Vrúbľovanie

Ponúkame Vám materiál pre nový spôsob vrúbľovania. Je možné ho využiť u rajčiakov, uhoriek a melónov. Pri tomto spôsobe vrúbľovania sú sadenice podnoží a vrúbľované rastliny celkom prerezané. Následne je koreňová časť podnože a nadzemná časť vrúbľovanej rastliny spojená plastovou tyčinkou z inertného materiálu. Na fixáciu spoja sa u melónov a uhoriek používa plastový klips. Prednosťou tohoto spôsobu vrúbľovania je rýchlosť vlastného vrúbľovania a vysoká ujímatelnosť navrúbľovaných sadeníc. Ďalšie otázky Vám radi zodpovieme. Ponúkané podnože sú vhodné aj pre ostatné spôsoby vrúbľovania.

PONUKA A CENNIKY PODNOŽI NA VRÚBĽOVANIE.

SAMURAI
(Lagenaria siceralia)
Podnož pre dyňu (melón) červený. Rezistentná k fuzáriovému vädnutiu. Hrubý hypokotyl umožňuje jednoduché vrúbľovanie. Navrúbľované rastliny majú dynamický rast po celú dobu vegetácie.

MK-T401
(Lycospersicon esculentum)
Podnož pre rajčiaky. Vysoká tolerancia k bakteriálnemu vädnutiu, fuzáriovému vädnutiu (rasa 2) a verticíliovému vädnutiu. Rezistentná  k fuzáriovému vädnutiu (rasa 1), fuzárium crown rot (J-3), virusu tabakovej mozaiky a háďatkam

SM - TYKEV FÍKOLISTÁ
(Cucurbita ficifolia C.Bouche)
Podnož  pre  uhorky
s  mohutným  kořenovým  systémom. Má  velmi  dobrú afinitu k  väčššine pestovaných odrod. Všetky skleníkové  uhorky firmy SEMO boli  na  afinitu  otestované.  Rezistentná  k  fuzáriovému   vädnutiu. Vrúbľovance vykazujú vysokú toleranciu k chladu a menej  vyrovnanej závlahe.

AX 98-1030  F1
(Cucurbita ficifolia C.Bouche)
Podnož pod uhorky. Nový hybrid  tekvice figolistej s veľmi dobrou afinitou a vysokou rezistenciou voči fuzáriovému vädnutiu.

SPRINTER F1
Podnož pod uhorky a melóny. Nový mezidruhový hybrid Cucurbita maxima a Cucurbita moschata. V porovnání s tekvicou figolistou má tenšiu a dužinatejšiu stonku, čo zvyšuje úspešnosť  vrúbľovania. Navrúbľovaná rastlina  dobre odoláva fuzáriovému vädnutiu aj stresom prostredia.

Tyčinky na vrúbľovanie
Plastové tyčinky z inertného materiálu, ktoré spájajú koreňovu časť podnože a nadzemnú časť vrúbľovanej rastliny.  Na jednorázovu aplikáciu.

Klipsy na vrúbľovanie
Slúžia k fixácii vrúbľovaného spoja u melónov a uhoriek. U rajčiakov se nepoužívajú. Je možné ich používať opakovane.

Záhradkárske potreby

Ďalšie sekcie

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Nové ovocné odrody

Tento rok uvádzame tzv. Rodinné stromy, kde na jednom rastie viac druhov a odrôd. Viac sa dozviete TU.

OTVORENÉ CEZ ZIMU.

V zimnom období od 1.12.2017. do 28.2.2018. si treba nákup vopred dohodnúť na tel.č. 0903 433 033 alebo cez mail kvety@klivia.com

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ OVOCNÝ STROMČEK PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.