Ovocné stromky predaj novinky jeseň 2020

Na tejto stránke sa dozviete aké novinky pre vás chystáme na jesennú sezónu 2020. 

Nie je to ešte všetko, stránku s novinkami budeme neustále dopĺňať.

ATOS vinič stolový

ATOS je super skorá tmavo modrá až čierna stolová odroda viniča s veľkými strapcami 700-1500g a bobuľami, vysoko cenenými chuťovými vlastnosťami, vysokou mrazuvzdornosťou a rezistenciou voči chorobám. Má dobrú skladovateľnosť a transportovateľnosť. Dozrieva koncom júla až začiatkom augusta. Výhony sú stredne silno až silno rastúce, vyzrievajú veľmi dobre po celej dĺžke. Strapce sú kónické, stredne husté, dozreté strapce môžu zostať na kríkoch až mesiac. Nepraskajú, iba naberajú cukor. Osy ich prakticky nepoškodzujú. .Bobule má oválne až predĺžené, na konci zašpicatené, veľmi veľké, v priemere 30 x 23 mm, s hmotnosťou 10 - 12 g, dužina mäsitá, chrumkavá, červenkastej farby. Chuť je harmonická, príjemne sladká, s nepatrnou kyselinkou, vysoko hodnotená. Úrodnosť je veľmi vysoká.

ORECH LANGE WAPPER

Orech LANGE WAPPER má obrovské plody 8-10cm s hmotnosťou 30-40g. Jadro má 10-18g, po vysušení sa nezmenší, vylupovanie v celku. Chuť je výborná, jemne sladká a ani po vysušení ju nestráca. Škrupina je pevnejšia. Úrodnosť je vysoká a pravidelná, dozrieva koncom septembra až začiatkom októbra. Kvitne koncom apríla alebo začiatkom mája, obdobie kvitnutia samčích a samičích kvetov sa prekrýva, je čiastočne SAMOOPELIVÝ. Určite blízkosť ďalších orechov zvyšuje kvalitu a rodivosť. Voči chorobám má dobrú odolnosť, snažíme sa vysádzať na chránené polohy, nemá rád vlhké stanovištia.

ORECH LANGE VAN LOD

Orech LANGE VAN LOD má obrovské orechy. Je to novinka z Holandska. Strom je vhodný do menších záhrad s konečnou veľkosťou 5 až 7m. Plody sú obrovské 8-10cm s hmotnosťou 30-40g. Jadro má 10-18g, po vysušení sa nezmenší, vylupovanie v celku. Chuť je výborná, jemne sladká a ani po vysušení ju nestráca. Škrupina je stredne hrubá, tzv. polopapierak. Úrodnosť je vysoká a pravidelná, dozrieva koncom septembra až začiatkom októbra. Kvitne koncom apríla alebo začiatkom mája, obdobie kvitnutia samčích a samičích kvetov sa prekrýva, preto ho môžeme sadiť aj samostatne, je SAMOOPELIVÝ. Určite blízkosť ďalších orechov zvyšuje kvalitu a rodivosť. Voči chorobám má dobrú odolnosť, snažíme sa vysádzať na chránené polohy.

MALINA GORDOSŤ ROSII

Malina GORDOST ROSII patrí medzi nové ruské beztŕnne raz rodiace odrody. Má veľké až veľmi veľké, červené sladké plody s príjemnou malinovou arómou. Dužina šťavnatá, rozplývavá. Dozrievajú stredne skoro, od začiatku júna do konca júla, s hlavným zberom na rozhraní júna a júla. Plody aj v plnej zrelosti neopadávajú, dlho držia na kroch. Sú výborne nielen na priamu konzumáciu ale aj na prípravu džemov, štiav a kompótov. Ker je vzpriameného vzrastu a podporu nevyžaduje. Úrodnosť je veľmi vysoká, jedná z najúrodnejších odrôd. Rodí na 2-ročných výhonoch. Je odolná až rezistentná voči všetkým hlavným hubovým chorobám, nie je nutná chemická ochrana. Je nenáročná na pestovanie, plne mrazu odolná do -30°C.

HURMIKAKI FAU FAU

 

HURMIKAKI KURO GAKI

HURMIKAKI MATSUMOTO WASE

HURMIKAKI ZIROCHKA

HURMIKAKI TAMOPAN

HURMIKAKI SUPERSWEET

HURMIKAKI CHANG ZHOU

VINIČ STOLOVÝ ARNI

VINIČ STOLOVÝ BAŽENA

VINIČ STOLOVÝ DOLGOŽDANNYJ

VINIČ STOLOVÝ JUPITER

VINIČ STOLOVÝ KIŠMIŠ CITRONNYJ

VINIČ STOLOVÝ LORUS

VINIČ STOLOVÝ MARUSJA

VINIČ STOLOVÝ PAMJATI DŽENEJEVA

VINIČ STOLOVÝ POLINKA

VINIČ STOLOVÝ REMBO

VINIČ STOLOVÝ VELES

VINIČ ŠARLOTA

VINIČ IZABELA JAPONSKÁ

VINIČ DIKSON

VINIČ KATALONIA

VINIČ STOLOVÝ KIŠMIŠ REBEKKA

VINIČ NEW YORK

VINIČ ROŠFOR

VINIČ SAŠENKA LEONOVA

Stolový vinič SAŠENKA LEONOVA je veľmi skorá odroda, dozrievajúca asi v prvej polovici augusta. Strapce sú veľmi veľké okolo 500g s ružovými atraktívnymi veľkými bobuľami s príjemnou muškátovou chuťou. Odroda je vysoko mrazu odolná s vysokou rezistenciou voči chorobám. Úrodnosť je vysoká.  

SEFORA marhuľa.

Veľmi skorá, rezistentná na šárku, veľmi sladké a aromatické plody, samoopelivá s bohatou a pravidelnou úrodou.

JENGAT marhuľa.

ELGAT marhuľa.

DIGAT marhuľa.

QUILLY stĺpovitá slivka

GOODASGOLD malina trpasličia do nádob

stále rodiaca malina so stredne veľkými plodmi.

LITTLE SWEET SISTER malina trpasličia do nádob

najskoršia stále rodiaca odroda malin so stredne veľkými plodmi.

LITTLE BLACK PRINCE černica trpasličia do nádob

prvá stále rodiaca černica s kompaktným vzrastom  so stredne veľkými plodmi.

JACHIM stĺpovitá višňa

RODINNÉ OVOCNÉ STROMY

Sú to ovocné stromy, kde na jednom strome rastie viac odrôd a pri niektorých aj viac druhov, takže napr. pri jabloniach máte úrodu od konca júla do októbra, tak isto hrušky, slivky, čerešne......

 

 


 

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.