Orechy

orech01Orechy pre ich veľkosť pomaly miznú z našich záhrad. Je to veľká škoda, lebo orechy sú pre naše zdravie veľmi užitočné.

 

 

CHANDLER novinka jar 2015.

Orechy Chandler sú novinkou v našom sortimente. Pochádza z Kalifornie. Vďaka svojej chuti je tam najpredávanejšou odrodou. Plody sú veľké, typický polopapierak. Kvitne neskoro, čím sa lepšie vyhne jarným mrázikom, ale nie je moc vhodný do vyšších polôh. Dozrieva v októbri. 

                          APOLLO

Veľký, vajcovitý plod, škrupina je polopapierová, veľmi dobrej chuti, dobrá a pravidelná rodivosť, dozrieva v treťom týždni septembra, vyžaduje teplé polohy, je citlivý na jarné mráziky, vyššia citlivosť na bakteriózy, je čiastočne samoopelivý (Jupiter).

BUCHLOV
Veľký, oválny plod, škrupina je polopapierová, sladkastej chuti,dobrá úrodnosť, skladuje sa veľmi dobre, dozrieva v strede septembra, vyžaduje teplé polohy a hlboké pôdy, je citlivý na antraknózu listov a bakteriózu, je čiastočne samoopelivý (Jupiter).

JUPITER
Veľký, širokovajcovitý plod, škrupina je polopapierová, chuť je mierne sladká, lahodná, dobrá a pravidelná úroda, pri skladovaní sa jadro nezosušuje, zreje v treťom týždni septembra, vyžaduje voľné a otvorené polohy, neskoršie pučí, vhodný i do menej teplých oblastí, je cudzoopelivý vhodné sú odrody s neskorším pučaním (Mars).

MARS
Veľký, širokovajcovitý plod, s výraznou špičkou, škrupina je polopapierová, je sladký veľmi dobrej chuti,úrodnosť je dobrá a pravidelná, na skladovanie dobrý, zreje v treťom týždni septembra, vyhovujú mu teplé otvorené polohy, odolný je proti mrazom a proti bežným chorobám, je samoopelivý.

SATURN
Veľký, obrátenovajcovitý plod,škrupina je polopapierová, sladkej a dobrej chuti, úroda je dobrá, priemerná skladovateľnosť, zreje v štvrtom týždni septembra, vhodné sú otvorené polohy s hlbokými pôdami, trpí jarnými mrazmi a bakteriózou, je čiastočne samoopelivý (Jupiter, Apollo).

SEIFERSDORFSKÝ
orech02Veľký guľato oválny plod, škrupina je polopapierová, chuť je veľmi dobrá, sladká, úroda býva pravidelná, dozrieva v treťom týždni septembra, vyhovujú mu všetky teplé polohy a chránené stredné polohy, odolnosť proti mrazu je dobrá, odolný je aj proti bežným chorobám,je čiastočne samoopelivý.

 

 

Ovocinárstvo

Ďalšie sekcie

UPOZORNENIE ZÁSIELKY

Zásielková služba bude od polovice marca 2018 až do odvolania pozastavená. Objednané zásielky budú vybavené podľa toho, ako nám dodávatelia dodajú tovar. Obchod s osobným odberom bude fungovať normálne ďalej podľa otváracích hodín.

AKCIA SEMENÁ

Od 17.2.2018. do 19.2.2018. na osivá PROFI, VOĽNE VÁŽENÉ a ZÁHRADNÍCKE BALENIA v našom sortimente zľava 20%.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

Prijmeme záhradníka

Do pracovného pomeru, na dohodu alebo brigádu prijmeme od 1.3.2018. zamestnanca. Plat, obsah prace a ostatné po osobnom rozhovore. Informácie na 0903 433 033 alebo kvety@klivia.com

 

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

Nové ovocné odrody

Tento rok uvádzame tzv. Rodinné stromy, kde na jednom rastie viac druhov a odrôd. Viac sa dozviete TU.

OTVORENÉ CEZ ZIMU.

V zimnom období od 1.12.2017. do 28.2.2018. si treba nákup vopred dohodnúť na tel.č. 0903 433 033 alebo cez mail kvety@klivia.com

Maďarské papriky

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ OVOCNÝ STROMČEK PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Prečítajte si

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov.

Namočenie nového stromčeka pred vysadením.

Rez koreňov nového stromčeka pred vysadením.

Vykopanie jamy pred vysadením výpestku.

Zasadenie so zaliatím nového stromčeka.

Rez koruny stromčekov pri vysádzaní.

Marhule budúcnosti. Odrody novej generácie.