Černice bezostňové veľkoplodé sadenice predaj

Beztŕnne černice nám umožnili ľahšie obhospodarovanie porastu a ľahší zber.

sortiment a cenník

Černica ASTERINA Rubus fruticosus

Sladká černica Asterina je z černicového šľachtenia zo Švajčiarska. Vyznačuje sa sladkosťou a vysokým obsahom antioxidantov v ovocí. Plody na bez ostňových výhonkoch môžeme oberať celé leto až do jesene, čím máme veľmi dlhú periódu na oberanie. Váha plodov je v rozmedzí 8-11 g. Rodivosť je pravidelná a nadpriemerná. Asterina je veľmi dobre mrazu odolná a vysoko rezistentná voči chorobám. Mladé výhonky v máji zrežeme na dve očká. Odrodené výhonky po zbere odrežeme a nové mladé výhonky vyviažeme..

Černica BLACK BUTTE Rubus fruticosus

Černica BLACK SATIN Rubus fruticosus

Odroda černice Black Satin je veľmi úrodná odroda so silným až veľmi silný rastom s výhonkami bez tŕňov. Plody sú veľmi veľké podlhovasté, dužina je šťavnatá aromatickej kyslej chuti. Rodí ako všetky černice na dvojročnom dreve. Oberať dozreté plody môžeme veľmi dlho, prakticky od začiatku augusta až do stredu októbra. Mladé výhonky v máji zrežeme na dve očká. Odrodené výhonky po zbere odrežeme a nové mladé výhonky vyviažeme..

Černica BOYSENBERRY Rubus fruticosus

Černica DORMAN RED Rubus fruticosus

Černica HIMALAYA Rubus fruticosus

Černica CHESTER THORNLESS Rubus fruticosus

Černica KARAKA BLACK Rubus fruticosus

Černica LOCHNESS (NESSY) Rubus fruticosus

Černica Loch Ness je veľmi úrodná odroda so silným rastom s výhonkami bez tŕňov. Plody sú veľké eliptické s pevnou dužinou sladko kyslej chuti. Rodí ako všetky černice na dvojročnom dreve. Oberať dozreté plody môžeme veľmi dlho, prakticky od stredu júla až do stredu septembra. Mladé výhonky v máji zrežeme na dve očká. Odrodené výhonky po zbere odrežeme a nové mladé výhonky vyviažeme..

Černica MERTON THORNLESS Rubus fruticosus

Černica NAVAHO Rubus fruticosus

Odroda černice Navaho má veľmi vysoké a pravidelné úrody. Vzrast je slabší ako u ostatných odrôd a je prvou odrodou s vzpriameným rastom. Odpadá u nich pracné vyväzovanie. Výhonky sú bez tŕňov. Netrpí chorobami. Plody sú veľké, dužina je pevná a šťavnatá veľmi aromatickej chuti. Rodí ako všetky černice na dvojročnom dreve, takže odrodené výhonky po zbere vyrežeme od zeme. Oberať dozreté plody môžeme veľmi dlho, prakticky od júla až do októbra.

Černica POLAR Rubus fruticosus

Novovyšlachtená odroda beztŕnnej černice s vysokou odolnosťou voči vymŕzaniu a silným vzrastom. Dozrieva koncom júla a začiatkom augusta a rodí až do konca septembra. Plody sú veľké až veľmi veľké, aromatické, sladko kyslej chuti vhodné na priamy konzum aj spracovanie.

Černica THORNFREE Rubus fruticosus

Thornfree je beztŕnna černica, dozrieva v druhej polovici augusta, plody sú veľké čierne, sladkokyslej aromatickej chuti, pre malú odolnosť proti poškodeniu dreva zimnými mrazmi je vhodná len do teplejších, chránených polôh, musí sa pestovať na opornej konštrukcii, rodí na dvojročnom dreve, preto vyžaduje rez ako vinič, vo vlhkých oblastiach a v rokoch s nadmernými zrážkami ju chránime proti plesni sivej, pri správnom výbere stanovišťa je veľmi úrodná, plody majú všestrannú využiteľnosť.

Černica THORNLESS EVERGREEN Rubus fruticosus

Černica TRIPLE CROWN Rubus fruticosus

Černica WILSONOVÁ SKORÁ Rubus fruticosus

Černica ČIERNY OBOR Rubus fruticosus

Rast silný, neskôr stredný. Výhony sú dlhé až 2,5 m. Vyžaduje chránené polohy bez výskytu marzov pod -20°C. Rodivosť je vysoká. Plody sú veľké, tupo kužeľovité, čiernofialové, lesklé. Zberajú sa s plodovým lôžkom. Chuť je sladko kyslá, aromatická. Zber od polovice augusta, postupne cca 4 týždne. Výhony sú odolné voči hubovým chorobám. Odroda je samoopelivá.

Černica ČIERNA PERLA Rubus fruticosus

Veľmi bujný rast krov. Výhony sú dlhé 4-5 m, nemajú tŕne. Plodí na 2-ročnom dreve.Plody sú tupo kužeľovité, veľké, cca (4 g), čierne, lesklé. Chuť je veľmi dobrá, silne aromatické. Zber plodov začína v 2. polovici augusta, trvá až do mrazov.

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.