Fragaria x ananassa Andrea.

Odroda jahody Andrea je veľmi skorá, plody sú stredne veľké až väčšie, dužina je stredne tuhá, mäsitá, dobrej chuti, vhodná do všetkých ovocinárskych oblastí, nemá špeciálne požiadavky na agrotechniku, netrpí chorobami koreňového krčka a je stredne odolná proti plesni sivej, vyniká zdravým rastom, je vhodná aj na priamy konzum.

Fragaria x ananassa Asia NOVÉ.

Nová talianska odroda. Má veľmi veľké plody, jedny z najväčších v našom sortimente jahôd. Hmotnosť jahôd je 80 - 160 g. Dozrieva stredne skoro. Plody sú pevné, jasno červenej faby, nezvyčajne kónickéko tvaru, so zvýšeným obsahom cukru a veľmi dobrej chuti. Táto odroda dosahuje vysoké výnosy a plody znášajú prepravu veľmi dobre. Pestujeme ju na teplejších stanovištiach s priepustnou pôdou. Na hubové choroby koreňa je stredne odolná, na antraknózu trochu viac.

Fragaria x ananassa Daroyal.

Odroda Daroyal patrí medzi najskoršie dozrievajúce odrody. Aj keď zreje veľmi skoro, tak má v kvete vysokú odolnosť voči neskorým jarným mrázikom. Plody sú pekné veľké s tmavou pevnou dužinou, sladké, velmi chutné. Dáva bohaté úrody. Zdravotný stav je dobrý.

Fragaria x ananassa Darselect.

Odroda jahody Darselect je nová francúzska odroda. Dozrieva stredne skoro. Plody sú veľmi veľké s plnou dužinou, vynikajúcej chuti. Úrody sú bohaté, až do posledných zberov sú plody veľké. Je odolná voči zahnívaniu plodov a voči hubovým chorobám koreňov. Viac býva napádaná chorobami na listoch, preto je dobre po zbere ich proti týmto chorobám ošetriť, či už postrekom alebo sadbu pokosiť. Vhodné je sadiť ozdravenú sadbu.

Fragaria x ananassa Elán F1. AKCIA.

Elán F1 je stálerodiaca jahoda s veľkými sladkými silno aromatickými plodmi vhodna hlavne do nádob na balkóny, terasy, ale dajú sa pestovať aj vo voľnej pôde. Rodivosť je vysoká, rodi od júna až do mrazov. Plody tejto odrody obsahujú o 30-50% viac vitamínu C ako ostatné odrody. V závesných kvetináčoch vytvára bohaté previsy. Doporučujeme pravidelnú zálievku a hnojenie.

Fragaria x ananassa Florence. NOVÉ.

Florence je odroda jahôd anglického pôvodu. Zreje neskoršie, vhodná na predľženie zberového obdobia. Plody sú veľmi veľké kuželovitého tvaru s pevnou dužinou, výbornej chuti. Zdravotný stav je veľmi dobrý, odoláva väčšine chorôb. Úrodnosť je vysoká, zvýšime ju dodatočnou zálievkou a pri pestovaní na fólii.

Fragaria x ananassa Bounty.

Jahoda Bounty je stredne neskorá, plody sú veľké, dužina je pevnejšia sladkej chuti, je vhodná aj pre chladnejšie a drsnejšie polohy a nie je náročná na chemickú ochranu, menej náchylná na pleseň sivú, je vhodná na priamy konzum a spracovanie, je bohatá na obsah vitamínu C.

Fragaria x ananassa Ostara. Stálerodiaca.

Ostara je stále rodiaca holandská odroda s veľmi bohatou úrodou, vhodný je skoro každodenný zber. Plody sú strednej veľkosti veľmi dobrej chuti. Zdravotný stav listov je veľmi dobrý, je citlivejšia na  choroby koreňov, preto ju sadíme výhradne do ľahšej, priepustnej pôdy. Pre jej jednoduché pestovanie je vhodná do malých záhradok, doporučuje sa počas sezóny doplnkové prihnojovanie a pravidelné odstraňovanie mladých šlahúňov.

Fragaria x ananassa Sonata.

Jahody Sonata  je novšia odroda holandského pôvodu. Má veľké plody, sladkej a šťavnatej chuti. Plody dozrievajú stredne skoro. Táto odroba je vhodná aj do chladnejších oblastí a je možné ju pestovať aj v kvetináčoch. Zdravotný stav je veľmi dobrý.

DAGMAR
stredne skorá veľkoplodá odroda,
vhodná aj do prechodných a vyšších polôh,
je menej napadaná plesňou sivou a hubovými chorobami,
veľmi dobrá a pravidelná rodivosť,
plody sú vhodné na všestranné využitie

DUKÁT
najúspešnejšia polská odroda
stredne skorá, plody sú pevné až tvrdé, rovnomerne tmavočervenej farby, dobre znášajú transport, je málo náchylná na hubové choroby, odolná voči nízkym teplotám aj holomrazom, vhodná do všetkých pôd a polôh aj vyšších, nesmú sa nechať príliš prehustiť, ináč úplne nenáročná

ELKAT
stredne skorá odroda jasnočervenej farby s pevnou dužinou,
vysoko úrodná veľmi dobrej chuti,
odolná voči vymŕzaniu, proti plesni potrebný postrek

ELISTA
neskorá veľkoplodá odroda, dužina je pevná veľmi dobrej chuti,
vhodná do teplejších oblasti s dostatkom vlahy,
bohato rodiaca, pomerne odolná voči hnilobe plodov,
plody sú vhodné na všestranné využitie

ELSANTA
v súčasnosti najviac pestovaná v Európe,
plody - veľmi veľké, dužina-pevná, sladká
zrenie - stredne skorá, polohy - chránené, teplé,
pôda - ľahká, piesčitá a výživná,
náchylná na hubové choroby koreňa ( ALIETTE ), pleseň sivá - veľmi odolná
použitie - priamy konzum, mrazenie, džemy a iné,
úrody - najúrodnejšia odroda

GORELLA
skorá, veľké plody, dužina je pevná príjemne aromatickej chuti,
je vhodná len do teplejších oblasti,
je odolná proti plesni sivej, ale náchylná na hubové choroby, vhodná na rýchlenie,
plody sú vhodné na priamy konzum, na mrazenie, na kompótovanie menej vhodné

HONEOYE
veľmi skorá s veľmi veľkými plodmi, pevná dužina, široko kúžeľovité,
dobrej chuti, úrodná, odolná na plieseň sivú, na priamy konzum,
ideálna na prirýchlenie zberu na poli i pod sklom,
nevymŕza, dobre znáša transport

KARMEN
stredne skorá, plody sú veľké až veľmi veľké,
dužina je stredne pevná, šťavnatá,
vyžaduje vzdušné humózne pôdy s dostatkom vlahy,
je odolná proti koreňovej hnilobe a plesni sivej, náchylná na múčnatku,
je vhodná na priamy konzum a mrazenie, pri vysádzaní sa odporúčajú širšie spony

KENT
stredne skorá odroda, pevné plody sa ľahko oddeľujú od stopky,
veľmi chutné, vysoko úrodná, odolná voči hubovým chorobám,
nevymŕza

LIDKA
remontantná, dvakrát rodiaca odroda, plody sú stredne veľké až väčšie,
chuť je navinule sladká, aromatická, je vhodná aj do vyšších polôh,
voči chorobám je pomerne odolná, rodí veľmi
dobre, vhodná na priamy konzum,
veľmi dobré úrody dosahuje aj pri druhom zbere (august)

MAGURA
skorá, plody sú stredne veľké až veľké,
dužina je veľmi pevná aromatickej, sladkokyslej chuti,
vhodná do všetkých ovocinárskych oblastí,
je pomerne odolná proti plesni sivej, netrpí hubovými chorobami koreňového krčka,
má univerzálne využitie na priamy konzum i spracovanie

MARUŠKA
stredne skorá raz rodiaca veľkoplodá odroda,
sladkokyslej chuti, vhodná do všetkých
oblastí vhodných pre pestovanie jahôd,
doporučuje sa doplnková závlaha, na listové choroby nie je náchylná,
proti plesni sivej je stredne odolná,
netrpí chorobami koreňového krčku,
vhodná na priamy konzum a spracovanie

PANDORA
najneskoršia odroda vyšlachtená v Škótsku s veľkými, guľatými lahodnými plodmi, dužina je pevná, trvanlivosť je dlhá, výrazne predlžuje zber jahôd, odnožovacia schopnosť je vysoká, z 10m2 dáva 16 až 20kg jahôd,

POLKA
stredne skorá odroda, plody kuželovité, pevné, vynikajúcej chuti
väčšie ako Senga Sengana, dáva vysoké výnosy, odolná voči vymŕzaniu,
dobre sa prepravuje, vhodná aj pre ťažké pôdy a vyššie polohy,
väčšia odolnosť voči chorobám ako Senga Sengana,
všestranné využitie

SELVA
stálerodiaca odroda, opakovane plodí od júna až do mrazov,
vysoko úrodná, najvyššie úrody dosahuje v druhom roku,
veľké chutné plody, málo citlivá na plieseň a ostatné hubové choroby,
na zimu prikrývame, odporuča sa odtrhnúť prvé kvety,
aby sa zvýšila úrodnosť v neskoršom letnom a jesennom období.

SENGA SENGANA
stredne neskorá, dužina je pevná, šťavnatá, sladkokyslej aromatickej chuti,
vhodná pre všetky jahodárske oblasti, náchylná na pleseň sivú,
netrpí chorobami listov a koreňového krčka,
je to najviac pestovaná odroda s všestranným použitím,
pri optimálnej agrotechnike s dôrazom na botritídu plodov
prináša spoľahlivé vysoké úrody

VIKTÓRIA
zrenie - stredne skorá, plody - veľké, plochoguľovité, dužina - pevná, aromatická, polohy - všetky jahodárske, pôda - výživná so závlahou, hubové choroby - odolná, pleseň sivá - stredne odolná, priamy konzum aj spracovanie

ZEFYR
plody- stredne veľké až väčšie, dužina - šťavnatá, lahodná,
zrenie - veľmi skorá, pôda - výživná so závlahou, choroby - pomerne odolná,
polohy - chránené a teplé priamy konzum, džemy, úrody - bohaté

 


 

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.