Hlavná stránka  »  Ovocinárstvo   »  Vinič

Vinič

Hlavne stolový sa nám darí ponúknuť vo veľmi rozsiahlej ponuky včetne nových odrôd, ktoré už nie sú tak náchylné na choroby a chuťovo nezaostávajú za tradičnými veľkoplodými druhmi. Muštové odrody ponúkame iba formou objednávok.

NOVÁ STRÁNKA - lepšie triedenie, ľahší výber, jednoduché objednávanie.

ponuka a ceny rezistentných stlových odrôd v kvetináčoch

cenník a ponuka

vlastnosti odrôd

 

REZISTENTNÉ ODRODY


NETREBA ICH STRIEKAŤ, ALEBO LEN VEĽMI MÁLO.

NASKLADNENÉ NOVINKY JÚL 2020:

VINIČ STOLOVÝ ARNI

VINIČ STOLOVÝ BAŽENA

VINIČ STOLOVÝ DOLGOŽDANNYJ

VINIČ STOLOVÝ JUPITER

VINIČ STOLOVÝ KIŠMIŠ CITRONNYJ

VINIČ STOLOVÝ LORUS

VINIČ STOLOVÝ MARUSJA

VINIČ STOLOVÝ PAMJATI DŽENEJEVA

VINIČ STOLOVÝ POLINKA

VINIČ STOLOVÝ REMBO

VINIČ STOLOVÝ VELES

VINIČ STOLOVÝ KIŠMIŠ REBEKKA

NASKLADNENÉ PROSTOKORENNÉ JESEŇ 2019.

VINIČ STOLOVÝ ŠARLOTA

VINIČ STOLOVÝ IZABELA JAPONSKÁ

VINIČ STOLOVÝ DIKSON

VINIČ STOLOVÝ KATALONIA

VINIČ STOLOVÝ NEW YORK

VINIČ STOLOVÝ ROŠFOR

Vinič stolový SAŠENKA LEONOVA

Stolový vinič SAŠENKA LEONOVA je veľmi skorá odroda, dozrievajúca asi v prvej polovici augusta. Strapce sú veľmi veľké okolo 500g s ružovými atraktívnymi veľkými bobuľami s príjemnou muškátovou chuťou. Odroda je vysoko mrazu odolná s vysokou rezistenciou voči chorobám. Úrodnosť je vysoká.  

ZOZNAM ODROD.

Vitis vinifera KOKL BIELYJ.

Biela veľmi perspektívna odroda stolového viniča Kokl Bielyj má veľmi veľké oválne až ceckové bobule s mäsitou šťavnatou dužinou veľmi príjemnej harmonickej chuti. Strapce sú stredne veľké až veľké. Dozrieva asi v polovici augusta. Úrodnosť je veľmi vysoká, odporúča sa mierne zaťaženie kríka. Vyznačuje sa vysokou rezistenciou voči chorobám a mrazu. Je vhodná aj na transport.

Vitis vinifera RONDO.

Odroda viniča Rondo má veľké, redšie strapce so stredne veľkými modrými bobuľami s jemnou aromatickou chuťou. Je vhodná ako na priamy konzum, tak aj na výrobu kvalitného vína a na výrobu štiav. Je to veľmi perspektívna odroda s veľmi dobrou odolnosťou voči mrazom a aj vysokou rezistenciou voči chorobám. Vzrast je stredný, rodivosť vysoká, dozrievať začína začiatkom septembra. 

Vitis vinifera VANESSA.

Odroda stolového viniča Vanessa vyniká svojimi veľkými (2cm) ružovými bobuľami, ktoré sú takmer bez zrniečok harmonickej sladkej chuti. Pochádza z Kanady, kde našla rýchle uplatnenie. Strapce sú veľmi veľké (18cm). Rezistencia voči chorobám je veľmi vysoká, tak isto aj voči mrazom je veľmi odolná. Dozrieva začiatkom septembra. Vzrast je silný, úrodnosť vysoká.

Vitis vinifera FESTIVEE. 

Odroda stolového viniča Festivee je novinkou z Kanady. Tam a aj v USA už našla široké uplatnenie. Je výnimočne úrodná s veľmi veľkými strapcami s veľkými bobuľami modrej farby čerstvej aromatickej sladučkej chuti. Festivee je odroda s vysokou rezistenciou voči chorobám a veľmi dobrou odolnosťou voči mrazu, čo jej dáva predpoklady aj na úspešné pestovanie nie v úplne ideálnych podmienkach. Dozrieva v strede septembra, je stredne skorá. Vzrast je veľmi robustný s veľkými listami (na jeseň sa krásne vyfarbujú do červena), preto ju doporučujeme na jej pestovanie na pergolách. 

Stolový vinič BIRSTALER MUSKAT.

Nová odroda stolového viniča Birstaler Muskat sa vyznačuje veľmi vysokou rezistenciou voči chorobám. Dokonca aj v rokoch s vysokým úhrnom zrážok a v polohách kde iné sorty už pomaly nemali žiadne zdravé plody. Pre jej vysokú rezistenciu je vhodná aj do skleníkov a fóliovníkov. Pestovať ju môžeme aj na otvorených polohách, kde je silný vietor. Strapce sú veľké až veľmi veľké 15 - 25 cm dlhé, rodivosť je veľmi vysoká. Bobule sú zeleno žlté až žlté, 1,5 až 2 cm veľké, so sladkou jemnou muškátovou chuťou. Birstaler Muskat obsahuje vo svojich bobulách veľmi málo jadierok. Zreje začiatkom septembra, nespŕcha, takže ju môžeme potom oberať ďalších 4 - 6 týždňov. 

Vitis vinifera VENUS.

Odroda stolového viniča Venus je jednou z najlepších odrôd na trhu. Je vysoko rezistentná na základné choroby. Vysoká mrazu odolnosť jej umožňuje pestovanie aj na nie úplne vhodné polohy. Strapce sú veľmi veľké s veľkými modrými bobuľami skoro bez jadierok s ľahkou jahodovou chuťou. Zreje stredne skoro od začiatku septembra. V Nemecku bola vyhlásená ako najlepšia modrá bezsemenná odroda. Je vhodná aj na výrobu kvalitného vína. Vytvára veľké listy, čo je vhodné na pergoly a iné záhradné stavby.

ANJUTA.

Vinič Anjuta je novinka medzi odrodami, ktorá má veľké strapce vysokej trhovej hodnoty. Má veľmi veľké, mäsité bobule, ktoré dozrievajú v druhej polovici septembra a majú ľahkú a príjemnú muškátovú chuť. Odroda je mrazuvzodorná a odolná voči chorobám - múčnatke, peronospóre : 5 - 7 bodov.a botrytíde . 7 bodov. 

 

 

ATAMAN.

Odroda stolového viniča Ataman je novinka, ktorá je silno rastúca s veľkými strapcami a bobuľami. Dozrieva v prvej polovici septembra. Bobule sú šťavnaté a mäsité, príjemnej a harmonickej chuti. Odroda je vysoko mrazuvzdorná a odolná voči chorobám: peronospóra,  botrytída: 5 - 7 bodov a múčnatka: 7 bodov. 

 

 

BLAGOVEST

Odroda stolového viniča Blagovest je novinka s veľkými strapcami a bobuľami príjemnej a sladkej muškátovej chuti. Odroda ma veľmi vysokú úrodnosť a dozrieva v druhej polovici augusta. Odolnosť voči chorobám: Múčnatke 5- 7 bodov, Perenospóra 5 - 7 bodov, Botrytída 7bodov.  

 

 

ČARLI

Novinka stolového viniča Čarli má tmavo modré veľké oválne bobule usporiadané vo veľkých strapcoch 600-800 g, s mäsitou šťavnatou dužinou príjemnej harmonickej chuti. Odroda Čarli dozrieva veľmi skoro v prvej polovici augusta, má vysokú úrodnosť, vhodná je regulácia úrody. Je veľmi mrazu odolný a voči hlavným chorobám vysoko rezistentný. Voči peronospóre, múčnatke a botrytíde dosahuje 7 bodov podľa medzinárodnej klasifikácie.

 

 

CHRUSTIK

Odroda stolového viniča Chrustik je novinka na trhu, ktoré je známa hlavne pre svoje veľmi skoré dozrievanie v druhej polovici júla. Bobule majú odrodovú a chrumkavú chuť. Výhonky sú silno rastúce a strapce sú stredne husté. Odolnosť voči chorobám: Múčnatke- 7 bodov, Perenospóra- 7 bodov, Botrytída - 7 bodov. Mrazuvzdorná do - 26 C.  

 

MELITOPOĽSKIJ KRASNYJ

Novinka stolového viniča Melitopoľskij Krasnyj má červené veľké oválne bobule usporiadané vo veľkých strapcoch 800-1200 g, niekedy až s hmotnosťou okolo 2 kg s odrodovou chuťou. Odroda Melitopoľskij Krasnyj dozrieva začiatkom septembra, má stredne vysokú rodivosť. Vzrat je veľmi silný. Je veľmi mrazu odolný a voči hlavným chorobám vysoko rezistentný. Voči peronospóre, múčnatke a botrytíde dosahuje 7 - 9 bodov podľa medzinárodnej klasifikácie.

MONARCH.

Odroda stolového viniča Monarch je novinka s vysokou trhovou hodnotou. Má stredne veľké strapce s veľkými bobuľami muškatovej chuti a chrumkavej dužiny. Dozrievajú v druhej polovici augusta. Mrazuvzdorná do - 25°C.  Odolnosť voči chorobám: Múčnatke- 5 bodov, Perenospóra- 7 bodov, Botrytída - 7 bodov.  

 

 

NIŽINA.

Odroda stolového viniča Nizina je novinka s vysokou trhovou hodnotou. Má veľké strapce s veľmi veľkými bobuľami. Bobule majú šťavnatú, chrumkavú dužinu príjemnej a harmonickej chuti. Dozrievajú koncom augusta až začiatkom septembra. Mrazuvzdornosť do - 23°C. Odolnosť voči chorobám: Múčnatke- 5 - 7 bodov, Perenospóra- 7 bodov, Botrytída - 7 bodov.   

 

 

PREOBRAŽENIE.

Novinka stolového viniča Preobraženie má ružové veľké oválne až predĺžené bobule usporiadané vo veľkých strapcoch 700-900 g, s odrodovou chuťou. Odroda Preobraženie dozrieva veľmi skoro začiatkom augusta, má stredne až vysokú vysokú rodivosť. Vzrast je veľmi silný, vytvára množstvo zálistkov, na ktorých dokáže priniesť ďalšiu úrodu začiatkom septembra. Strapce sú menšie, ale kvalita plodov ostáva. Je dostatočne mrazu odolný a voči hlavným chorobám dostatočne rezistentný. Voči peronospóre, múčnatke a botrytíde dosahuje 5 - 7 bodov podľa medzinárodnej klasifikácie.

 

STELA

Skorá odroda stolového viniča Stela je bezsemenná tmavo fialová odroda (trieda bezsemennosti II.) so stredne veľkými okrúhlymi bobuľami s dužinou odolnou voči samovoľnému praskaniu príjemnej ovocnej chuti. Zreje v polovici augusta, rastie stredne silno, úrodnosť je vysoká. Mrazu odolnosť je veľmi vysoká (-28°C), tak isto aj choroby je vysoko rezistentná. Podľa medzinárodnej klasifikácie má na peronospóru, múčnatku a botrytídu 7-9 bodov.

 

ZAVET.

Stredne skorá odroda univerzálneho viniča Zavet je typ s modrými bobuľami špecifickej odrodovej chuti s vyváženým pomerom cukrov a kyselín. Má univerzálne využitie, teda je vhodná aj ako stolová ale aj muštová odroda na výrobu kvalitného vína. Zreje v prvej polovici septembra, rastie veľmi silno, úrodnosť je vysoká, viac ako 10 kg na ker, čo vyžaduje reguláciu úrody. Mrazu odolnosť je vysoká (-25°C), tak isto aj na choroby je vysoko rezistentná. Podľa medzinárodnej klasifikácie má na peronospóru 7-9 bodov, múčnatku 7 bodov a botrytídu 5-7 bodov.

 

No-8 - veľkoplodá, interšpecifická, ružova s veľkým strapcom, mäsitá, stredne skorá.

 

 

 

 

No-10 - veľkoplodá, interšpecifická, biela, strapec stredne veľký s oválnymi bobuľami, dozrieva  začiatkom septembra.

 

 

 

 

No-13 - veľkoplodá, interšpecifická, biela, strapec stredný až velký, bobula je vajcovitá, dozrieva koncom augusta.

Souvenír - veľkoplodá interšpecifická, strapec stredný, bobula modrá špicatá, príjemnej chuti.

 

 

 

 

Terez - biela,interšpecifická, veľkoplodá, strapec stredný až veľký, bobula je vajcovitá, žltozelená na slnečnej strane ružovkastá. Chuť jemne muškatová.

 

 

 

 

Talizman - rezistentná, biela, skorá, s veľmi veĺkými oválnymi bobuľami.

King - rezistentná, biela, stredne skorá, s veĺkými strapcami a velkými bobulami.
 
Suzi - rezistentná, biela, stredne skorá, poskytuje dlhé strapce s veĺkými  bobuĺami.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jalovenskij - rezistentná, biela, neskoršia, spoľahlivá a úrodna odroda s oválnymi bobuĺami.
 
Aivaz - rezistentná, modrá, stredne skorá odroda, strapec veľký s veľkými vajcovitými bobulami.
 
 
 
 
 
 
 
 
Vasil - rezistentná, modrá, skorá, bobuľa vajcovitá,strapec stredny až veľký.
 
Besy - bezsemenná, rezistentná, bujného rastu, strapec dlhý, bobuľa je biela stredná. Veľmi skoro dozrieva  zaciatok augusta.
 
Elma - bezsemenná, fialová veľka bobula, strapec stredný, skorá polovica augusta.ALEŠENKIN.

Super skorý, dozrieva v druhej dekáde júla. Strapce veľké, 500 – 600 g, niektoré až 1,5 – 2 kg, kónického tvaru, stredne husté až riedke. Bobule mierne oválne, stredne veľké, hmotnosť 4 -5 g, dužina chrumkavá, šťavnatá. Farba krémovo žltá až jantárovo žltá. Chuť je príjemná, harmonická, sladká. Úrodnosť je veľmi vysoká, 8-10 kg na krík.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 5 bodov.
Múčnatka 5 bodov.
Botrytída 5 bodov.

 

 CICA USTOJČIVAJA.

Stredne skorá, silno rastúca odroda so strapcami 450-700g, s veľkými vajcovitými bobuľami 6-7g svetložltej až svetloružovej farby.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 7 bodov.
Múčnatka 7 bodov.

 

 

 
EXTAZ.

Stredne skorá, silno rastúca odroda so strapcami 500-900g, s veľkými oválnymi bobuľami 8-12g žlto zelenej farby, harmonickej chuti, mrazuodolná do - 26 °C.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 7 bodov.
Múčnatka 7 bodov.


FLAMINGO.

Stredne skorá, stredne silno rastúca odroda so strapcami 500-700g, s veľkými oválnymi bobuľami 6-9g ružovej farby.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 5 bodov.
Múčnatka 5 bodov.

 

 

 

JUBILEJ KOSTRIKINA.

Veľmi skorá, stredne silno rastúca odroda so strapcami 700-900g, s veľmi veľkými oválnymi bobuľami 10-12 g ružovej farby, harmonickej chuti.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 5-7 bodov.
Múčnatka 5-7 bodov.

 

 


JUBILEJ NOVOČERKASKA.

Veľmi skorá, silno rastúca odroda so strapcami 600-1000g, s veľmi veľkými vajcovitými bobuľami 12-15 g svetloružovej farby.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 5-7 bodov.
Múčnatka 5-7 bodov.

 

 

 

KARMAKOD.

Veľmi skorý, dozrieva v druhej dekáde augusta. Strapce veľké, 500 – 800 g, niektoré aj väčšie, cylindrického tvaru, stredne husté až husté. Bobule predĺžene oválne, veľké, hmotnosť do 8 g, dužina mäsitá, chrumkavá, šťavnatá. Šupka tenká, jemná. Farba svetlofialovo červená. Chuť je príjemná, harmonická, ľahko muškátová. Úrodnosť je veľmi vysoká, vyžaduje reguláciu úrody.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 7 bodov.
Múčnatka 7 bodov.
Botrytída 7 bodov.

 

KEŠA.

Skorá, silno rastúca odroda so strapcami 600-900g, s oválnymi bobuľami 10-12 g svetložltej farby, harmonickej, príjemne sladkej chuti.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 5 bodov.
Múčnatka 5 bodov.

 

 

MOLDOVA.

Stredne neskorý, dozrieva v polovici septembra. Strapce veľké, 400 – 600 g, niektoré až 1 kg, kónického tvaru, stredne husté. Bobule oválne, veľké, hmotnosť 6-8 g, dužina chrumkavá, mäsitá. Farba tmavofialová. Chuť je jednoduchá. Úrodnosť je vysoká. Má vysoké ukazovatele trhových vlastností, transportovateľnosti a trvanlivosti. Dobre sa uchováva, dlho môže visieť na kroch bez straty trhových vlastností.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 7 bodov.
Múčnatka 7 bodov.
Botrytída 7 bodov.

 

MUSKAT LETNIJ.

Veľmi skorý, dozrieva na začiatku augusta. Strapce veľké, 600 - 700 g, niektoré až 1 kg, kónického tvaru, stredne husté. Bobule oválne, veľké, hmotnosť 7-8 g, dužina mäsitá, šťavnatá, šupka tenká. Farba svetložltá až jantárová. Chuť muškátová. Úrodnosť je vysoká. Má vysoké ukazovatele trhových vlastností, transportovateľnosti. Má zvýšenú mrazuvzdornosť.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 7 bodov.
Múčnatka 5-7 bodov.
Botrytída 5-7 bodov.

 

OSENNYJ ČERNYJ.

Stredne skorá, silno rastúca odroda so strapcami 500 - 600 g, s vajcovitými bobuľami 6 - 8 g tmavomodrej farby, harmonickej chuti.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 7 bodov.
Múčnatka 7 bodov.

PAMJATI CHIRURGA.

Stredne skorá, silno rastúca odroda so strapcami 500 - 600 g, s oválnymi bobuľami 8 - 10 g ružovej farby, harmonickej chuti.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 5-7 bodov.
Múčnatka 5-7 bodov.
 

RIZAMAT USTOJČIVYJ.
synonymum RIZAMAT ZLEPŠENÝ, RIZAMAT UKRAJINSKIJ.


Stredne skorý. Strapce veľmi veľké, 800 - 1100 g, cylindricko kónického tvaru, stredne husté. Bobule veľmi veľké, hmotnosť 16-18 g, dužina mäsitá, šťavnatá, šupka pevná. Farba zeleno ružová. Chuť harmonická. Úrodnosť je vysoká. Má vysoké ukazovatele trhových vlastností, transportovateľnosti.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 7 bodov.
Múčnatka 5-7 bodov.

 

SPRINT.

Veľmi skorý. Strapce veľmi veľké, 700 - 1000 g, široko kónického tvaru. Bobule veľmi veľké, hmotnosť 8-12 g, dužina chrumkavá, šťavnatá. Farba zeleno žltá. Chuť harmonická, veľmi sladká. Úrodnosť je vysoká.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 7 bodov.
Múčnatka 7 bodov.
Botrytída 7 bodov.

 

SPUTNIK.

Skorá, veľmi silno rastúca odroda so strapcami 300 - 500 g, s oválnymi bobuľami 5 g svetlo žltej farby, jednoduchej chuti.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 7 bodov.
Múčnatka 7 bodov.

 

 

ŠACHŤJOR.

Stredne skorý, dozrieva začiatkom septembra. Strapce veľmi veľké, 500 – 1000 g, niektoré aj viac, cylindricko kónického tvaru, stredne husté až husté. Bobule okrúhle až slabo oválne, veľké, hmotnosť 6-7 g, dužina šťavnatá, mäsitá. Farba tmavomodrá. Chuť je harmonická, v plnej zrelosti chutí ako zrelá višňa. Úrodnosť je vysoká. Má veľmi vysokú regeneračnú schopnosť a odolnosť voči mrazu.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 7 bodov.
Múčnatka 7 bodov.
Botrytída 7 bodov.

 

TALEM.

Stredne skorý, dozrieva koncom augusta. Strapce veľmi veľké, 800 - 1200 g, kónického tvaru. Bobule mierne oválne, veľmi veľké, hmotnosť do 15 g, dužina chrumkavá, šťavnatá. Farba krémovo žltá. Chuť príjemná, harmonická, sladká. Úrodnosť je veľmi vysoká. Má veľmi silný rast.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 7 bodov.
Múčnatka 7 bodov.
Botrytída 7 bodov.

 

VELIKA.

Stredne skorá, silno rastúca odroda so strapcami 500 - 700 g, s vajcovitými bobuľami 13 - 14 g tmavomodrej farby, harmonickej chuti.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 4 bodov.
Múčnatka 4 bodov.

 

 

VIKTOR.

Skorá, silno rastúca odroda so strapcami 600 - 800 g, s predĺženými bobuľami 10 - 15 g ružovo fialovej až červeno fialovej farby, odrodovej chuti.
Odolnosť voči hubovým chorobám podľa medzinárodnej klasifikácie:
Perenospóra 5-7 bodov.
Múčnatka 5-7 bodov.

 

 

 

BOSKOOP GLORY.

NOVÉ. Pestovať sa dá prakticky bez postrekov aj vo vyššich polohách. Plody má tmavé, guľaté, veľmi chutné. Dozrieva na prelome augusta a septembra. Vzrast má silnejší, pri opore dorastá až do 7m výšky.

 

 

 

 

EARLY VAN DER LAAN

NOVÉ. Rezistentná, mrazuvzdorná a bohato rodiaca odroda. Plody sú zelenožlté, guľaté, korenistej chuti. Dozrieva na prelome augusta a septembra. Vzrast má silnejší, pri opore dorastá až do 8m výšky, ročný prírastok 2m.

 

 

 

 

HIMROD

NOVÉ. Žltoplodá bezsemenná odroda, bohato rodiaca so zaujímavou malinovou arómou. Strapce sú veľké, bobule stredne veľké. Dozrieva v septembri. Je to mrazuodolná odroda, sadíme na polohy chránené pred silným vetrom, dá sa pestovať bez chemickej ochrany.

 

 

 

 

ST. MARTIN

NOVÉ. Ružovožlté veľké bezsemenné bobule rastú na veľkých strapcoch. Rezistentná odroda. Zreje od polovice do konca septembra. Má príjemnú sladkú chuť.

 

 

 

 

 

THERESA

NOVÉ. Bezsemenná, rezistentná odroda. Veľké zelené oválne plody sú na veľkých strapcoch. Zreje koncom októbra. Mrazuodolnosť je vysoká, ale pre lepšie dozrievanie sadíme na chránené polohy pred silným vetrom.

 

 

 

 

MUSCAT BLUE

NOVÉ. Rezistentná bezsemenná odroda s muškátovou arómou. Plody sú modré veľké, strapce stredne veľké. Dozrieva koncom augusta až do stredu septembra. Mrazuodolnosť je vysoká, ale pre lepšie dozrievanie sadíme na chránené polohy pred silným vetrom.

 

ARKADIJA.

Strapec je veľmi veľký okolo 500-700g a niekedy až do 2kg, bobule veľmi veľké okolo 6g žltej farby, chrumkavé, chuť je sladká, príjemná v ústach rozplývava, úrodnosť je vysoká, zaťažujeme 4 - 6 očkami na m2, zreje v druhej polovici augusta, na polohu moc náročná nie je, ale vyžaduje výživnú hlinito piesočnatú pôdu s dostatkom vlahy, na peronospóru a múčnatku je stredne odolná, proti plesni sivej je odolná viac.


ARON

Strapec je veľmi veľký, bobule veľké, pri dozretí žlté, dužina neutrálnej chuti je šťavnatá a chrumkavá, úrodnosť je vysoká, ponechávame na každom letoraste iba jeden strapec, pučí stredne skoro, preto ju sadíme len do teplejších polôh, dozrieva začiatkom októbra, vhodný je vysoký spôsob vedenia, proti peronospóre a múčnatke je stredne až vysoko odolná, proti plesni je stredne odolná.

 

 

 

 

BIANKA

Strapec je stredne veľký, bobule malé zelenožlté, dužina je rozplývavá s charakteristickou príchuťou, vysoko úrodná, úplne rezistentná, dozrieva v druhej polovici septembra.

 

dacnyj

 

DAČNYJ

Strapec je veľký s veľkými bobulami modrej farby, dužina je mäsitá s príjemnou chuťou, vyššia úrodnosť, treba ju striekať veľmi málo, dozrieva koncom septembra, dlho vydrží na kroch, vyžaduje pôdy dobre hospodáriace s vlahou, jej trhová hodnota je vynikajúca.

 

 

 

 

DOKUČAJEVOJ USTOJČIVIJ

Stolová biela velkoploda odroda, stredne skoro dozrievajúca /polovica septembra/ strapec veľký 20-25 cm, stredne hustý, kónický, bobula veľká, krátko eliptycká zelenožltá, harmonickej chuti, šupka pevná, pomerne odolná voči chorobám i mrazu, silneho rastu.

 

 

ESZTER.

Stolová odroda viniča tmavo modrej farby, bobule sú stredne veľké na stredne veľkých strapcoch okolo 300g, chuť je neutrálna, harmonická, chrumkavá, má veľmi málo zrniečok, niekde ju zaraďujú k bezsemenným odrodám, dozrieva už pred polovicou augusta, zaťažujeme max. 6 očiek na m2, proti peronospore je stredne odolná, proti múčnatke a plesni sivej vysoko odolná.
 

izabela

IZABELA

Veľké, mierne elipsovité ružové bobule na dlhých a širokých strapcoch, chuť je príjemne aromatická, rozplývavá, úroda je pravidelná a vysoká, dozrieva koncom septembra, je vhodná do vyšších polôh, nevyžaduje chemickú ochranu.
 

 

 

 

 

nero

 

 

NERO

Stredne veľké tmavomodré oválne bobule na veľkých kónickych strapcoch, dužina je chrumkavá, šťavnatá, chuť korenistánechávame 6-8 rodiacich púčikov na meter štvorcový pôdy dozrieva koncom augusta, je vhodná do všetkých našich vinohradnických oblastí, nevyžaduje chemickú ochranu proti peronospóre a múčnatke, v daždivých rokoch potrebuje ochranu proti plesni sivej. 

 

 PALATINA.

Je stolový vinič so stredne veľkým strapcom 15 - 20 cm dlhým, bobule sú stredne veľké elipsovité zlato žltej farby, dužina je chrumkavá s jemnou muškátovou arómou, dozrieva koncom augusta, ale môže ešte 3 - 4 tyždne visieť, úrodnosť je vysoká a pravidelná, doporučujú sa výživne pôdy s dostatkom vlahy, odolnosť proti múčnatke a peronospóre je dobrá až vyššia, proti plesni sivej dobrá.

 

 POLOSKEI MUSKOTÁLY.

Stolový vinič s veľmi veľkým strapcom až 400g, so stredne veľkými až veľkými bobuľami zeleno žltej farby asi 3,5g, chuť je príjemne sladká s muškátovou arómou, dozrieva v druhej polovici septembra, pri výživnej a hlbokej pôde má vysoké úrody, zaťažujeme 6 očkami na m2, proti múčnatke je stredne odolná, proti peronospóre a plesni sivej je vysoko odolná, dobre sa skladuje a prepravuje.

 

prim

 

PRIM

Stredne veľké jantárovožlté kónické bobule na veľkých kónickych strapcoch, má jemnú muškátovu arómu, dužina je mäsitá, šťavnatá nechávame 6-8 rodiacich púčikov na meter štvorcový pôdy patrí medzi skoré odrody, je vhodná do všetkých našich vinohradnických oblastí, nevyžaduje chemickú ochranu proti peronospóre ani plesni sivej, proti múčnatke je stredne odolná.

 


VOSTORG

Veľké žltozelené bobule na stredne veľkých strapcoch, dužina je rozplývavá príjemnej chuti, šupku a semená takmer necítiť, nechávame 6-8 rodiacich púčikov na meter štvorcový pôdy, zreje v polovici augusta, je vhodná aj do vyšších polôh, ale s kvalitnou pôdou,vysoko odolná proti peronospóre a plesni sivej, proti múčnatke je stredne odolná, dobre znáša dlhotrvajúce suchšie počasie.

 

 

V_25-20

 

V 25/20

Veľké zlatožlté oválne bobule na veľkých strapcoch, dužina je rozplývavá príjemnej chuti nechávame 8-10 rodiacich púčikov na meter štvorcový pôdy zreje v druhej polovici augusta, je vhodná aj do stredných polôh, nevyžaduje chemickú ochranu proti peronospóre ani plesni sivej, proti múčnatke je stredne odolná, dobre znáša dlhotrvajúce suchšie počasie.

 

ZALAGYONGYE

Zelenožlté stredne veľké guľaté bobule na veľkých strapcoch, chuť je dobrá, sladkokyslastá, dozrieva v polovici septembra, je nadpriemerne odolná proti mrazom a chledu, proti peronospóre a pliesni sivej je tolerantná, proti múčnatke je stredne citlivá.
 

BEZSEMENNÉ ODRODY

 

jupiter

 

 

JUPITER

 ružové veľké bobule na veľkých strapcoch, dužina je mäsitá s výraznou chuťou, zreje koncom septembra, veľmi dobrá rodivosť, na hubové choroby málo citlivá, vyžaduje dobré polohy a rez s nízkym zaťažením kra, nevadí jej dlhotrvajúce suchšie počasie

 

 

 

luna

 

LUNA


strapec je stredne veľký s stredne veľkými bobuľami žltej farby,
dužina je bez semien s obsažnou chuťou, vyžaduje najteplejšie polohy, režeme na 6-8 očiek na meter štvorcový pôdy, stredne odolná voči chorobám,dozrieva koncom augusta

 

 

 

MERKUR

Bobula stredná až veľká, oválna zelená s ružovým líčkom. Neskoro pučí, kvitne i dozrieva.
Konzumna zrelost je zaciatkom oktobra. Silno rastie.
Strapec velky cilindricky,hustejsi s priveskom.
Chorobami netrpi,ale v hustejsich strapcoch moze dojst k hnitiu bobul.
Rez dlhsi - 8-10 pucikov na 1 m2

NEPTUN

Bobula stredne velká až velká, guľovitá, šarlátovo červená,dužina mäsitá.
Strapec -velky konicky s kridielkom. Pučí stredne neskoro dozrieva okolo 20.IX. Rast velmi silny.
Na jarne mrazy odolný, na zimne menej. Preventivna ochrana, nie je náchylny na
múčnatku ani na hnilobu. Režeme dlhšie ťažne 10-12 púčikov /m2

 

 

 

perletta

 

 

 

PERLETTA

 


strapec je stredne veľký s malými bobuľami bielej farby, dužina má chrumkavú konzistenciu s jemne muškátovou chuťou, stredne rodivá, málo odolná voči chorobám, dozrieva začiatkom septembra, vyžaduje veľké tvary krov a dlhý rez, patrí iba do teplých oblastí, je nevyhnutná preventívna ochrana proti peronospóre

 

 

picurka

 

 

PICURKA


strapec je stredne veľký s stredne veľkými bobuľami zelenožltej farby,dužina je mäsitá príjemne sladkej chuti, zaťažujeme 8-10 očkami na meter štvorcový pôdy,stredne rodivá, voči chorobám vystačíme preventívnou ochranou,dozrieva v druhej polovici augusta, dobre znáša letné sucho, vyžaduje polohy bez mrazov
uran

 

URÁN


strapec je stredne veľký s stredne veľkými bobuľami žltozelenej farby( na slnečnej strane ružové ), šupka je tenšia, vzrast je stredný až veľmi silný,dužina je veľmi šťavnatá, jednoduchej sladkej chuti, zaťažujeme 6-8 očkami na meter štvorcový pôdy, dá sa pestovať na stredných a vysokých vedeniach, je pravidelne a vysoko rodivá, proti chorobám vyžaduje preventívnu ochranu, dozrieva v polovici septembra, neznáša vysýchajúce pôdy, vyžaduje teplé, južné svahy

 

 

venusa

 

 

 

nové VENUŠA

strapec je veľmi veľký s velkými bobuľami zelenožltej farby rozplývavej a harmonickej chuti, rodí neskoro až začiatkom októbra, neskoro pučí a preto uniká jarným mrazom, avšak je citlivá na zimné mrazy, takže ju sadíme len na najlepšie teplé polohy s hlbokou a výživnou pôdou, na hubové choroby je stredne náchylná, rodivosť je vysoká, vyhovujú jej veľké tvary krov

 

 


 

OSTATNÉ VEĽKOPLODÉ ODRODY

 

ametystAMETYST

strapce sú veľké s oválnymi tmavovínovo červenými bobuľami mäsitej dužiny,príjemná chuť, bobule nepraskajú, mohutný vzrast, veľmi vysoká úrodnosť,dozrieva koncom septembra, vyhovujú jej vysoké vedenie, pri reze stačí 4-6 púčikov na meter štvorcový, vyžaduje chránené teplé polohy s kvalitnou pôdou, vyžaduje bežnú preventívnu ochranu proti chorobám

cabianska_perla

 

 


ČABIANSKA PERLA

stredne veľký strapec s stredne veľkými guľatými bobuľami žltozelenej farby s šupkou a dužinou stredne pevnej, výrazne muškátovej chuti,proti chorobám a škodcom treba striekať, vhodná aj do vyšších polôh, ale s kvalitnou pôdou, dozrieva koncom júla,režeme na 8-10 púčikov na meter štvorcový,

 

 

diamant

DIAMANT

veľký strapec s veľkými oválnymi bobuľami žltej farby s dužinou mäsitej konzistencie harmonickej chuti, veľmi úrodná, proti chorobám a škodcom treba striekať, vyžaduje najlepšie polohy, dozrieva koncom augusta, režeme na 4-6 púčikov na meter štvorcový, má vysokú trhovú hodnotu

 

 

 

dora


DORA

 


veľké až veľmi veľké strapce s žltými veľkými okrúhlymi bobuľami mäsitej dužiny sladkej chuti, vyhovujú jej vyššie spôsoby vedenia, režeme na 4-6 púčikov na meter štvorcový pôdy, vysoká rodivosť, treba ju striekať, vyžaduje teplé polohy s kvalitnou pôdou, dozrieva v polovici augusta.

 

 

FAVORIT

veľký strapec s veľkými bobuľami žltej farby
veľmi príjemnej chuti s muškátovou arómou, dobrá rodivosť, je potrebné ju striekať, dozrieva koncom augusta

guzal_kara

 

GUZAĽ KARA

 


veľmi veľké strapce s veľmi veľkými bobuľami modrej farby príjemnej chuti, vysoká rodivosť, je potrebný postrek, vhodná pre vysoké tvary a širšie spony, dozrieva v druhej polovici októbra, vhodná iba do najlepších polôh,vynikajúca trhová hodnota, vhodná je preventívna ochrana proti chorobám

 

 

 

chrupka_biela

 

 

 

 

CHRUPKA BIELA

stredne veľké strapce so stredne veľkými bobuľami, dužina je šťavnatá príjemnej chuti, dobrá rodivosť, stredne odolná voči chorobám, dozrieva v polovici septembra, vhodná do chladnejších oblastí

chrupka_cervena

 

 


CHRUPKA ČERVENÁ

stredne veľký strapec so stredne veľkými bobuľami šťavnatej dúžiny príjemnej chuti, dobrá rodivosť, stredne odolná na choroby, dozrieva v polovici septembra, vhodná do chladnejších oblasti, dlho sa dá zberať

irsai_oliver

 

 

IRSAI OLIVÉR

stredne veľký strapec s stredne veľkými bobuľami zlatožltej farby muškátovej chuti,režeme na 8-10 púčikov na meter štvorcový, vhodná na väčšie tvary, treba ju striekať, dozrieva v strede augusta, nie je moc náročná na polohu a pôdu

 

 

julski_biserJULSKI BISER

 


veľký strapec s stredne veľkými bobuľami žltej farby veľmi dobrej chuti,veľmi úrodná, režeme na 8-10 púčikov na meter štvorcový, treba ju striekať, dozrieva koncom augusta, škodí jej dlhotrvajúce sucho, vynikajúca trhová hodnota

 

 

 

kertanka

 

 

KERŤANKA

stredne veľké až veľké strapce s veľkými bobuľami zelenožltej farby, dužina je mäsito rozplývavá s veľmi príjemnou jednoduchou chuťou, režeme na 4-6 očiek na meter štvorcový, na polohy je menej náročná, ale vyžaduje kvalitnú pôdu, je veľmi úrodná, vyžaduje veľké tvary krov, bežná preventívna ochrana je nutná, dozrieva koncom septembra,KRÁĽOVNÁ VINOHRADOV

 


stredne veľké strapce s veľkými bobuľami jantárovožltej farby, dužina je mäsitá, chrumkavá s muškátovou príchuťou, režeme na 6-8 očiek na meter štvorcový, je náročná na polohy a pôdu, bežná preventívna ochrana je nutná, neznáša sucho, dá sa prepravovať a aj krátko uskladňovať, dozrieva v polovici septembra

PREMIER
stredne veľký hustejší strapec s veľkými modrými vajcovými bobuľami s jemnou šupkou, dužina je pevná s výbornou muškátovou chuťou, úrodnosť je vysoká, dozrieva veľmi skoro, už začiatkom augusta, na zimné aj jarné mrazy je pomerne odolná, na peronospóru nie je moc citlivá, na múčnatku a botritídu (pleseň sivú) je citlivejšia, vyžaduje teplé hlboké pôdy s dostatočnou vlahou

negra

 

 
 


NEGRA

stredne veľké strapce s veľkými bobuľami modročiernej farby, dužina je mäsitá s jemnou muškátovou chuťou, režeme na 6-8 očiek na meter štvorcový, patrí iba na najlepšie polohy bežná preventívna ochrana je nutná, dozrieva koncom augusta, vyžaduje kvalitné pôdy s dostatkom vlahy

NEGRETA

veľké strapce s veľkými bobuľami modrej farby, dužina je mäsitá s príjemnou chuťou, režeme na 8-10 očiek na meter štvorcový, vyhovujú jej teplé polohy bežná preventívna ochrana je nutná, dozrieva koncom septembra, vyžaduje kvalitné pôdy s dostatkom vlahy

 

olsava


OLŠAVA

 


veľké strapce s veľkými bobuľami červenej farby, dužina je mäsitá rozplývavej konzistencie sladkej harmonickej chuti, vysoká rodivosť, treba striekať, dozrieva v druhej polovici septembra, vhodná do severnejších polôh, dlho vydrží na kroch

onyx

 

 

ONYX

stredne veľké strapce s veľkými bobuľami tmavofialovej farby, dužina je mäsitá s príjemnou jemne muškátovou chuťou, režeme na 6-8 očiek na meter štvorcový, patrí iba na najlepšie polohy bežná preventívna ochrana je nutná, dozrieva koncom septembra, vyžaduje kvalitné pôdy s dostatkom vlahy

 

 

opal

 

 

OPÁL

stredne veľké až veľké strapce s veľkými vajcovitými bobuľami svetlozelenej farby, šupka je tenká, jemná, dužina mäsitá, šťavnatá, chuť neutrálna, dozrieva v druhej polovici augusta, pri bežnej ochrane netrpí chorobami,trochu je náchylná na sucho, vhodná na stredné a vysoké vedenie, režeme na 4-6 púčkov na meter štvorcový, vhodná hlavne na priamu konzumáciu

panonia_kincse

 

 

PANÓNIA KINCSE

veľké až veľmi veľké strapce s veľkými bobuľami, dužina je mäsitá rozplývajúcej konzistencie sladkej harmonickej chuti,bobule sú žlté, veľmi vysoká rodivosť, je potrebný postrek, dozrieva začiatkom septembra, dá sa prepravovať, uskladňovať a kompótovať, má vynikajúcu trhovú hodnotu

pastel

 

 

PASTEL

stredne veľké strapce s veľkými bobuľami žltej farby s ružovým odtieňom,dužina je mäsitá rozplývajúcej konzistencie sladkej harmonickej chuti,režeme na 8-10očiek na meter štvorcový, patrí iba na najlepšie polohybežná preventívna ochrana je dostačujúca, dozrieva začiatkom októbra, vyžaduje kvalitné pôdy

 

 

purpur


PURPUR

stredne veľké strapce s veľkými bobuľami purpurovej farby, dužina je mäsitá chrumkavej konzistencie, režeme na 4-6 očiek na meter štvorcový, patrí do teplých polôh, bežná preventívna ochrana je dostačujúca, dozrieva v polovici septembra, vyžaduje kvalitné pôdy

rubanka

 

 

RÚBANKA

veľmi pekné strapce s guľatými,strednými až veľkými bobuľami priezračnej žltozelenej farby, veľmi úrodná, vyžaduje teplé, slnečné polohy, má vysokú trhovú hodnotu s malým odpadom

 

topas

 

TOPAS
stredne veľké strapce s veľkými žltými bobuľami, dužina je mäsitá s príjemnou muškátovou chuťou, stredne náchylná na choroby, režeme na 8-10 púčikov na meter štvorcový, vyhovujú jej teplé chránené polohy, netrpí suchom, vhodná je preventívna ochrana proti chorobám


ZLATAVA
veľký, hustý strapec s stredne veľkými okrúhlymi bobuľami tmavožltej farby, rodivosť je stredne vysoká, dozrieva začiatkom septembra, je veľmi odolná vočí nízkym teplotám v zime, ale pre skoré pučanie je citlivá na jarné mrazy, na peronospóru a botrytídu (pleseň sivú) je odolná, citlivejšia je na múčnatku, dosť vysoká je aj odolnosť voči suchu

 

Obsah:

Cenník viniča

VINIČ - Weinrebe - Szőlőfajták Vitis AKTUÁLNU PONUKU S CENAMI, POPISMI A OBRÁZKAMI NAJDETE NA NAŠEJ NOVEJ STRÁNKE. Výpestky sú prostokorenné, mimo tých kde je to uvedené, že sú v kvetináči. TOTO JE ZOZNAM RASTLÍN, INFORMÁCIA ČI JE DANÁ ODRODA AJ SKLADOM NA TEL.Č. 0903 433 033 ALEBO NA MAILI kvety@klivia.com NOVÁ STRÁNKA - lepšie triedenie, ľahší výber, jednoduché objednávanie.   POPISY A ...

Celý článok ...

Rezistenty stolové kvetináč

PONUKA REZISTENTNÝCH STOLOVÝCH ODROD VINIČOV PREDPESTOVANÝCH V KVETINÁČOCH. Ceny sú orientačné. TOTO JE ZOZNAM RASTLÍN, INFORMÁCIA ČI JE DANÁ ODRODA AJ SKLADOM NA TEL.Č. 0903 433 033 ALEBO NA MAILI kvety@klivia.com. POPISY A OBRÁZKY JEDNOTLIVÝCH DRUHOV. ODRODA BALENIE / VÝŠKA V CM CENA AJVAZ modrý skorý muškátový C2 / 60-80 € 12,00 ANJUTA červený stredne ...

Celý článok ...

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.