Hosty Funkie

Funkie rozžiaria každý tmavý kút v našej záhrade. Ich pestovanie je jednoduché, listy treba chrániť proti slimákom.

cenník a sortiment

ABIQUA MOONBEAM
(veľká)

Výška do 50 cm. Zelené listy so zvláštnym žltým okrajom. Dobre rastie. V lete kvitne lilavými kvetmi.

albopicta

ALBOPICTA

(stredná)
Výška 40-50 cm. Listy sú zaujímavo sfarbené najmä na jar. Sviežo zelený stred je lemovaný tmavozeleným nepravidelným lemom. Okraje listov sú mierne zvlnené. Neskôr v priebehu sezóny stred listu tmavne. Ideálna do kvetinového záhona najmä k rododendrónom a azalkám.

august moon

AUGUST MOON
(stredná)

Výška do 40 cm. Listy veľké žltozelené, zvlnené. Zostávajú atraktívne celú sezónu. Kvet biely. Kvitne už v júni. Rozjasní každé tmavé zákutie. Veľkosť listov 25x20 cm.

big daddy

 

BIG DADDY
(veľká)

Výška 65 cm. Listy nádherne modré, 35x20 cm,masívne ako sa na "veľkého otca" patrí. Okraje mierne vyhnuté dohora. Rastlina je odolná voči slimákom. Kvety biele.

blue angel


BLUE ANGEL (veľmi veľká)

"Modrý anjel" je jedna z najväčších host. Výška 80-90 cm! Listy veľké 35x30 cm, vráščité, modré. Kvety takmer biele. Obrovský. Impozantná, "tropicky" vyzerajúca rastlina, vhodná najmä ako solitér.

blue cadet

 

BLUE CADET

(výška 30 cm)

Kultivar je podobný predchádzajúcemu. Vhodná ako pôdopokryvná rastlina aj do skalky (na tienne miesto). Veľmi bohato kvitne svetlofialovými kvetmi.

brim cup

 BRIM CUP
(stredná)

Výška 40 cm. Listy oválne tmavozelené s výraznou krémovou obrubou, ktorá má tendenciu prechádzať až do bielej. Obruba zasahuje do viac ako polovice listu. Kvitne v strede leta bledo lilavými kvetmi. Nádherne dekoratívna najmä v črepníku. Úžasná!

fortunei aureomarginata
FORTUNEI AUREOMARGINATA (stredná)

Výška 45-50 cm. Listy srdcovité, prekrásne špenátovo zelené so žlto krémovým výrazným okrajom. Zvrásnené. Dobre rastúci a nenáročný kultivar. Excelentná rastlina. Znesie aj silnejšie slnko, čo je u takto pomerne tmavo sfarbeného kultivaru výnimka. Kvety fialové na dlhých stopkách. V priebehu 2-3 rokov vytvorí prekrásne hustú ružicu listov.

francee

 

FRANCEE
(veľká)

Klasika, predávaná občas aj v niektorých našich lepších záhradníctvach. Dosahuje výšku 60 cm, listy sú zelené a majú asi 1 cm biely alebo slabo okrový okraj.

francess wiliams

 

FRANCESS WILLIAMS
(veľká)

Výška 60 cm. Vyšľachtená v roku 1985. Viac ako 10 rokov bola najobrúbenejším kultivarom v USA. Majestátna rastlina s veľkými modrozelenými listami s krémovo zeleným nepravidelným okrajom. Najkrajšia v úplnom tieni. Pomaly rastúca.

gold standart

 

GOLD STANDARD
(stredná)

Výška 45 cm. Listy žltozelené s tmavo zeleným okrajom. Rýchlo rastúci. Kvitne fialovo v strede leta. Farba listov sa mení s vekom rastliny. 1/4 až 3/4 slnka.

golden tiara

 

GOLDEN TIARA
(malá)

Výška 25 cm. Dva podobné druhy kultivaru "Tiara". Golden Tiara má listy zelené s úzkym žltým lemom. Obidva kultivary rýchlo a vitálne rastú.

halcyon

 

HALCYON
(stredná)

Výška 45 cm. Listy oválne, u starších rastlín srdcovité. Masívna rastlina, listy majú kožovitý, akoby voskový povrch. Na otázku špecializovaného časopisu: "Ktorý kultivar je najmodrejší?" odpovedalo 80% respondentov -Halcyon! Kvety svetlofialové na pomerne vysokých stopkách. Najkrajšia v úplnom tieni.

krossa regal

 

KROSSA REGAL
(veľká)

Mohutná 60 cm vysoká rastlina. Listy sú pevné, modrozelené. Najmä na jar majú úžasnú farbu. Ich modro sivý otieň je jedinečný medzi všetkými kultivarmi, ktoré poznáme. Je to absolútna klasika, ktorá by nemala chýbať v žiadnej záhrade. Kultivar má výnimočný habitus, ktorý dobre dokumentuje obrázok.

minor

 

MINOR
(miniatúrna)

Kultivar ideálny na zatienené miesto skalky alebo do črepníka. Má iba asi 8-10 cm veľké modrozelené listy. V strede leta však zakvitne množstvom drobných fialových kvietkov a je najmä v črepníku veľmi elegantný.

stiletto

 

STILETTO
(malá)

Táto trvalka je vskutku veľmi dekoratívna. Zasaďte ju do črepníka. Odvďačí sa vám krásnou ružicou zelených listov s bielym okrajom a bohatstvom kvetov. Má široké použitie.

wide brim

 

WIDE BRIM
(stredná)

45 cm kultivar podobný Fortunej Aureomarginata. Listy majú širší, žltý okraj, sú špicatejšie a viac vráskavé. Bohato kvitne ružovými kvetmi v strede leta. Neopakovateľne krásna najmä v čase kvitnutia v črepníku na terase alebo pri jazierku.

SHADE FANFARE
(stredne veľká)

Veľmi príjemná svetlozelená farba listu a krémový okraj.
Tvorí krásne mohyly. Rýchlorastúca, veľmi odolná a obľúbená.

Obsah:

Hosty cenník

HOSTA - FUNKIA - Árnyékliliom Nakoľko berieme hosty od viacerých dodávateľov, aktuálne ceny na vyžiadanie na kvety@klivia.com Pri záujme uviesť konkrétne druhy (mimo uvedených vieme dodať aj veľa iných) a počet ks. odroda balenie August Moon K 11 Birchwood Parky´s Gold K 11 Blue Cadet K ...

Celý článok ...

Okrasné rastliny

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.