Brusnice

Brusnice sú kyslomilné rastliny, takže im musíme vytvoriť kyslé prostredie. Nesmieme zabúdať každoročne prisípať kyslú rašelinu v tom prípade, keď sme im robili lôžko.

cenník a sortiment


Pestovanie brusníc je u nás ešte len málo rozšírené, aj keď rastie u nás vo voľnej prírode v kyslých rašeliniskách vrchoviského typu. Sú to kríčky vysoké do 30cm, kvitnú v máji až júni bielymi až ružovkastými zvončekovými kvetmi. Rodia od neskorého leta až do jesene. Plody sú červenej farby kyslastej chuti obsahujúce obrovské množstvo vitamínov. Ich využitie je veľmi široké. Dajú sa dobre skladovať, zmrazovať a sušiť, robíme z nich omáčky, džemy, šťavy a iné. Pestovanie v záhradách je veľmi jednoduché. Sadíme ich ako súčasť vresoviska alebo ako podrast pre iné väčšie kyslomilné rastliny, napr rododendrony, azalky. Používame ten istý substrát ako na spomenuté rastliny. Neznášajú premokrenie, výživné pôdy a vysoký obsah vápnika v pôde. Závlahu potrebujú iba po vysadení a keď je dlhotrvajúce sucho. Vtedy zabezpečíme odtok prebytočnej vody, napr. pri sadení dávame pod rastliny drenážnu vrstvu.

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

SKLADOM JAHODY NOVÉ

Ponúkame na výsadbu sadenice.

Ovocné nové jeseň 20

Na jesennú sezónu predaja ovocných stromov sme pre vás pripravili viacero noviniek. Krátky prehľad.

Rodiné ovocné stromy

Ovocie po celú sezónu, šetria miesto, môžete objednávať.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

AKCIE.

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Semená Semo new 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ RASTLINY A SEMENÁ PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.