Nektarinky Prunus persica nucipersica

Nektarinka Prunus persica var. nucipersica

Nektarinka je podobné ovocie ako broskyňa, s tým rozdielom že šupka nektariniek je hladká. Je to výhodnejšie pri konzumácii a to hlavne pre deti. Dužina nektariniek je tiež pevnejšia ako pri broskyniach. Na pestovanie tiež nemá vyššie nároky, takže nič nestojí v ceste, aby sme ich viac pestovali.

ORION NOVÉ.

Nektarinka Orion patrí medzi nové odrody veľmi odolných voči mrazu v dreve a hlavne aj na jar v kvete. Dozrieva až začiatkom septembra, v teplejších oblastiach s dostatkom slnka v druhej polovici augusta. Šupka je hladká červenej farby, dužina je žltá s dobrou oddelitelnosťou od kôstky. Rodivosť je vysoká a pravidelná. Odroda je samoopelivá, dobre znáša prepravu.

BIG TOP.

Odroda Big Top je čo sa týka kvality plodov jedna z najlepších žlto mäsých nektariniek vôbec. Je to najviac vysádzaná nektarinka v dnešnej dobe. Plody sú veľmi veľké a veľmi skoro sa farbia do lesklej červenej farby. Chuť je veľmi sladká a aromatická a to aj vtedy, keď nie sú ešte úplne dozreté. Toto dovoľuje skorší zber. Plody nebývajú napádené osami. Dozrievať začína asi začiatkom augusta. Strom rastie silno a prináša pravidelné stredne veľké úrody.

FANTASIA.

Odroda nektarinky Fantasia má stredne veľké plody žltej farby s červeným líčkom. Dužina tejto nektarinky je žltá, šťavnatá, sladká. Dozrieva od polovice do konca augusta. Rodivosť je vysoká, je samoopelivá.

FLAVORTOP.

Nektarinky Flavortop má veľké plody tmavočervenej farby s zlatožltou dužinou, šťavnatá, sladká. Vzrast je  silný , bohato rodí, dozrieva na prelome júla a augusta.

HARCO.

Nektarinky Harco majú veľké oválne plody prekryté po celej ploche červeným líčkom. Dužina je žltá veľmi chutná dobre oddeliteľná od kôstky. Zreje 5 - 7 dni po odrode Redhaven, úroda je pravidelná a bohatá, veľmi odolná k jarným a zimným mrazom, vhodná aj do vyšších polôh, ale najkvalitnejšie ovocie je z najlepších polôh pre pestovanie broskýň, využíva sa hlavne ako kvalitné stolové ovocie.

SNOW QUEEN.

Nektarinka Snow Queen je veľmi aromatická bielo mäsá nektarinka s typickou chuťou divých broskýň. Začína dozrievať koncom júla až začiatkom augusta. Plody tejto nektarinky sú veľké, príjemne sladko  kyslasté. tmavo červené. Kôstka sa dobre oddeľuje od dužiny, počas silných dažďov môže plod prasknúť. Strom má silný rast s bohatou rodivosťou.

STARK RED GOLD.

Nektarinka Stark Red Gold je našou jednou z najlepších nektariniek. Týka sa to hlavne kvality a veľkosti plodov a flexibilItou stromčekov pri pestovaní. Začína zrieť asi od polovice augusta. Plody sú veľmi veľké s lesklou červenou šupkou, dužina je intenzívne žltá, sladká, aromatická a vynikajúcej chuti. Pevná šupka a pevné plody nám zabezpečujú dobrú prepravnosť plodov, osami nebýva napádaná. Strom rastie silno, dá sa dobre formovať. Má vysokú odolnosť voči mrazu v zime a na jar v kvete.

TENA.

Nektarinka Tena má stredne veľké plody pokryté z veľkej časti tmavo červeným líčkom. Dužina tejto nektarinky je žltá veľmi šťavnatá čiastočne odlučiteľná od kôstky, chuť je aromatická, veľmi dobrá. Zreje koncom júla, rodivosť je veľká a pravidelná, stredne odolná na mráz a kučeravosť.

VENUS.

Odroda nektarinky Venus je neskorá odroda. Dozrieva koncom augusta až začiatkom septembra. Plody sú veľmi veľké s červenou šupkou a žltou dužinou výbornej chuti. Dužina sa dobre oddeľuje od kôstky. Úrodnosť je vysoká. Je dobre odolná voči mrazu, vhodná do teplých ale aj stredných polôh.

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.